Howard Phillips Lovecraft Kitapları

Ben yine de beğenmedim :frowning:

Ya örneğin şunlar gibi bir şey yapsalar arkalı önlü çok mu zor… Ki bunları grafik bilmeyen ben yapıyorum yani.
Ayraç istiyorum uleeeen. :smiley:

10 Beğeni

Doğru, kolaya kaçmışlar biraz. Ben de özellikle hikayelerin içindekiler bölümünün çok itiş tıkış olmasından hiç hoşlanmadım. Bu arada elinize sağlık, gayet güzel olmuşlar. :slightly_smiling_face: Biz de yararlanabilir miyiz acaba? :joy:

2 Beğeni

Bunları psd olarak almadım sadece arkaplanı değiştirip kaydettim. Sanırım çok güzel olmaz çıktısını alırsanız. Ben bir ara tasarımına uğraşacağım bitirince buradan paylaşırım büyük boyutlu halini de.

1 Beğeni

Anladım, olsun yine de teşekkürler. Bu arada ana başlıklarda Cthulhu’nun Çağrısı yerine Herbert West yazılmış yeniden, haberiniz olsun. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bazı yerlerde beyaz yazı beyaz yerlerle çakışmış, bence yazının rengini değiştirin okunmayabilir.

2 Beğeni

Tasarım bitmedi ki :smiley: Ben bunu şöyle bir şey yapsınlar diye oluşturdum. Tabloyu arkaplana yapıştırdım sadece o kadar :smiley: Boş zamanım olunca uğraşacağım ama bununla =) Arkalı önlü yapmak istiyorum. bakalım becerebilirsem.

2 Beğeni

Hoşuma gitti ama güzel olmuş.

2 Beğeni

Kendim için oluşturuyorum ama kullanmak isteyen kullanabilir tabi. PSD isteyen olursa da yazsın onu da atarım. Bu ön kısmı. Bir ara arka kısmı da yaparım inş :smiley: Yazıları da bir tık daha görünür yapabilirim. Ama mesele çıktı alınan yazıcı. Çok iyi değilse beyaz dışındaki renklerde sıkıntı olacak. Kştap başlıklarını da wklemek için güzel bir stil bulunca tam hallerini atarım.

8 Beğeni

Hem arka hem ön tamamdır. Dediğim gibi isteyen olursa PSD dosyalarını da yollarım. Kullanmak isteyen kullansın yine, çok profesyonel şeyler değil zaten :slight_smile: Keşke alfa kendi yapsaydı, çok daha kaliteli yapabilirlerdi eminim.

7 Beğeni

Deliliğin Dağlarında’yı okudum, galiba ilk ve tek olacak. Cümleler çok uzundu, bir paragraf bir cümle misali. Okurken çok yorulmuştum. Acaba çeviriden mi? :thinking:

Çeviriden olduğunu düşünmüyorum.Lovecraft kitaplarında diyalog namına hiçbir şey yok.Sadece betimlemeler üzerinden anlatıldığı için yazarın kitaplarını okumak zor gerçekten. Innsmouth Üzerindeki Gölge en sevdiğim hikayesidir onu okuyabilirsiniz bence okuması daha kolaydır diğer kitaplarına göre.Tavsiye ederim.

2 Beğeni

Ben de beğenmemiştim onu ama Charles Dexter Ward Vakası’nı öneririm.

1 Beğeni

Ya bu adam beni sinir hastasi edicek yazara hakaret gibi olmasin ama böyle değişik kafalarda seyler anlatmasa gram okunmaz bence ya adamin hangi kitabini alsam okumak işkence gibi geliyo 10 sayfa okuyup kapatiyorum günlük bi akıp gitmiyo diğer yazarlarin kitaplari gibi

1 Beğeni

Çeviriden kaynaklı olabilir mi?

2 Beğeni

@JrThoth hocamın da dediği gibi, hangi yayınevinden okuyorsunuz acaba? Lovecraft hakkında ilk kez böyle bir yoruma denk gelince şaşırdım :slight_smile:

1 Beğeni

Lovecraft’ı sevdiğimi söyleyemem ben de. Deliliğin Dağlarında yarım bıraktığım nadir kitaplar arasında. Can Yayınları Kısa Klasiklerden çıkan Nyarlathotep’in içindeki öyküler de ortalama altı - başarısız öykülerdi. :pensive:

1 Beğeni

Ben şuan Alfa’dan çıkan bütün öykülerini okuyorum. Beni bayağı sardı kitap. Sadece bazı öykülerini anlamakta zorlandım. Ama genel olarak bakarsak beğendiğim bir yazar oldu.

4 Beğeni

Alfa yayin evinden okuyorum şu tüm romanlari olan ciltli basimi aldim ama ithaki nin karanlik kitapliginda olanlari da okudum bence ceviriden degil de yazarin yazim sekli bu hikayeleri col fazla merak edip okurken yorulmak bi garip geliyo

1 Beğeni

Bütün hikayeleri olanini mi aldin sen o daha güzel olabilir lovecraft bence kisa kisa hikaye olunca okumasi keyifli oluyo romanlari 200 sayfa falan asiri detayli falan anlatiyo detaylarin arasinda bogulurken ana olaya odaklanamiyorum buhranlar basiyo resmen

1 Beğeni

Evet bütün hikayeleri ve bütün romanları olanları aldım. Okumaya hikayelerden başladım. Romanını henüz okumadım.