Hayatı Tek Bir Kelimeyle Tanımlasaydınız

Anlamsız ve kısa , çok kısa

Tek kelime olucaktı değil mi ? :smile:

2 Beğeni

-Değişim-
Gerçeği ancak yıkımla mümkün olmasına rağmen.

4 Beğeni

An

Bu an varız, bu andayız. Hayat, bu an bence. Ne yapıyorsak yapalım… Bununla ilgili bir söz de varmış ama neyse gerek yok :slightly_smiling_face:

9 Beğeni

Bilinmezlik

Şu an bunu yazıyorum ama beş dakika sonra ne yapıyor olacağımı bilmiyorum. Ne zaman öleceğimi bilmiyorum. İş çıkışı hangi kırmızı ışıkta takılacağımı bilmiyorum. Ne zaman güleceğimi, ne zaman özleyeceğimi, ne zaman acı çekeceğimi bilmiyorum. Bu kadar bilinmezin olduğu bir yaşamdan ben başka bir sonuç çıkartamıyorum. O kadar çok bilinmez var ki, dokunduğum her yer başka bir bilinmez çıkartıyor karşıma.

Bilgisayar programı olsa sistem aşırı ısınmadan kapanırdı ama bizim evren çalışıyor güzel güzel. Nasıl böyle tıkır tıkır çalışıyor onu da bilmiyoruz, iyi mi?

11 Beğeni

HİÇ
Budur benim için

3 Beğeni

Kaotik.En azından benim için bu en doğru tanım

1 Beğeni

Bence “hayat” birçok şeyin tek kelimeye sığdırılmış hâli.

14 Beğeni

Belirsiz.

Her an ne olacağını bilmeden yaşıyoruz. Tüm verileri hassas şekilde işleyip sonuçlarını öngörebilecek bir yaratıda değiliz ya da. Bu yetersizliğimiz de hayatı yaşayanlar için öngörülemez kılıyor. Zaten bence insanı hayata tutan da yarının ne getireceğini bilmeden güzellikler umut ederek hayata tutunmak. Bir belirsizlik olmayıp geleceği öngörebilir olsaydık ortada bir hayat kalacağını sanmıyorum.

7 Beğeni

sınav dır yani eğer İslâmiyet inancına mensupsanız

4 Beğeni

"Pasta"

Tek kelimeyle tanımlamak zor oldu ama biraz açarsam, şöyle kakaolu ve kakao parçacıklı yaş pasta ile besleyeceğinize söz verirseniz size tapabilirim. Taze olacak ama, mızıkçılık yok sonra…

8 Beğeni

YOL
Kimi yolu doğruya çıksın diye çabalar, kimi adalete, kimi zenginliğe, kimi güce, kimi ise bir tas yemeğe …
Kimi sırf yol nereye çıkar diye merakından yürür, kimi sırf birinin yanında olmak için, kimi ise sırf yolu tamamlamak için …
Kiminin yolu kısa, kiminin uzun ,dar yada geniş…
Kiminin yolu kalabalık, kiminin tenha…

9 Beğeni

Bence "matematik"tir hayat.Hayatımız boyunca tercihler yapmamız gerekecek ve verdiğimiz kararları bi mantık süzgecinden geçirmemiz gerekecek. Yaptığın tercihleri süzgeçten geçirirken özele indirgeyip genel kanıya ulaşırsın ki bu matematikte tümevarımdır ya da bir tezattan yanlış sonuca ulaşırsınız ve kararınızı terk etme durumunda kalırsınız bu da olmayana ergi yöntemidir . Hayatımızı örneklem uzay olarak kabul edersek ve verdiğimiz kararları rassal değişken olarak alırsak hayatımızın her evresinde istatistik yer alır . Sonuçta istatistik örneklem uzaydan çekilen rassal degiskenler kümesidir.

4 Beğeni

Eğer hayat matematikten ibaretse , sanırım intihar etmeliyim :joy:

6 Beğeni

Yürüyüş sanırım, kah insanlarla, kah tek başımıza. Karşımıza nelerin çıkacağını bilmeden yaptığımız yürüyüş…

8 Beğeni

Benim de katılabileceğim en iyi cevap bu olacaktır, sanırım.

“O benim hayatım derdim”

2 Beğeni

Şuan nedensizce ağlamak istiyorum .

2 Beğeni

Şuan ne diyeceğimi inan bana hiç bilmiyorum . Teşekkürler :smiley::sweat_smile::grin:

1 Beğeni

“hayal kırıklığı” diye tanımlamak isterim.

2 Beğeni