Herge'nin Tenten'in Maceraları Çizgi Roman Serisi (Alfa Yayınları)

Frankofonların küçültülüp basılması hiç hoşuma gitmiyor benim. Amerikan çizgi romanlarında pek sorun etmiyorum ama frankofonlar kırmızı çizgim. Orijinal boy gibisi yok.

Ben kitaplığıma dik şekilde dizebilmek istiyorum. Malesef şu an sığmıyor ilk cilt koymak istediğim rafa. Ama haklısınız orijinal boylar en iyisidir.

1 Beğeni

Acaba Alfa seriyi ciltli olarak da bitirince bir kutulu edisyon yapar mı?

Sormak lazım

1 Beğeni

Ben de bekliyordum bu ciltli seriyi ancak kutulu versiyon çıkar gibi geliyor, çünkü aşağıdaki gibi basılıyor sanırım. Yanılıyor muyum?
images

4 Beğeni

Ben de bu edisyonun kırmızısından akıl yürüterek belki kutulu olur demiştim, maviyi görmemiştim daha önce. Demek ki buraya da daha önce attığımız kırmızı ciltli özel baskının mavisi basılıyor. İçerik tamamen aynıdır büyük ihtimalle.
Edit: şimdi dikkatli inceledim ve sanırım fotoğraftaki 1. cilt bizde basılan 2. cilt, bizde basılan 2. cilt de o arka arkaya konmuş ciltlerden biridir herhalde. Aynı sırayla basılmayacak bizim ülkede sanırım.

1 Beğeni

Şöyle bir şey görsel çok güzel olurdu

4 Beğeni

İlk albüm hakkında bir bilgim yok fakat Tenten Kongo’da albümünde Tenten bayağı hayvan katliamı falan yaptığı için ve ırkçılık yaptığı için zamanında tepki çekmiş. Bu yüzden Amerika’da basılmıyor diye biliyorum.

1 Beğeni

Arkadaşlar seri tamamlandıktan sonra kutulu olarak da çıkacak. Bilginize.

6 Beğeni

O zaman yılmadan yorulmadan beklemeye devam. :slightly_smiling_face:

Bir kenera 50-50 para biriktirmek de lazım. 400/450 olur kutulı set.

2 Beğeni

Muhtemelen öyle olacak. :roll_eyes:

1 Beğeni

Ingilizcesi de 430tl :smile:. Bence en fazla 360-70 tl olmalı, yoksa ingilizcesine daha çok talep olur ve satmaz diye düşünüyorum.

Aslında ciltli kutulu set 600-650 TL olur diye tahmin ediyorum. Alfakitap üzerinden aldığımız için yüzde 35 indirim uygulamıştım. :slight_smile:

3 Beğeni

Yok ben de indirimli fiyattan bahsediyorum, etiket fiyatı 360 olsa zaten bizden mutlusu yoktu şu an.

1 Beğeni

O zaman beklemeye devam :slight_smile: tanesini 80 liradan 640 tl yapar :slight_smile: tamamlanana kadar gelecek zamları hesaba katmıyoruz :frowning:

Kutuyu ayrı satacaklar mı, bilen var mı?

2.ciltte baskı hatası varmış. Bazı sayfalarda renkler soluk çıkmış. 2.baskıda düzeltirler umarım.

1 Beğeni

Sadece 2.ciltte değil, 1.ciltte de baskı hataları varmış. Böyle beyaz leke gibi şeyler varmış. Yayınevi kontrol etmemiş galiba. En iyisi 2.baskıları beklemek.

2 Beğeni

Ciltler çok güzel gözüküyor.

11 Beğeni

Teşekkürler Alfa :rage::rage::rage::rage:

2 Beğeni