Howard Phillips Lovecraft Kitapları

Bir tane de ben paylaşayım. (Stygian Reign Of The Old Ones’dan.)

3 Beğeni
3 Beğeni

En iyi çevirmen nedir arkadaşlar bir karara bağlandı mı? :sweat_smile:

Bence en iyisi Hasan Fehmi Nemli.

1 Beğeni

Alfa baskısı Hasan Fehmi Nemli.

1 Beğeni

Hasan Fehmi Nemli’den okumaya başlıyorum :+1:

Peki okurken arkada çalmak için playlist önerisi var mı?

Youtube’da şöyle bir kanal var: Cryo Chamber - YouTube
İnsanı atmosfere sokan türden müzikler paylaşıyorlar. Bir göz atmanızı öneririm.

4 Beğeni

:+1: :+1:
Yeterince tatmin edici :smile:

1 Beğeni

Genel bir playlist değil fakat Lovecraft okurken dinlemeyi sevdiğim bir grubu önereyim: Musica Cthulhiana. Özellikle Fragment albümlerini beğeniyorum.

6 Beğeni

Bayağı iyiymiş, teşekkürler.

4 Beğeni

H.P. Lovecraft okumaya başlamak istiyorum fakat Alfa’nın hikaye derlemesi 1000 sayfalık ciltli bir basım olduğu için ve daha önce bu hacimde bir kitap okumadığım için gözüm korkuyor açıkçası. İthakiden de almak istemiyorum. Alfa’nın basımını okuyanlar bilgilendirebilir mi acaba? 1000 sayfalık ciltli derlemeleri nasıl okuyorsunuz, ergonomik oluyor mu? Edgar Allan Poe’nun İthakideki derlemesini de edinmek istiyorum ama aynı sebepten bekletiyorum.

1 Beğeni

Ben Alfanın bastığı toplu romanlarını okuyorum. Toplu öykülere daha geçmedim ama Lovecraft’ı Nemli çevirisi ile okumak harika. Poe’yu da iletişim yayınlarından, yine Nemli çevirisi ile okumanızı tavsiye ederim. Çok güzel bir şekilde çevrilmiş, tasarlanmış ve dipnot düşülmüş.

2 Beğeni

Evet İletişim de seçeneklerim arasında teşekkür ederim :slight_smile: Peki bu kadar hacimli ciltli kitapları tek oturumda uzun süre okumak zor olmuyor mu?

1 Beğeni

Aslında hikaye hikaye ya da roman roman gidilince pek sorun olmuyor. Hatta araya farklı kitaplar atarak, kitabı hem yaymış oluyorum, hem de sindirerek daha çok seviyorum. Evet, bakılınca bir külliyat gibi ama yoğunlaşınca, hem yazar daha çok seviliyor hem de eseri. :blush:

@taurenim rica ederim. Şimdiden keyifli okumalar. :buyucu:

2 Beğeni

Anladım ben dd öyle düşünmüştüm aslında. Teşekkür ederim☺️

1 Beğeni

Arkadaşlar, Ren yayinevinin 6 kitaptan oluşan setini aldım ama burada yazılanları okuduktan sonra Lovecraft’ı Hasan Fehmi Nemli’nin çevirisiyle okumaya karar verdim. İlk mesajda Alfa’da toplam 9 kitap var. 8 ve 9 nolu kitaplar, 1den 7’ye kadar olanların birleştirilmiș hali mi? Lovecraft’ın tüm kitaplarını olması gereken sırasına göre okumak istiyorum. Yanlışlık olmaması açısından, Alfa’nin ilk 7 kitabını alsam sırasına uygun gitmiş olur muyum? Veya 8 ile 9 nolu kitapları alsam da olur mu?

İlk mesajdaki liste şu şekilde:

@freeshrugs Merhaba, 8 ve 9. kitaplar ilk 7 kitabın birleştirilmiş ciltli halleridir. Sadece bu iki kitabı almanız yeterlidir.

2 Beğeni

Peki sırayla okumak istiyorsam, arkadaşın hazırladığı listeye göre yani “Bilinmeyen Kadath’a Düş Yolculuğu” kitabından başlayıp devam mı etmeliyim? Anladığım kadarıyla hikayelerde pek bir sıralama yok aslında, ama herhalde bu verilen sıraya göre okumak daha zevkli oluyor. Yanılıyor muyum?