İlk İmparatorluğun Efsaneleri Serisi (İthaki Yayınları)

Bu kitabı bayağıdır bekliyordum, güzel oldu. :slight_smile:

2 Beğeni

Fiyat yüksekmiş. Sanırım hemen almayıp fiyatının düşmesini bekleyeceğim.

@cankutpotter mutlaka bakacağım. Teşekkürler

1 Beğeni

Kidega’da İthaki kitaplarına %35 indirim var, Kılıçlar Çağı’nı daha eklememişler gerçi ama eklenince bir bakın derim.

1 Beğeni

Hocam ilknokta’da %37 indirimle 28 liraya geliyor. Arkadaş ona pahalı demiş. Kidega %35 indirimle daha pahalı olur.

İlk kitap kapağı ne kadar iç açıcıysa bu kitabın kapağı da tam tersi. Meraklardayım!!

Edit: Kapak kötü anlamında demedim, tema karanlık demek istemiştim.

3 Beğeni

Anladım. Ben normal fiyat üzerinden konuşuyoruz sanmıştım. Yani… Bugünlerde bu fiyatlar normal artık maalesef.

1 Beğeni

Aslında orijinal kapakları kullanmışlar. Yurt dışı ile aynı.

28249490.SX540

13 Beğeni

Tertemiz kapak, övgü dizeleri yok. Mis :heart_eyes: arka kapağa yazsınlar övgüleri, hem böylece kitap hakkında spoiler yeme olasılığı da düşer.

3 Beğeni

İlk kitabın kapağı müthişti. İkinci kitabın da kötü değil bence.

2 Beğeni

Serinin Türkçe baskısı ne durumda? Devam edilecek mi?

Beni İthaki’de en çok üzen seri bu oldu. İlk kitabı sevmiş gibiydim ama ikincisinde baygınlık geldi.:cry:

İlk kitap büyük umutlar verdi, “acaba orta dünyadaki gibi elf cüce insan krallıkları birbirine mi girecek” dedirtti. İkinci kitapta ana hikayeyle alakasız bomboş(k) karakterlerin zerre ilgi çekmeyen bomboş(k) hikayeleri anlatıldı. Ben de bıraktım, üçüncü kitabı da almam.

Önce Riyria’yı bassalardı…

Serinin ikinci kitabı elimde bir adet fazladan var, ilk mesaj atan arkadaşa karşı ödemeli kargoyla yollayabilirim. :slight_smile:

Düzeltme: Artık elimde fazladan yok.

1 Beğeni

Kaçırdık. Neyse zaten 3. Kitabı bekleyecektim. :sleepy:

1 Beğeni

İlk kitabı beğenerek okudum ikinci kitabın yarısına kadar dayanabildim.

İkinci kitapta yazar ilk kitapta güzelce hazırladığı tüm güzel şeyleri seriyi uzatmak adına bir dolu gereksiz karakterin bir dolu gereksiz yaşantısı ve düşüncesiyle mahvetmiş.

Ana karakter boş boş otururken diğer önemli bir karakter asla onu ilgilendirmeyen aptalca bir iş için diğer aptallarla beraber hayatını tehlikeye atıyor. Bu sırada yazar hikayenin içine yedirerek aptala anlatır gibi cüce ırkını anlatıyor. Bu sırada seriye zerre katkısı olmayan aptal elf prensinin aptallıklarını okuyoruz.

Kısacası ilk kitapta vaat edilen, ırklar arası savaş, insanların diğer ırklara karşı üstünlük kurma mücadelesi, önder karakterler gibi ögelerin hiçbirisi gösterilmiyor.

2 Beğeni

Ben de ikinci kitabın yarısında bıraktım. Adam tekerlek,kılıç vs şeylerin icadından bahsediyor. O kadar bayıyor ki bir süre sonra devam edemedim.

İlk defa fantastik roman serisi okumuyorum. Elinden geleni yapmakla bir şeyin iyi olması arasında fark vardır. Umarım bu farkın bilincindeyizdir.

O iş öyle olmuyor işte. Biz de evren yaratmanın hikayeyi düzgün bir temele oturtmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Ama bu yazar resmen okuyucunun aklıyla dalga geçiyor. Örnek olarak bir tane karakter var yazar insanlık tarihinin iki binyıllık bilimsel gelişimini bu kakter aracılığıyla 20 sayfada icat ettiriyor.

1000kitapdaki yorumlara bakıyorum 2. Kitabı çok övülmüş ama buradaki yorumlar da kötülemiş. Kararsız kaldım.