House of the Dragon Yorumları 🐉

6 Beğeni

Fragmanın son 20 saniyesi bile efsane. Fazla fanatiklik yapmıyorumdur umarım. Dizi çok iyi olacak gibi.

1 Beğeni

Buz ve Ateşin Şarkısı serisini kitaplardan takip etmiş ve dizinin son üç sezonuna maruz kalmış biri olarak diziyi ben de beğendim. Amazon’a ders gibi dizi çekmiş HBO, Zaman Çarkı’nın rezilliğinden sonra iyi geldi. İşin ironik tarafı Zaman Çarkı’nı kitap serisi olarak daha çok severim.
Ramin Djavadi’inin efsane müziklerini duymak da güzeldi bu arada.

7 Beğeni

Ekran görüntüsü 2022-08-22 204722

Bu kitap diye duydum ben de ama emin değilim.

1 Beğeni

Ateş ve Kan’ı henüz okumadım ama onda da anlatılıyordur, bildiğim kadarıyla Targaryenler’in genel tarihini anlatıyor. Ben linkini verdiğim kitabı okudum ve onda direkt dizideki olaylar anlatılıyordu.

1 Beğeni

Ekşi sözlükte çok güzel ayrıntılı bu paylaşımı incelemenizi öneririm.

1 Beğeni

Merhabalar bu attığınız eser galiba Game of Thrones’un kapanan formundan çıkma alternatif çeviri gibi bir şey mi? Bu eserin baskılı çevirisine rastlamadım. Düzenbaz prens eserini de bulamadım.

Evet alternatif çeviri. Düzenbaz Prens’de de Daemon Targaryen anlatılıyordu, onu tamamen unutmuşum.

1 Beğeni

Kitabı henüz okumadım fakat ilk bölüm hoşuma gitti. Çok özlemişim bu evreni.

Kral kızını kurtlar sofrasına attı, neler neler olacak…

2 Beğeni

Kitabı mutlaka okumalısınız derim. Gayet ayrıntılı anlatıyor o dönemleri ve bu evreni seviyorsanız iyice tadından yenmez oluyor.

2 Beğeni

E-book mu bu? Yoksa bir öykü derlemesi içinden çıkıp sonradan mı kitaplaştırılmış? Bende görmemiştim, tanıtımına bakınca direk dizinin geçtiği dönem :smile: .

Ateş ve Kan haricinde, Akılçelenin resimli bastığı Buz ve Ateşin Dünyası kitabında da dizinin geçtiği dönemden bahsediliyor.

image

İkisi de tarih kitabı tadında olduğu için bana sorarsanız dizi adına ikisini de okumaya gerek yok :smiley: Bol bol kim kime kız verdi, kim kimle bozuştu, kimin eli kimin cebinde falan okuyoruz hükümdardan hükümdara geçerken :smiley: Westeros merakı çok yüksek olmayan kişilere önermiyorum pek.

Bu arada dün akşam diziyi izledim, tüm dünyada oluşan bu kadar hype a değecek bir şey yok pek. HBO/Westeros/GRRM nin yeniden birleşimine verilen dev bütçe ile daha azını değil daha fazlasını beklerdim açıkçası. Güzel bir giriş bölümü ama daha ortada hiçbir şey yok yani, bu hype lanmayı insanların evreni çok özlemesine bağlıyorum :smiley: .

1 Beğeni

Bizde basılmadı ama yurt dışında basıldı diye biliyorum. Prenses ve Kraliçe için novella diyebiliriz, okuması sıkıcı değil.

1 Beğeni

Epsilon kokusunu alır, yakında basar :moneybag: :joy:

1 Beğeni

HBO Max ekim gibi Türkiye’ye gelecek deniyordu. Aklı varsa reklamını Disney gibi yerli dizilerle değil de bununla ve diğer aktif yapımlarıyla yapar. Ben olsam bunlar tarih seviyor diye ilk göz ağrım Rome’u da kolaja sokardım.

1 Beğeni
4 Beğeni

Çok iyi bir inceleme olmuş, fark edemediğim şeyleri görmüş oldum sayenizde.

HBO Max Avrupa’dan çekildi, yanlış hatırlamıyorsam 2024’te başka bir yapım şirketiyle birlikte (WB olabilir) yeni platform kurup devam edeceklermiş.

1 Beğeni

Rica ederim. Farklı ve cevher niteliğindeki kanalları paylaşmaya gayret gösteriyorum. Sonuncusu o şekildeydi. Umarım izlenme ve abone sayısı artar.

1 Beğeni

İlk bölümü henüz izlemedim.Hatta zaten kitapları okumuş olduğum için birde üstüne GoT’a yapılanları ve diğer uyarlamaları düşününce (WoT,Witcher vb.) diziyi izlemem diyordum.(Fragmanda zenci velaryon görmenin de çok faydası olmadı tabi)Ama gördüğüm kadarıyla ilk bölüm beğenilmiş ve bunun içinde direk serinin yazarı ve dönemin geçtiği kitapları okuyanlar da var.Bu yüzden izlemeye bir şans vereceğim.Bakalım nasıl olacak.

1 Beğeni

8 Beğeni

Yakışırrr. :joy: :dragon: :dragon: 20 Kiriktir…

1 Beğeni