İthaki Yayınları Soru Hattı

Moder klasikler serisi ciktimi ? yoksa ben bir hafta boyunca foruma girmediğim için birsey mi kaçırdım ?

3 Beğeni

@fortknoxt ne oldu !! hasta filan misin ? Neden Moder klasikler basligi acmadin ? Kesin hastasin.Ciddi birsey mi doğruyu şöyle ahhh !!! başımıza buda mi gelecekti … :slight_smile:

1 Beğeni

Sandman bebek evi ve watchmen nerde kaldı yaw. Dayanamıyorum artık. Eger baskılar hazırsa ilknokta da ön siparişe açın lütfen ithaki yayınları

1 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/ithaki-yayinlari-modern-serisi-yeni-seri/

Hemen açtık sen uğramaz oldun buralara. :joy::joy::joy: Hele ben böyle bir konuyu kaçırırmıyım.
@mtears arkadaşımız yukarıda paylaştı. Bende bırakayım buraya.

İthaki Yayınları Modern Serisi (Yeni Seri)

2 Beğeni

Bu kitabı sizin İthaki Modern dizinizden beklerdim ama maalesef “film kapağıyla” birlikte başka bir yayınevi basmış.

Dune ana seri dışındaki kitapları İthaki Modern serisinde görebilir miyiz ?

Kesinlikle basmayacağız demişlerdi.

Neyseki Anayurt’u okudum :grin:
:grin:

2 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam, hepsi için planlarımız var. Ama ne olur, ne zaman olur, hiç bilemedim.

Kayıp Tarihçeler’in hakları da bizde. Raistlin Tarihçeleri’ndne sonra sıra onlara gelecek. Öte yandna Raistlin Tarihçeleri kasım fuarına yetişmez gibi görünüyor şimdilik.

Bilmem.

Muhtemelen modern içerisinde olur.

Hazır olduğunda zaten doğrudan satışa çıkar. Tekrar baskılarda ön siparişin ne anlamı var ki? Bu kitaplar baskısı üç günde tükenen kitaplar değil. Aylar sürüyor bir baskının tükenmesi. Aylar dediğim de seneye yakın bu arada.

Bir dönem seri için istemiş olabiliriz ama çoktan satılmıştı.

Ya, tabii ki hayır. Bilimkurgu Klasikleri’ne koymadığımız kitapları neden İthaki Modern’e koyalım?

Zaman Çarkı için de, canınızı çok sıkmayın arkadaşlar. Ufak ufak beyin fırtınası yapmaya başladık kapaklar için. Tüm seçenekleri gözden geçiriyoruz. Eskilerinden çok daha güzel olacaklar. Öte yandan yeni sisteme geçtiğimizde ciltli olmayacaklar %99 ihtimalle. Şimdiden söyleyeyim bunu. Yeni sisteme geçtiğimizde, hemen bitirmeyi düşünmüyoruz ciltli baskıları ama yavaş yavaş baskılarını tüketip baskıyı durduracağız. Bunu şimdiden açık açık söylüyorum. Lütfen kitapları tamamlamak istiyorsanız ona göre tamamlayın. Ciltlileri toplamaya başlamış arkadaşların serileri tamamlaması için uzunca bir süre piyasada tutmaya çalışacağız ciltlileri ama bir yerde duracak baskıları.

Bu dediğim 1-2 sene sonrasının planları tabii ki. Ama not olarak düşeyim buraya.

19 Beğeni

Zaman çarkının fuara kadar yetişme imkanı var mıdır? Ve o ciltli baskıların bitirilmesi durumu için, baskısı bulunan kitapları hemen almak gibi bir şey yapmamız gerekir mi? İleriye dönük stok manasında yani.

En azından 1-2 ciltli baskı yapmalısınız yeni kapaklar ile bence zaman çarkına. Bunu hak ediyor seri.

2 Beğeni

Arkadaşlar biraz sakin. Daha 2 sene ciltli baskısı olur. Hemen galeyana gelmeyin. Bir de mesajımı tekrar okuyun. Buradan aksini duyana kadar ciltli baskılar olacak.

Yahu yıllardır ciltli baskısı var zaten. Ve bir kitap değil, iki kitap değil, on beş tane kitabın ciltlisini sıfırdan basmaya gerek yok. Alacak olanlar zaten ciltli olarak aldılar, şimdi bile ciltli baskıları senede bir kere ancak bitityor, o da bitiyorsa. Haliyle doymuş bir kitle var.

4 Beğeni

Arkadaşlar, zaman çarkı da zaman çarkı, zaman çarkı da zaman çarkı. Neymiş bu kitap böyle! Herhalde kutsal kitap falan.
Ayrıca herkesin ayrı ayrı sormasına gerek yok. 10 kişi fazla sorunca “Ooo, çok fazla kişi istiyor, o yüzden bu kitabı hemen basalım.” demeyecekler. Çünkü bildiğim kadarıyla İthaki bir merdiven altı işletme değil. Bu yüzden de bütün her şey bir plan çerçevesinde yapılıyordur. Yani basacakları zaman -diğer kitaplarda olduğu gibi buradan yine bizimle paylaşırlar.
Konuyu daha rahat takip edebilmemiz ve basılacak yeni kitaplar hakkında daha iyi bilgi alabilmemiz için umarım yardımcı olursunuz.

3 Beğeni

İlknokta da full set olarak çıktığında bir çılgınlık yapıp 2 set almıştım :smiley:

Maaşın 1/3 ü gitmişti :joy:

5 Beğeni

Dediklerinizde muhakkak haklısınızdır, fakat inanıyorum ki burada sorup soruşturan gibi birçok okumayan insanda mevcut. Sayılarını bilemem elbette ve size sayısını bilmediğim bir kitle için ‘Hepsini tekrardan ciltli çıkartın’ da diyemem. Kafalar karışık, kalpler 6. kitabı bekliyor :smiley:

1 Beğeni

images%20(3) :joy::joy::joy::joy: ayıptır sorması okadar kitabı nereye koydun, ben daha tek seti zor zapt ediyorum kitaplıkta

3 Beğeni

Biri çalışma masamda duruyor. Gördükçe daha iyi çalışıyorum nedense :slight_smile:

Diğeri benim değil ablam istemişti teslim ettim kendisine :wink:

3 Beğeni

Merhaba Emre Bey, uzun zamandır bu başlığı ve yanıtlarınızı hevesle takip ediyorum. Genelde insanlar aklımdaki soruları hep sormuş olduğundan daha önce hesap açma ihtiyacı duymamıştım ama heyecanıma yenik düştüm.

Daha önce Vaiz 2 ile ilgili bir soruya verdiğiniz yanıtta, Sandman 5 ve 6 ile birlikte bu sonbaharın planları dahilinde olduğunu söylemişsiniz. Bu durumda The Sandman: Fables & Reflections’ın da bu senenin sonuna kadar çıkacağını söyleyebilir miyiz? Serinin büyük hayranıyım ve İthaki baskısını takip etmekten inanılmaz keyif alıyorum. İnce işçiliğiniz için teşekkür ederim.

Bir de Tüyap Kitap Fuarı için verebileceğiniz bir ipucu var mı, oraya sakladığınız bir süpriz görür müyüz İthaki’yi ziyarete geldiğimizde?

3 Beğeni