Herge'nin Tenten'in Maceraları Çizgi Roman Serisi (Alfa Yayınları)

ben değişim yapmayı düşünüyordum ama genel bir sorunsa bende iade ederim

1 Beğeni

Yeni

3 Beğeni

Bu seri de bitti şükür.

3 Beğeni

Koleksiyon kutusu da gelse süper olur

1 Beğeni

Haklılar. Kitabı okurken çok rahatsız oldum. Bir sürü hayvana eziyet yaptı Tenten. Ayrıca kitapta ırkçılık da bariz şekilde vardı. Umarım diğer kitaplar, beni hayal kırıklığına uğratmaz.

Başlıkta anlatım bozukluğu var. “Herge’den Tenten’in Maceraları” daha uygun olur, illa yaratıcısı eklenecekse. Bu şekilde Hüsmen Ağagillerin Feyzo demekten farkı yok. Bob Kane’nin Batman ve Robin’in Maceraları.

Ciltli baskılarda yeni baskı yapılmadı. Sanırım daha önce bahsedilen baskı hataları hala sıkıntılı. Devamı da gelmedi. Bu serinin akıbeti ne olucak bir fikri olan var mı? Fasikül olarak mı tavsiye edersiniz?

Fasikül alacaksanız eğer tüm sayıları bulmakta zorlanabilirsiniz. Ben elimdeki eksik sayıları amazon’dan, uygun fiyata almıştım. Ciltliler hakkında bilgim yok.

1 Beğeni

Nacizane tavsiyem ilk etapda karton kapaklı ları arşivinize katmanız.Ciltli baskıların basım hızı çok yavaş ve fiyatları gitgide artarak devam edecektir. Ne zaman ki Ciltli baskılar tek tek basılır seri tamamlanır, o zaman dilerseniz karton kapaklı seriyi elinizden çıkarırsınız.
Ben en azından böyle yapmayı düşünüyorum

1 Beğeni
4 Beğeni

Çok güzeller ama çok pahalılar

Ne Red Kit’in ne de Tenten’in toplu basım edisyonlarını hiçbir zaman sevmedim. Arkadaşlar bu şekilde yapay, orijinal boyutundan küçük baskı almak yerine, neden döneminde basıldığının tıpkıbasımını albüm olarak alıp, basım sırasına uygun olarak albüm albüm okumuyorsunuz ? İnanın bu frankofon çizgi romanları albüm olarak almak daha gerçekçi ve okyması daha keyifli. Daha sonra size Red Kit ve TenTen albümlerimin fotoğrafını paylaşırım

Ten Ten yine boyut olarak iyi sayılır. Albümlerden küçük ama çok fazla değil. Red Kit ciltli toplu albüm boyutları çok küçük albümlere nazaran.

1 Beğeni

Çocukluk Hayalini Çoktan Gerçekleştirenler Kulübü :melting_face:

5 Beğeni

İşte bu! Ciltli olarak değil, dönemindeki gibi albüm albüm okumak ve arşivlemek. Harikasın Sahafkolik :+1:

1 Beğeni

Bilmukabele. Sizden de bekliyoruz. :love_you_gesture:

1 Beğeni

Bulunduğum yerden dolayı ancak Pazar günü paylaşımda bulanabileceğim…

1 Beğeni

Bu set ne zaman gelir acaba. Ve asıl soru geldiğinde fiyatı ne kadar olacak

1 Beğeni

Paylaşımın altına biri yorum olarak sormuştu. Bir veya iki hasta içerisinde gelir denmişti.

1 Beğeni

Set halinde satışı bulunan site var mı ?