İstekleriniz

Kayıp Rıhtım, Fantastik Canavarlar, Öykü Seçkisi ve Forum bünyemizde, “şu özellik de eklense,” ya da “şu bilgi de olsa,” dediğiniz, “şöyle bir hata var,” veya “forumda/sitelerde şöyle şöyle şeyler eksik,” gibi dileklerinizi bu başlık altında yazarsanız sizlere minnettar kalacağız.

Böylece hem fazla başlık açma derdinden kurtulacak, hem de bizlerin fark etmediği, kıyıda köşede kalmış bilgilerin toplanması ve bünyemize eklenmesi için oldukça hoş bir çözüm bulmuş olacağız.

Bekliyoruz. Herkese iyi eğlenceler!

5 Beğeni

Kayıp Rıhtım’la Nasıl Tanıştınız? başlığını gördükten sonra şunu fark ettim: Biz hep yeni çıkan kitapları inceliyoruz, fakat ben eskiden beri siteyi takip ederim ve okuduğum inceleme sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çünkü kendi okuma listem hep eski kitaplardan oluşuyor. Baskısı olan ve eski kitaplardan da inceleyelim derim ben, zira ben sürekli çok satan ya da yeni çıkan kitapları alan biri değilim. Belki öyle olan başkaları da vardır :man_shrugging:

4 Beğeni

Ben de aynı seyi düşünmüştüm geçenlerde. Gözümüzden kaçan kitaplari liste haline getirip aramızda paylastırabiliriz de minik projemji bir şekilde hatta.

1 Beğeni

Bir de keşke forumun bir uygulaması olsa… :kr:

9 Beğeni

Dört Serüvenci Serisi incelenmemiş sanırım. Bunun incelemesi ile başlayabiliriz :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Öykü Seçkisi ile ilgili küçük bir isteğim olacak. Yanlış hatırlamıyorsam eski arayüzdeyken belli bir sayıda öykü yollamış yazarların yer aldığı bir sayfa vardı. Hem yazarlar hakkında kısaca bilgi edinebiliyorduk (kısa bir biyografi gibi) hem de o sayfadan yazarın bütün öykülerine ulaşabiliyorduk. Şimdi ise bir yazarın öykülerini görmek için o yazarın yazdığı bir öyküyü açıp oradan yazarın adına tıklamam gerekiyor. Yine bir yazarlar sayfası olsa çok güzel ve kullanışlı olur bence. :bender:

9 Beğeni

Bu harika bir öneri. Evet bunu yapmamız da lazım aslında. 5 öykü ve üstü yazarlar için ayrı bir sayfa çok yakında yine sizlerle olacak!

8 Beğeni

Tam istek sayılmaz. Öneri babında:

Başka kaynaktan eklenen resimlerin boyutunu ayarlayabilme özelliği, kullanışlı olabilir. Malum, bazen kaynak resim aşırı büyük olabiliyor.

1 Beğeni

Aslında şöyle @Bay_Karamsar, forum kendisi otomatik olarak sınırlandırıyor dış bağlantı kaynaklarını da.

Misal:

https://timedotcom.files.wordpress.com/2017/04/elisabeth-moss-margaret-atwood-handmaids-tale-hulu.jpg

Gördüğünüz gibi maksimum görüntü boyutunu forumun genişliğine göre ayarlıyor. Yani şu an mobilden girenler de bunu ekran ölçütüne göre görecek.

4 Beğeni

Otomatik bir şeyler oluyorsa bu daha da güzel :heart_eyes:

4 Beğeni

Yayın Yönetmeni bunu beğendi. Yapabiliriz. Bana listelerinizle gelin :slight_smile:

Tabii şöyle bir şey var, yeniye olan ağırlığımız devam edecek. Ama ben şu kitabı incelemek istiyorum diyen yazarlarımızı genelde reddetmiyoruz. Reddedersek de zaten nedeniyle söylüyoruz :hugs:

6 Beğeni

Dün başka bir başlığa yazmıştım yeri burasıymış, bırakıyorum şuraya:

Paylaştığım öyküye sonradan bakınca ayarladığım paragraf arası boşluklar istediğim gibi değildi. Bazen iki satır bazen tek satır boşluk bırakmıştım, sonrasında iki satırlık olması gerekenleri üçe çıkardım fakat değişmedi. Tüm paragraf boşlukları tek satır. :anguished:

1 Beğeni

Düzeltme:

Doğru cevap hemen aşağıda:

2 Beğeni

Onu ben de düşündüm de içime sinmemişti, öyle yaparım otomatikse. Teşekkürler cevap için :hugs:

1 Beğeni

Aslında çok daha kolay bir yöntem varmış, yanlış bilgi vermişim. O yüzden herkes görsün diye buradan da yazıyorum. Eğer satır aralarına <br> kodunu eklerseniz arada bir satır boşluk bırakacaktır. Ekleyeceğiniz her bir <br> kodu aynı zamanda birer satır demek olacaktır.

Örnek:

Merhaba.

Gördünüz mü?

3 Beğeni

Foruma kaydolduğumuzda hancıdan gelen ilk mesaja giremiyorum bu şekilde bir sayfa açılıyor mesaja tıkladığım zaman:

1 Beğeni

Acaba diyorum sayfa sayısı tekrar geri mi gelse ne. Şimdi sayfa normal akış halinde aşağıya devam ettiği için zamanla artacak olan gönderi sayısı nedeniyle başa, orta kısımlara vs. dönmek zor olacak gibi geliyor bana. Sayfa sayısı olursa sanırım aradığımızı bulmamız daha kolay olacak gibi geliyor.

2 Beğeni

Sağ alttaki cevap sayısı kutusuna tıklayarak da istediğiniz cevaba gitmeniz mümkün aslında.

4 Beğeni

Aslında yeni forumda bu dediğin çok daha pratik.

Sağ kısımda çubuk var, onu kaydırarak istediğiniz gönderiye gidebilirsiniz.

Aynı zamanda mobilde Bayram’ın dediği gibi cevap kutusuna tıklayarak da kaydırmayla istediğiniz cevaba gidebiliyorsunuz, gitmek istediğiniz mesajı sayı olarak da girebilirsiniz. Konu içinde kişinin yazdığı mesajları veya herhangi bir arama metnini, sağ üstte arama butonundan, konu içinde ara diyerek de bakabilirsiniz.

4 Beğeni

@Nemo @bayramallanpoe
Evet dediğiniz gibi daha pratikmiş. Yeni forumun azizliği; alışacağız zamanla. :smile:

3 Beğeni