Howard Phillips Lovecraft Kitapları

Alfa’nın okuyucularına olan ilgisi ve özeninin bazı yayınevlerine örnek olması dileğiyle.

8 Beğeni

Farkli bir siteden alsak yine ayraç gonderimi oluyormu

1 Beğeni

Bilgim yok ama kitaplar sitelere dağıtılmıştır, olacağını sanmam. Ayraçlar yayınevinin eline salı gibi geçecekmiş eğer sitelere yollarlarsa olur, tabi bu kısa vadede olacak bir şey değil, beklemek gerek.

1 Beğeni

alfa yayınları bütün hikayeleri ve bütün romanları adında 2 cilt çıkarmıs kitaplarda türkçe çevrili her şey var değil mi eksik yok yani ?

Alfa’nın bastığı her şey bir arada.

Başlığı geriye doğru okursanız detaylı anlatıldı.

İçindekiler sayfası için hazırlanan “bilgi föyü” ve hediye kitap bana bugün ulaştı. Sırada bunu uygulamak kaldı. :slight_smile:

11 Beğeni

Ben de sipariş vereyim bari ya. Enteresan bir çözüm ama iş görür. Ben beğendim.

1 Beğeni

okuyup anlayamadım, alfa dışında ki yayınlardan cıkanlar yokmu mesela ren ve ithaki yayınlarında çıkanlar yok mu ?

Uygulayınca bir resim atabilir misin? Ben kendim sticker kağıda içindekiler için bir sayfa hazırladım ama baskıya gitmedim henüz.

1 Beğeni

Burada olmayan öyküleri de var. Bu derleme sadece alfa yayınlarının çıkardığı yedi kitabın bir araya toplanması.

Eserleriyle birçok filme ve yazara esin kaynağı olan Lovecraft’ın “Delilik Dağlarında”, “Charles Dexter Ward Vakası”, “Bilinmeyen Kadath’a Düş Yolculuğu”, “İki Novella: Innmouth Üzerindeki Gölge, Zamanın Uçurumunda” adlı romanları, “Herbert West: Diriltici”, “Cthulhu’nun Çağrısı” ve “Dunwich Dehşeti” öyküleriyle birlikte Alfa Yayınları tarafından Doğukan Bal’ın çevirisiyle yayımlandı.

Hürriyet’ten habercilikte son nokta.

4 Beğeni

İyimser bir çalışma;

11 Beğeni

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: Doğukan Bal Ren Kitap çevirmeni ama neyse zaten kitaba bakmadan haber yapmışlar

1 Beğeni

Bunlar basın bülteni, tanıtım metni, genelde yayınevinden, ajansdan geldiği gibi yayınlanır, Bazen çok gerekliyse metnin girişi değiştirilir. Kısacası bu içerik haber metni değil.

Aslen Uzaydan Düşen Renk filmine dair bir haberdi. Onun sonunda yazardan bahsediyordu.

Lovecraft’ın daktilosu :slightly_smiling_face:

18 Beğeni

İlgilenenler için şöyle bir şey var:

“üstadı iyi bilenlerden ziyade, merak eden ve okumaya ilk kez başlamayı düşünenler için küçük bir rehber, yol haritası olması babında, h.p.lovecraft’ın tüm öykülerini, yazıldığı ve yayınladığı tarihlerle beraber açıklayıcı kısa notlar ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz…entry’e kaynak olarak kullandığım kitap, w.scott poole’un, h.p.lovecraft hayatı ölümü ve ölümünden sonraki olağanüstü hayatı adlı biyografi kitabıdır.”

https://eksisozluk.com/entry/101869339

4 Beğeni

Bu tarz bir Lovecraft baskısına iyi para verirdim…

Tabi kişisel bütçeme bağlı “iyi para” tanımı ile müstakbel yayınevinin “iyi para” tanımlaması ne ölçüde uyuşur, o konuda tereddütlerim var…

12 Beğeni

6 Beğeni

6 Beğeni