İthaki Bilimkurgu Klasikleri #50

Kitap isimlerini İngilizce mi yoksa Türkçe mi yazdıkları çok önemli. Ona göre çıkarım yapılabilir bence. Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?

Polis serisi olabilir mi ? Yada Golden State ? Hos polis serisinden bi kitap türkçeye cevrilmisti sanki ama.

1 Beğeni

Mümkün değil çünkü Ben Winters 2009-2010 civarı çıkış yapmış bir yazar ve klasiklere dahil olabilecek kadar kült bir yazarlığa erişmedi henüz.

Bu eser olabilir mi sizce 50. kitap?

Kıyamet Polisi (The Last Policeman) üçlemesinin yayın haklarını almışlar sanırım.

Sadece bir an aklımdan “Malazan” geçti. Bilimkurgu yanını bilemem… Daha önce basılmamış, ilk defa gelecek, Alican Bey’in büyük proje olarak adlandırdığı… Bilemiyorum…

1 Beğeni

Epik fantazi o ya… :pleading_face:

2 Beğeni

Suç ve Ceza’yı basacaklarmış 50. kitap olarak. :joy::joy::joy::joy: Şaka şaka Yüzüklerin Efendisi’ymiş :shushing_face::shushing_face::shushing_face:

Büyük gün geldi çattı, sanırım, umarım. Kasım’a kalmazsa harika olur.

Bence Kasım’a kalacak…

1 Beğeni

Klasiklerin iç sayfasında yer alan “İstikbal Göklerdedir!” sözünden hareketle “Acaba 50. kitap 29 Ekim’de çıkar mı?” diye düşündüm bi an. Beklentilerin yüksek olduğu, herkesin çok merak ettiği bu kitap böyle özel ve güzel bir günde çıksa hoş olmaz mıydı?

9 Beğeni

Dreamsnake olabilir, olsa ne güzel olur… Ama ben çevirmediğim için biraz üzülebilirim. :slight_smile:

5 Beğeni

Bugün o gün mü ya da o gün bugün mü?

1 Beğeni

Sanmam. :smiley: Daha bir ay gibi bir süre bekleyeceğiz sanırım.

1 Beğeni

Fuara son 10 gün kaldı bakalım ne olacak.

Biri ya matbaalardan birine ya da telif satan şirketlerden birine işe girsin. Bitsin bu çile. :joy:

Beni alsalar iyi olurdu. Ne kaprisim var ne de düzensizliğim, disiplinsizliğim. Bir Alman veya Japon gibi katı bağlılık ve tehditkar ısrarla her serinin en üst seviye hakkını verir, sonunu getirirdim. Work is fun. Arbeit macht frei. Nani?!?!?!?!

2 Beğeni

Bize bilgi aktaracak biri lazım. Ajan lazım ajan. İlk elden alıp sızdıracak fakat dikkat çekmeyecek. :sweat_smile:

1 Beğeni

Ajanlık deyince hem statüsü hem de adı acayip yakın hissettiren biri var aslında. Kod adı: mit