House of the Dragon Yorumlar─▒ ­čÉë

Asl─▒nda bi bak─▒ma hakl─▒s─▒n─▒z ama bunun yerine daha ├žok benzeyen cast da se├žilebilirdi. Y├╝z hatlar─▒ a┼č─▒r─▒ farkl─▒, 7-8 ya┼č─▒nda falan olsalar anlar─▒m da y├╝zlerinin az ├žok oturdu─ču ya┼čtalar bu kadar bariz de─či┼čim olmas─▒ garip durdu

1 Be─čeni

Haz─▒r sezonu yar─▒lam─▒┼čken, bu yar─▒ da zaman atlamas─▒na denk gelmi┼čken bende ufak bir analiz b─▒rakay─▒m bari. Ben diziyi pek be─čenmeyen taraftay─▒m. ├ç├╝nk├╝ bir yap─▒m─▒ dizi haline getirecek, derinlik katacak, ├Ân├╝ndeki birka├ž sezona kaliteli bir temel olacak i┼čleyi┼čini g├Âremiyorum ┼čimdilik. Ama kitab─▒ okudu─čum ve yak─▒n zamanda tekrar g├Âz gezdirdi─čim i├žin bu durumu da gen├žlik k─▒s─▒mlar─▒n─▒n 5 b├Âl├╝m kadar i┼členmesine ba─čl─▒yorum.

Ejderhalar as─▒l dansa buradan sonra ba┼člayacak :smiley: Ben sonraki k─▒s─▒mlardan daha umutluyum. As─▒l potansiyelin oldu─ču k─▒s─▒mlar buralar ve daha oturakl─▒ bir i┼čleyi┼č bekliyorum.

Dizide ├žok ciddi bir yan karakter eksikli─či, yan olay ├Ârg├╝s├╝ eksikli─či, co─črafi derinlik eksikli─či mevcut. Ellerine ge├žen 1-2 f─▒rsat da vard─▒ hatta ( Driftmark/Velaryonlar ya da Stronglar gibi ) Bu b├Âl├╝m itibari ile ana olaylar─▒n y─▒l─▒na da ge├žilece─činden yan karakterleri daha iyi i┼čleme imkanlar─▒ da artacakt─▒r diye umuyorum. Yine de hikaye do─čas─▒ gere─či KingÔÇÖs Landing e ve birka├ž ki┼čiye ├žok ba─čl─▒ tabi ki, ama birka├ž sezonluk s├╝r├╝kleyici bir hikaye i┼členmesi a├ž─▒s─▒ndan bu ├že┼čitlendirme yolu ┼čart gibi.

2 Be─čeni

Asl─▒nda cast baya─č─▒ ba┼čar─▒l─▒ bulunuyor ve be─čeniliyor. Ben de be─čenenler aras─▒nday─▒m. Targaryen g├Âr├╝n├╝m├╝ herkese yak─▒┼čmaz. Hem program─▒ uyacak hem role yak─▒┼čacak hem iyi oynayacak hem de birbirine benzeyecek oyuncular bulmak kolay i┼č de─čildir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. B├Âyle d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝mde iyi i┼č ├ž─▒karm─▒┼člar. Asl─▒nda as─▒l oyuncular b├╝y├╝m├╝┼č halleriydi zaten. En ba┼č─▒ndan beri posterlerde b├╝y├╝k halleri vard─▒. K├╝├ž├╝k oyuncular─▒ uygun se├žmek i├žin ellerinden geleni yapm─▒┼člar bence.

dfgsdfg

8 Be─čeni

Fenotip olarak ├Âzellikle iki Rhaenyra da m├╝thi┼č tercihler ger├žekten. Gen├ž hali ├žok iyi oynam─▒┼č umar─▒m yeti┼čkin hali de iyi i┼č ├ž─▒kar─▒r, benim as─▒l favorim o.

1 Be─čeni

Oyuncu de─či┼čiklikleri ├žok ba┼čar─▒l─▒ olmu┼č. ─░kisini de daha ├Ânce ba┼čka yap─▒mlarda izlemi┼čtim ama bu kadar ba┼čar─▒l─▒ olacaklar─▒n─▒ beklemiyordum.

Bu b├Âl├╝mde 10 y─▒l zaman atlamas─▒ olmu┼č. Olaylar ├žok h─▒zl─▒ geli┼čmeye ba┼člad─▒. Demek ki sezon finalinde k─▒yamet kopacak.

