House of the Dragon Yorumları 🐉

1. Bölüm sızmış.
1 Beğeni

HBO Max’de sorunlar var. Türkiye’ye gelişi 2024’e kaldı diye hatırlıyorum. Geçenlerde böyle bir haber okumuştum.

Evet şu an indiriyorum. Altyazı çıkmazsa yine çeviri altyazı ile izlemeyi düşünüyorum.

Eşekherif RSP sürüm üzerinde çalışıyormuş şu anda %25 civarında olması lazım altyazı akşama yetişir, ayaklarınızı uzatır keyifle izlersiniz. :hugs:
İsteyen olursa altyazı linkini burdan da paylaşırım.

1 Beğeni

İkinci bölümü izlemeye başlayacağım ama İngilizce altyazı bulamadım. Bu arada giriş introsu harika olmuş.

Bölümü nereden izleyebilirim arkadaşlar mümkünse pc linki olsun

Ben torrentten indirdim isterseniz linkini yollayabilirim.

İlk bölümü anca izleme fırsatı buldum. Şahsen Game of Thrones’dan daha çok zevk aldım. Çünkü GoT kitapları birazcık daraltarak, biraz da basitleştirerek anlatıyordu. Bu sefer hem kaynak materyal hakkında bilgim az, hem bildiğim kadarıyla dizi kaynak materyali genişleterek anlatma yoluna gitmiş. Ne konsey sahneleri, ne turnuva sahnelerinde göze batan bir durum vardı. Daemon Targaryen’in işlediği suçlu ceza ve infazları birazcık batıyor ama Daemon karakterini biraz hızlı tanıtmak zorunda kalmışlar o yüzden çok büyük sıkıntı değil.

Özellikle doğumun olduğu dakikalar bölümün zirvesi olmuş.

3 Beğeni

teşekkürler alayım linki

Dizi Targaryen Hanesininin tarihini anlatan Ateş ve Kan kitabından uyarlama olarak geçiyor. Kitabın içinde bu dönemi anlatan kısım sanırım en geniş yer tutan kısımdı. Kitabı okurken çok keyif almıştım (Targaryen’leri seviyorum :smiley:).

İlk iki bölümü çok beğendim şimdilik gayet iyi uyarlanmış bence. Sıkıcı bulanlar olmuş ama henüz olayların girişini izliyoruz ayrıca entrika ve savaş açısından Westeros’un en karışık dönemlerinden biri bu. İlerleyen bölümlerde (yada sezonlarda) çok fena olaylar göreceğiz. Bir de işin içinde bu sefer ejderhalar da olacak düşünü yani :heart: Umarım güzel aktarabilirler.

Bu arada Jenerik müziğinin eski müzik olması da güzel olmuş. İlk bölümde görmeyince jenerik olmayacak sanmıştım.

1 Beğeni

Bu dizinin ayrı bir jenerik müziğinin olmayışı; bu evrene ait tüm dizilerde aynı müziğin kullanılması fikri daha önce rastlamadığımız, çok hoş bir özgünlük bence. Tabii eğer belirttiğim fikirdeler ise.

2 Beğeni

İkinci bölümü de bitirdim.

Ne kadar aksiyonsuz geçse de yine harika bir bölümdü benim için. Özellikle son saniyesi üçüncü bölümün bol kanlı geçeceğinin sinyalini verdi. Umarım yanılmam.

Kralın Alicent kararı ve Daemon’ın yeni müttefiki derken prensesimiz de büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bakalım daha neler neler olacak. Tüm ümidim dizinin böyle giderek üstüne daha da koyması.

2 Beğeni
5 Beğeni

Bu bölümde aksiyon temelleri atıldı resmen. Oldukça durağan bir bölüm olsa da gelecek bölümlerin güzel şeyler vadettiğini anlatan bir bölüm aslında.
Daha sonradan bozmazlarsa bence olmuş bu dizi.

1 Beğeni

Bu bölüm durağandı ama gelecek bölüm büyük şeyler vaat ediyor. 3. bölümün fragmanından anlayacağımız üzere bir zaman atlaması olmuş, bu bölümde de zaman atlaması olmuştu. Olaylar beklediğimden hızlı gidiyor.

1 Beğeni

İlk bölümü de beğenmiştim ama bu bölümle beraber cidden iyi bi dizi olacağına emin oldum, karakterlerin kişiliklerini çok güzel tanıttılar bence. Daemon’un da Viserys’in de oyuncularını çok beğeniyorum, genel olarak da cast iyi. Haftada 1 bölüm gelmese aslında cidden çok iyi olacak nasıl beklicem bilemiyorum

Fragmanda kralın erkek çocuğu olduğunu görüyoruz yani Rhaenyra’nın varisliği düşer, sonda da muhtemelen Daemon ve Corlys’a yardıma gidiyor ki muhtemelen babasına karşı onların yanında olur gibi. İşin sonunda Daemon + Corlys + Rhaenyra vs Kral + Otto gibi bi durum olursa kesinlikle kralın tarafı kaybeder, Otto zeki bir adam ama pratikte çok da iş yapmadığını gördük. He böyle bir durum olmaya da bilir, Corlys mesela belki yanında olmaz olacaksa da çocuğuyla Daemon’u evlendirmeye çalışır o durumda da Rhaenyra okay olmaz… neyse bakalım neler olucak

4 Beğeni

2.Bölümüde izledim, gerçekten şaheser. Diziyi beğendim ancak bir iki sahne haricinde diyaloglar bana GoT’daki kadar güzel gelmedi he yine iyidir ancak GoT’daki diyaloglar bu dizinin 2-3 kat üstünde. Onun haricinde entrikalar falan kusursuzdu. Birde ejderha yumurtasıyla Daemon’un top gibi oynaması ilginç geldi yumurtaların daha ağır olduğunu düşünürdüm.

3 Beğeni

İki bölümü de izledim. Çok beğendim, GOT’u aratmadı bana şu anlık.

İlk bölüm tanıtım açısından fena değildi. Daha detaylı olsa boğardı sanki ama böyle de biraz yüzeysel geldi bana. En azından konseyin haneleri bari daha belli olabilirdi ama muhtemelen ilerleyen bölümlerde öğrenip alışacağız bu duruma. Matt Smith’in oyunculuğunu çok beğendiğimi de söylemeden geçemeyeceğim.

İkinci bölümde olayların aksiyonsuz olarak hemen derinleşmesi de harikaydı.

Özellikle Corlys’un hemen Deamon’a gitmesi entrikaların başlangıcı olarak güzel oldu.

Bir de Dragonstone’da Rhaenyra’nın ejderhasıyla sürpriz yapması beni büyüledi. Güçlü kadın karakterlerin böyle epik sahneleri olmasına bayılıyorum. Tabii o sahnede Deamon ile prensesin ejderhalarının boyut farkı şok ediciydi benim için, çatışma çıkarsa prensesin hiç şansı yoktu yani. Buna biraz üzülsem de müthiş bir sahneydi.

9 Beğeni

Türkçe altyazı dosyasını bulamayanlar için buradan alabilirler
https://subscene.com/subtitles/house-of-the-dragon-first-season