Işıkyaratan Serisi, Brent Weeks


(Cankut Değerli) #1

Kara Pirizma

Son yılların en güçlü fantastik serilerinden Işıkyaratan, ilk kitabı Kara Prizma ’yla başlıyor.

Kara Prizma , unutulmaz karakterleriyle, sürekli şaşırtan hikâyesiyle ve kesilmeyen aksiyonuyla beni ilk sayfasından itibaren esir aldı.” —TERRY BROOKS

“Brent Weeks’in bu kadar iyi olması canımı sıkıyor.” —PETER V. BRETT

Işığın, tüm büyülerin kaynağı olduğu bir dünyada, Gavin Guile ışığın kırılımındaki tüm renkleri kullanabilen, barışın ve gücün odağındaki Prizma’dır. Halkın imparatoru ve dini lideri olan Prizma, büyünün dengesini sağlamakla yükümlüdür. Ancak Prizmaların ömürleri çok kısadır.

Gavin Guile da tam olarak ne kadar ömrü kaldığını biliyordu. Zekâsı, adaleti ve elinde bulundurduğu güçle görevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getiren Gavin’in Prizma olarak süresi dolmadan gerçekleştirmek istediği beş şey vardı. Ancak bir oğlunun olması bunlara dahil değildi.

Uzak bir Satraplık’ta bir oğlu olduğunu öğrenen Gavin ya oğlunun iyiliğini ya da bugüne kadar kurduğu düzeni seçmek zorunda kalacaktı. Bu uğurda vereceği kararlar Gavin’in karanlık sırlarını ortaya çıkaracak ve geçmişiyle yüzleşmesine neden olacaktı.

David Gemmell En İyi Fantazi Romanı Ödülü adayı


Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz
(Metal Storm) #2

Bende tam biraz önce Cankutpotter bu seriye bir baslik açsa diye düsünüyordum. Kendisi bu tarz başliklarla ünlendi :slight_smile:

Kitabi bu gun D&R magzasinda inceleme sansi buldum,Gordugum kadariyla kitapta harita yok ama arkasinda genis bir sozluk var. Dikkatimi ceken baska bir seyse sayfalarin ince olmasiydi,baski kalitesz duruyordu aklima Sissoylu serisinin baskisi geldi.


(Umut Özak) #3

Meraktan ölecem valla, yarın gelecek sorun olmazsa. Bu kitap için başlık açıp konuşsak mı ya da seri için? @cankutpotter


Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz
(Cankut Değerli) #4

Olur açayım bir tane.
Bu arada benim kargom da hazırlanmış, yarın ya da perşembe gelecek. Yorumunuzla epey merak ettim @Anita


(İbrahim Şahin) #5

Güzel arkadaşlarım neden böyle yapıyorsunuz? Biz daha elimizdeki kitapları bitiremiyoruz, siz övünce de dayanamayıp yenilerini alıyoruz. Soruyorum size bu okunacaklar listesi ne zaman boş olacak? Ben ne ara Kara Prizma’yı okuyayım? Çok canımı çektiriyorsunuz hoff. :confused:


(Metal Storm) #6

Bende ayni durumdayim. :persevere:


(Umut Özak) #7

Geliyorrrr. Serinin goodreads puanları gayet iyi. :heart_eyes:


Yeni Kitap Haberleri
(Hazal Çamur) #8

Çevirmenini alkışlarla çağırıyoruz : @mit

(Fakat kapaktaki sözün tam bir Le Guin çakması olması :woman_facepalming:t2:)


#9

Kitaba çok sevindim. :drooling_face: Ama yazı stili pek olmamış sanki.


(M. Ihsan Tatari) #10

Oooo… Geliyor nihayet anamı ağlatan çeviri :smiley: “Yeter ya, çok bilimkurgu çevirdim. Fantastik yok mu fantastik?” diye Alican’a çemkirmem sonucunda masama güm! diye inivermişti bu tuğla kalınlığında kitap :slight_smile: Sanderson tarzı orijinal evrenleri ve farklı büyü sistemlerini sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum. Şimdiden keyifli okumalar.

Not: Orijinal kapak kullanılmış bu arada. O da güzel olmuş.


#11

Bir ara bahsettiğiniz epik fantezi serisi bu muydu?


#12

Çevirmenin çemberi yazısı harika olurdu sanki. :roll_eyes::joy:


(M. Ihsan Tatari) #13

Evet, buydu :slight_smile:

Fırsat bulursam mutlaka.


#14

Ooooo Abi, Sanderson dedin aklımı çeldin :joy:


(Hüseyin gök) #15

Puanlama 2 ve 5 arasında gitmiş yani sevmek,sevmemek arasında gittiğine göre bana kalırsa büyük beklenti beklemeyin kitaptan yoksa bir shannara versiyonu ile karşılaşabilirsiniz🙄


#16

Shannara versiyonu nasıl oluyor?


#17

Shannara Lotr çakması bişey


(Hüseyin gök) #18

Berbat bir fantastik kurgu oluyor demek,ne kadar fantastik öge eklersen ekle yerine oturmamış bir hikaye sunarsa çok kötü sonuç doğuruyor shannara günlükleri tarzı gibi geldi bu kitap onun için bu benzetmeyi yaptım.


#19

Shannara’nın Kılıcı gercekten Lotr çakmasıydı ama ondan sonra gelen kitaplar hoşuma gitmişti.
Shannara Günlükleri dizisini yok sayıyorum.

Bu yeni kitap için okuyucu yorumlarına göre karar vermeyi düşünüyorum zaten iki senede anca tamamlanır seri.


(Hüseyin gök) #20

Aynen bende okuyucu yorumlarına göre karar verecem tabi burada ki bilinci okuyucu arkadaşlara göre.Dediğin gibi seri biraz geç tamamlanır ben bu serinin 5 kitabını gördüm,ayriyetten başka kitapları ayriyeten çizgi romanları bile var.Kanımca bu yazar tutarsa İthaki yayınları bütün kitaplarını basar gibi.