1 Be─čeni
2 Be─čeni

Tek s─▒k─▒nt─▒ a┼č─▒r─▒ h─▒zl─▒ ge├žmeleriÔÇŽ Tek sezonda m─▒ bitirecekler diye korkmaya ba┼člad─▒m art─▒k. Ke┼čke sindire sindire izleyebilsek.

2 Be─čeni

Harwin Strong ve Rhaenyra, Daemon ile Laena nas─▒l yak─▒nla┼čt─▒, aralar─▒nda nas─▒l bir ba─č var g├Ârmek isterdim. Her ┼čey ├žok h─▒zl─▒ oldu. HarwinÔÇÖin gitmesine de LaenaÔÇÖn─▒n ├Âl├╝m├╝ne de ├╝z├╝lemedim. HarwinÔÇÖ i biraz daha g├Ârmek isterdim. Criston Cole seni bir ┼čey sanm─▒┼čt─▒m ba┼čtaÔÇŽ Sevmiyorum art─▒k seni. :d

Son b├Âl├╝mdeki detaylar ├╝zerine yap─▒lan yorumlar─▒ ve baz─▒ komik ┼čeyleri ┼č├Âyle payla┼čmak istedim. 6. b├Âl├╝m hakk─▒nda spoiler i├žerir.

Game of ThronesÔÇÖun son sezonundan beri bir dizi ├╝zerine yap─▒lan haftal─▒k payla┼č─▒mlar─▒ takip etmiyordum. ├çok be─čenerek izledi─čim diziler genelde bu kadar geni┼č bir kitleye hitap etmiyor maalesef. HoTD bu ortam─▒ yeniden sa─člad─▒, en az─▒ndan benim i├žin. ├ľzellikle fark etmedi─čim ayr─▒nt─▒lar─▒ bu sayede g├Ârmek ho┼čuma gidiyor.

├ľzet

09999

9999

6 Be─čeni

├ço─čunu ├žat pat anlayabildim. Gayet iyi yakalam─▒┼člar bu t├╝r ayr─▒nt─▒lar─▒. Te┼čekk├╝r ederim bizimle payla┼čt─▒─č─▒n─▒z i├žin.

Larys ┼čimdilik rol├╝n├╝ en iyi oynayan bence. Tipi de muhte┼čem derecede uygun rol├╝ne. Zaman atlamalar─▒ bolca var. Bu da dizinin benim a├ž─▒mdan nerelere gidece─čini kestirememe neden oluyor. Yeni karakterler eskilerinden ├žok daha iyi. Harika se├žimler.

1 Be─čeni

Ne demek, heves edip payla┼čm─▒┼čt─▒m zaten. :slight_smile:

Ben de yeni karakterlere hemen ─▒s─▒nd─▒m, harika oynuyorlar. Genel olarak oyunculuk ├žok iyi zaten. Larys, Criston ve Alicent beni fazlas─▒yla sinir ediyor, bu da ne kadar iyi oynad─▒klar─▒n─▒ g├Âsteriyor zaten. Bunu en son Joffrey ve CerseiÔÇÖye kar┼č─▒ hissetmi┼čtim. (Son sezonun ge├žerli oldu─čunu varsayarsak Jon SnowÔÇÖa daÔÇŽ :expressionless:)

Tek sorun bu b├Âl├╝m├╝n fazla h─▒zl─▒ olmas─▒yd─▒. En az─▒ndan iki b├Âl├╝mde i┼čleselerdi ke┼čke. Harwin ve LaenaÔÇÖy─▒ daha fazla g├Ârmek isterdim. Kitab─▒ okumayanlar i├žin y├╝zeysel kald─▒lar, ├Âzellikle Laena.

1 Be─čeni

Ben diziyi komple unutmu┼čum. Bug├╝n 4. b├Âl├╝m├╝ izleyece─čim. Umar─▒m s─▒k─▒lmadan devam─▒n─▒ getirebilirim.

1 Be─čeni

Harwin Strong ve Robb Stark sizi asla unutamayaca─č─▒mÔÇŽ

7.b├Âl├╝m i├žin ├žok heyecanl─▒y─▒m. ├çocukluklar─▒ sonunda ge├žti, b├╝y├╝k hallerini, daha do─črusu oyuncular─▒ ├žok ├žok daha muhte┼čem buldum.

2 Be─čeni