Hoşunuza Giden Tablolar

Nedense kara hayatına alışmaya çalıştıkça debizi özleyen bir denizci aklıma geliyor. Karanlık içine çekiyor onu, ölüm kalım savaşını hatırlatıyor. Ne kadar ölümden dönse de, ne kadar akçeden payını hakkı olduğu kadar alamasa da gözleri hep dalgalarda.

Resimdeki kişi bir denizci gibi giyiniyor mu giyinmiyor mu bilmiyorum ama.

1 Beğeni

7 Beğeni

Zdsizlaw beksinki

The Flaying of Marsyas - Titian

Gallowgate Lard - Ken Curie

13 Beğeni

Kazimir Maleviç
Bir şeyin değil, hiçbir şeyin resmi diye okudum bir yerde.

5 Beğeni

Her şeyin resmi de olabilir. Üstünde düşününce daha makul geldi

1 Beğeni

Olur öyle şeyler diyelim :grinning:

çok sevdiğim bir tablo
caspar david friedrich

20 Beğeni

Marten Eskil Winge

6 Beğeni

Leonid Afremov resimleri:

Before A Storm

Lost In Winter

Yellow Fog

resim
When Dreams Come True

Storm That Never Ends

27 Beğeni

theodor kittelsen in birkaç eseri

19 Beğeni

gustav dore

6 Beğeni

Dai Dudu, Li Tiezi ve Zhang An’ın meşhur tablosu:

Discussing the Divine Comedy with Dante (2006)

6 Beğeni

Guillermo Gomez Gil (1862-1942)

15 Beğeni

Çok beğeniyordum Afremov’u ama maalesef yakın zamanda vefat etti. Hatta distributörlük için görüştüm bir ara ama sonra vaz geçtim.

1 Beğeni

Renk paleti ve spatulasıyla çok güzel eserler bıraktı. Her tablosunda hareketlilik, canlılık, duygu yoğunluğu, akışkanlık var. Başka nasıl anlatılır bilemedim yeri farklı ressamlardan biriydi.

1 Beğeni

Arkadaşlar biraz hile yapmış gibi olacağım ama bu artistin de yaptığı işleri buraya sıkıştırmak istiyorum belki takip etmek isteyeniniz çıkar.

Anthony Brault

Train Stop

Clusters In The Sky

Cyberpunk Bar

Market Ruins

12 Beğeni

Ben sevmiyorum bu tabloyu! Bu tabloyu yapan Çinli 3 abi salak salak bir sürü ismi doldurmuş.
Hiç milliyetçi bir tip değilimdir ama koca tabloda yer alan isimlerin en az 3 te 1 i boş beleş isimler. Birde öyle isimler var ki onlara gelene kadar kimler kimler var… Bazı isimler:
liu xiang -çinli engelli kosu yarışçısı
bin ladin- coffi annan- saddam hüseyin - bill clinton - yasser arafat (siyaset ,asker)
yi sun-sin (koreli amiral)
ernest hemingway (abd’li yazar)

Yahu, Atatürk, Fatih ya da Kanuni bu tabloya girmez mi? Bir Nazım Hikmet yer almaz mı… Hadi almasın bir Timur , Atilla , Farabi filan da mı olmaz… Hadi kendimizden de geçtim. M. Jordan’ı koymuşsunuz, bari bir tane astronot koysaydınız… Juan Antonio Samaranch((eski olimpiyat komitesi başkanı) nedir arkadaş?

1 Beğeni

Ben bu kadar ismi bir araya getirebildiği için beğeniyorum bunu. Yoksa Tayvanlı adamlar nereden bilsin Kanuni’yi Fatih’i… Bence zor. Çok ilgi, alakaları olması lazım. Biraz daha seçicilik yapılabilir miydi? Yapılabilirdi tabii. Kendilerine göre popüler kişilikleri bir araya toplamaya çalışmışlar. Başka birisi bu tablonun ilerde 2. versiyonunu yapar belki, onu da severiz.

tartişmaya uygun günümüze en yakın bildiğim ressam Andy warholdan Mao :slight_smile:

3 Beğeni

pablo pıcasso, guernica
Bu tabloyu cumhuriyet karşıtı franco güçlerinin sivil halkın bulunduğu bir kasaba üzerinde hava bombardımınında bulunması üzerine yapıyor.

6 Beğeni