Howard Phillips Lovecraft Kitapları

Hocam alfanın bastığı sırayla okuyun derim. Ben direkt alfa baskısından okudum ve her gelen öykü bi boşluğu dolduruyor gibi oluyordu. Normalde öyküler bağımsız birbirinden belli başlı kavramlar dışında. Sadece birkaç öykü devam niteliğindeydi.

1 Beğeni

Tamamdır hocam teşekkür ederim

Arkadaşlar benim ‘Lovecraft’ külliyatım da bu, Dost Yayınevi’nden Hasan Fehmi Nemli çevirisiyle, 3 ciltlik ‘Toplu Eserleri’ …

11 Beğeni

Şu listeye göz atabilirsiniz,

7 Beğeni

Şu an Alfa basımı bütün romanları cildini okuyorum, hikayeler anime olmaya çok müsait. Hali hazırda lovecraft animesi var mı merak ettim ve sorayım dedim. Var mı? O_o

Bungou Stray Dogs’un 2.sezonunda Lovecraft karakteri ve daha birkaç yazar karakteri vardı bildiğim kadarıyla. Ben izledim ama izleyenler bilgi verebilir.
Pardon yanlış yazmışım izlemedim yazacaktım☺

1 Beğeni

Alfa yayınevinden Lovecraft’ın bütün hikayeleri ve bütün romanları olarak toplu iki ciltlik seriyi almıştım ben de. Alacaklara öneririm. Baskısı, cildi baya iyi. Çevirisi zaten Hasan Fehmi Nemli’ ye ait. He ek olarak ben karton kapak yerine kalın kapakları daha çok severim. Kitaplığa ayrı bir hava, güzellik kattıklarını düşünürüm. O yüzden de alfayı seçmiştim biraz:D Ama tabi herkesin şahsi fikri. Kimisi karton sever kimisi sert:)

1 Beğeni

Lovecraft okurken yazdığı zamanı göz önüne almak gerekiyor bence,kullandığı dili anlatımı,tarzını da ,ardılı bir çok yazarı yazdıklarıyla etkilemiş ,etkilemeye devam ediyor,Dost yayınevi ilk cildi seneler önce basınca tanıştım ,hikayeleri,romanları okuyup yazılış tarihlerini araştırınca hayranı oldum.

1 Beğeni

İzlediğim birkaç filmin yorumlarında senaryonun, karakterlerin Lovecraft dan esinlenildiği söyleniyordu. Neden bu kadar geç keşfettim bilmiyorum, adamın yazdığı konular tam benlik çünkü. Piyasada birden fazla basımı olduğu için bir hafta önce buldum burayı. Her şeyi okudum, resimlere fln baktım. Başlangıç için ithaki nin baskılarını almaya karar verdim. Seversem alfa nın ciltlilerini alacağım. Yazan herkese teşekkür ederim. Kafamdaki soruların%90 ını giderdim.

5 Beğeni

Aynen 2. Sezonda lovecraft geliyo yetenegi de cthulhu ya dönüsmek hatta o evrende herkesin yetenegini sifırlayabilen bi karakter var o bile sıfırlayamiyo sen nesin böyle falan yapiyodu :joy: bide nyarlathotep i kücük bi kiz olarak gösterilen bi anime vardi sanırım onu izlemedim ama

1 Beğeni

Alfanın bütün hikayeler ve romanlarını alınca İthakiden, Renden falan başka kitap almaya gerek kalıyor mu?

Yok. Alfa bütün hikayeleri içeriyor.

1 Beğeni

İthakiden çıkmış Sarı Kral Öyküleri dahil mi peki? 2 yazar görünüyor o kitapta.

Lovecraft’ın o kitapdaki öyküsü (Karanlıkta Fısıldayan) Alfa’nın yayınladığı yedinci ciltte var. Sırf Lovecraft okumak istiyorsanız o kitabı da almanıza gerek yok. Ama tekinsiz kurgu, kozmik korku türünden hoşlanıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Çünkü Edgar Allan Poe’nun, Ambrose Bierce’in ve Robert W. Chambers’ın birbirinden güzel birkaç hikayesi var. Ayrıca İthaki’den çıkan, William Hope Hodgson’ın Sınırdaki Ev’ini de almanızı öneririm. O da kozmik korkunun güzel bir örneğidir.

4 Beğeni

Sınırdaki Ev mükemmel. Aşırı iyi.

2 Beğeni

Hocam bir sorum olacak ama ilk gönderilerde içindekiler olmaması gibi sıkıntılar olduğunu gördüm. Bu sorun giderilmiş mi? Kararsız kaldım toplu halini mi alsam ayrı ayrı mı alsam diye.

İçindekiler var benim aldıklarımda.

1 Beğeni

Bahsettiğiniz durum yayınevinin ilk baskılarında varmış evet almadan önce ben de araştırmıştım. O yüzden de ikinci baskılarını almaya özen gösterdim. Alacaksanız sizin de ikinci baskı almanızı öneririm. Gayet düzgün, herhangi bir eksiği falan da yok. Benim gözüme batmadı en azından:)

2 Beğeni
1 Beğeni

Ren Kitap’ta yazarın tüm yazdığı kitapları mevcut mu? Yoksa eksikler var mı?