Hayatı Tek Bir Kelimeyle Tanımlasaydınız

sadece ama sadece SIKICI

1 Beğeni

Hayatın boyunca ne olursan ol, ne iş yaparsan yap hep bir şeyler yapmak zorunda olmaktır.

verilen bütün cevaplar öyle haklı ki

1 Beğeni

Hayat ne bir yas ne de bir bayram günüdür . Hayat çalışma günüdür .

2 Beğeni

Bende bunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Bağımsızlıktır çünkü insanlar bir şeylere karşı bağımlılık geliştirdikçe mutsuz olmaya başlar.

3 Beğeni

Bu kavrama , bir kişi girebilir mi?

1 Beğeni

Bir kişiye neden bağımlılık hissetmek istiyorsun ki? Bağımlı olmak yerine bağlılık hissetmek doğru olandır. Bağımlılık bir çeşit mecburiyettir fakat bağlılık hissetmek özgür irade ile alınmış bir karardır.
Bağımlı kişilik ve bağımlı davranışlar insanın hem kendisine hem de karşısındakine hayatı zehir eder.

4 Beğeni

Hayaller

“Etrafınıza şöyle bir göz gezdiriniz! Gerçek hayat denilen şeyin ne olduğunu, nerede olduğunu bilmiyoruz bile! Kitaplarımızı, hayallerimizi elimizden alsalar, öylece ortada kalakalacağız.”

7 Beğeni

Sömürü

Sömürülmek ve bunu sevmek için yaşıyoruz. Sadece sömürülmek yetmez, bundan rahatsız da olmayacaksın. Zihninde bunu engelleyen bilinç altı tuzaklar olmak zorunda.

2 Beğeni

daha önce demiş miydim hatırlayamadım ama “hayal kırıklığı”

1 Beğeni

En güzel karşılayan kelime umuttur.

4 Beğeni

HİÇ

Ben varolmadan önce burası hiçti. Ben varlığımın bilincini yitirdiğim zaman da bir hiç halini alacak. Hayat da bu iki hiçlik arasındaki temelde manasız kısımdır.

4 Beğeni

Yol

bazen bozuk yollar, bazen duble yollar, bazen dinlenme tesisleri , bazen yuvarlanılan şarampoller…

2 Beğeni

Hayal kırıklığı. Özellikle şu dönemde genç olanlara üzülmemek elde değil. Kötü günleri atlattık şimdi sırada daha kötü günler bekliyor.

3 Beğeni

İçimden geçen ilk kelime, “Garip” .

2 Beğeni

Ben bu konuda sözü çok sevdiğim bir karakter olan Dr.House’a bırakacağım.
Pain… Life is pain.

2 Beğeni

Hani derler ya: Hayat Memat meselesi diye. İşte bütün mesele bu. :slight_smile:

1 Beğeni

(Her şeye rağmen) Güzel.

1 Beğeni

Sabır
Hem de bu kadar sabırsız bir insanken…

1 Beğeni