İstekleriniz

Forumun arama motoru gerçekten de çalışmıyor.
Diyelim ki bir başlığı aratıyorum, seçenekler kısmına geliyor, ama “Bu konuyu ara” diye işaretlediğimdeyse “Hiçbir sonuç bulunmadı” yazıyor.

1 Beğeni

“Bu konuyu ara” aramak istediğiniz terimi, halihazırda baktığınız konunun içinde aramak için kullanılıyor. Siz Batman konusunda “bugün ne ürettiniz” ararsanız bulamaması normal. :slight_smile:

5 Beğeni

Demek ondan olmuyormuş, :joy: teşekkür ederim. :smile:

Ne bu şimdi? :thinking:

2 Beğeni

Forumla alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle tarayıcı güvenliği ile alakalı bir durum.

1 Beğeni

Araya https’den gelmeyen bazı öğeler girdiği zaman bu uyarıyı veriyor genelde. Mesela bazı resimler.

2 Beğeni

Merhabalar, foruma yeni geldim. 3 veya 4 mesaj yazdım daha ve 2 tanesi benden izinsiz düzenlendi.
Mesajlarımın ikisinde de forum kurallarına aykırı bir şey görmüyorum, varsa da söyleyebilirsiniz tabi ki. Ne kimsenin değer yargılarına veya benliğine hakaret ne rahatsızlık verici cümleler, argo vs. kullandım mesajlarımda. Konu dışı yazmadım, Türkçe’mi olabildiğince internet dilinden uzak kullanmaya çalıştım.
Sadece bu mesajda da yaptığım gibi paragraflarım arası boşluk bırakmadım. Daha yeni gelmişken başıma gözetmen hoca dikilmiş gibi beni düzeltmeye çalışılması çok itici, uzaklaştırıcı. Lütfen gereksiz güç kullanmayın, çok rahatsız edici ve küçük bir şey bile olsa geldiğim hızla gitmek istedim forumdan. Teşekkürler.

Düzenleme: Pardon, yazım yanlışı da yapmışım. Ancak yine de yazdığımın üstünü kırmızı kalemle çizmek gibi hissettirdi bu hareket.

1 Beğeni

Denetmenler olarak bizler de birbirimizin ufak hatalarını düzeltebiliyoruz. Şahsınıza yönelik değil, olağan bir uygulama.

2 Beğeni

Merhaba, düzenleme işini kişisel olarak almayın çünkü çoğu insanın başına gelen bir durum. Yazdıklarınıza müdahale edilmesi size itici gelmiş ama buradaki çoğu insana da yazım hataları itici geliyor. Kullanıcılar yazım kurallarına dikkat ediyor, denetmenler gereken yerde düzenleme yapıyor ve böylece burayı Türkçe’nin düzgün kullanıldığı iyi bir edebiyat forumu halinde tutmaya gayret etmiş oluyoruz. Siz de bundan sonra biraz daha dikkat edersiniz ve hiçbir sorun kalmaz :slight_smile:

3 Beğeni

Böyle şeylere takılma bir nevi evin içinde robot süperge geziyor gibi düşün. Büyük nimet valla. Xd

6 Beğeni

Vınnn, vınnn,… Bi-Bu-Ba-Bob… Sinyal: TEMİZLENDİ :hanci:

4 Beğeni

Düzenleme konusunda arkadaşlar gereken şeyleri söylemiş. Lütfen bu tutumumuzu kişisel ya da baskın bir denetleyici sistem olarak algılamayın. Biz elimizden geldiğince yapılan hataları -bilinçli ya da bilinçsiz yapılmış olması fark etmez- düzeltmeye çalışıyoruz. Zaten onun dışında biz sizin yazdıklarınızı farklı bir şekilde değiştiremeyiz. Öyle bir durumda her üye sizin gibi neyin değiştirilip değiştirilmediğini görebiliyor. Bizim hatamız varsa gereken yapılır her türlü. :slight_smile:

2 Beğeni

Seviyorum seni @Bay_Karamsar bey :Dd

2 Beğeni

Edebiyat üzerine bir forum olduğu için yazarken elimizden geldiğince kelimelere ve imlalara uymamız bekleniyor. Gerçekten de okurken bazı kelimeler anlaşılamayabiliyor. Arkadaşlar da ellerinden geldiğince düzeltmeye çalışıyorlar. Foruma hoş geldiniz, umarım keyifli vakit geçirirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

6 adet gönderi şu konuya taşındı: Rıhtım Kamarası

Yenilik olarak bir kullanma kılavuzu tarzı bir şey güzel olabilir. Demek istediğim şu.
Buraya ilk geldiğimde konudan konuya atlıyordum hepsine cevap yazıyordum falan. Ama yaklaşık 10 konu sonra konu tükenmişti. Aslında tükenmedi ancak konu bulamıyordum. Hadi biri şunu cevaplasa da muhabbet etsek diyordum. Karşıma çıkan konulara en son cevap 2-3 ay önce verilmiş oluyordu. Karşıma çıkan yeni konularda ilgimi çekmiyordu. Şimdi böyle değil. Ne değişti hiç bilmiyorum ama sanırım kullanmayı öğrendim. Burdan yeni gelenlere de seslenmiş olayım bu yolla. :slight_smile: Olurda çok sıkıcı veya boş hissederseniz durun hemen gitmeyin. Sürekli dolaşın ben yaklaşık 10 günde forumu kaptım. Şimdi her gün her saat girip bakıyorum. İnsanlar biraz mesafeli görünebilir ama onu da takmayın. Genellikle hiç öyle değiller. Özelden yazmaya çekinmeyin. (bana veya başkasına) Cevap verirler, geri dönerler bu konuda sıkıntı yaşamadım hiç. Kısaca az sabır gösterin. Kopamayacaksınız buradan :smiley:

1 Beğeni

Keşke forum üyeleri olarak belirlediğimiz kafelerde aylık sohbet toplantılarımız olsa. Kitaplardan, filmlerden felan konuşsak. Farklı olsak diğerlerinden. Toplandığımızda derdimiz hayat olmasa, derdimiz edebiyat ve sanat olsa. Yapsak mı, ne dersiniz böyle sohbet toplantıları.
Belkide yapılıyordur. Ben yeniyim bu forumda her şeyden haberim yok maalesef.

Ben cümleden sonra okumayı kolaylaştırmak için boşluk bırakmayı bilmiyordum. Her mesajıma düzenleme geliyordu neredeyse utanmaya başladım resmen. :slight_smile:

hazır forum güncellenmişken

Son zamanlarda konulara tablolar eklemekteyim. Özellikle ekranı kaplamayacak boyuttaki tablolar ve diğer tablolar birbiriyle çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Bir konudaki 2 tablo eşit değilse boyutlar çok sırıtıyor.

base.css’de
table {
border-collapse: collapse;
}

Koduna width: 100%; de ekleyebilir miyiz?

Şu isteğime de bir baksanız olur mu :blush:

1 Beğeni

Biz düzenleme yapınca mesajı yönlendirdiğimiz kişiyeyekrar bildirim gitmesi daha mantıklı değil mi? Böyle olunca sonradan eklediğimiz kısımdan habersiz oluyor. İşin tuhaf yanı etiketliyince de bildirim gitmemesi.

2 Beğeni