İthaki Yayınları Soru Hattı

Kapakların illüstrasyonu mükemmel zaten, berbat olan o illüstrasyonların kullanımı yani kapak düzeni.

Yani şöyle güzel bir resmi neden her tarafından kesip, küçücük hale getirip kullanırsın ki kapakta? Ayrıca kapakta kullandıkları altın sarısı her kitapta ayrı bir ton, kitapları yan yana diziyorsun kitabın serideki numaraları bile tutmuyor hiza olarak. Kesinlikle çok özensizler.

Şunun gibi asil, şık ve illüstrasyonu vurgulayan bir kapak yapmak varken çok garip bir seçim yapmış İthaki.

Konusu açılmışken söyleyeyim, ben Zaman Çarkı’nı ilk bitirdiğimde yurtdışında gördüğüm kapaklara özenip illüstrasyonlarını bulup (yukarıda paylaşılan linkte varlar) photoshopta kendi kapaklarımı yapıp bastırmıştım ilk 8 kitaba. Sonra bir şeyler girdi araya bıraktım, geçtiğimiz ay devam etmiştim şu an Yeni Bahar ve 14. kitap hariç hepsine bir şeyler yaptım.

Bu arada kapak resmi piksel piksel deyince aklıma direkt Rüzgarın Adı geldi, görünce Zaman Çarkı’nın kalitesini arar oluyor insan. Neyse ki İthaki son yıllarda kapak konusunda güzel işler yapıyor.

Evet haklısınız. O sarı bölgeleri biraz daha daraltıp veya hiç koymayıp resmi yüzeye yaysalar daha iyi bir görüntü olur.

yeni baskı çıksın bu kapak tasarımını çok ararsınız😂

5 Beğeni

bir kaos lordu gördüm sanki… satılıkmıdır :slight_smile:

1 Beğeni

Maalesef hocam :joy: bende anca buldum

Bence de. Bu kapak tasarımı Zaman Çarkı ile o kadar bağdaşmış ki, akla direkt olarak bu geliyor. O sarı bölgeler tamamen gitmesin bence. Bir kısmı gidebilir

2 Beğeni

aynen bu şekil bence en ideal olanı bence. Diger türlü kızmayın ama ergen kitaplarına döner şimdiki fotodaki gibi. Yukarıda ki arkadaşın paylaştıgı epub kapak tasarımı olursa o başka. Çünkü o tasarımlarda harika

6 Beğeni

Rafta Samsung kızaklı gordum sanki :flushed:

1 Beğeni

Merhabalar, watchmen adlı çizgi romanın baskısı tükenmiş gözüküyor. Yeni baskı 2018 yılı içersinde çıkıcak mı?

Aldous Huxley-Ada kitabının yeni baskısının yapılacağı söylenmiş önceki mesajlarda. Acaba bk klasiklerinde göreceğiz? :eyes:

Moder klasikler serisi ciktimi ? yoksa ben bir hafta boyunca foruma girmediğim için birsey mi kaçırdım ?

3 Beğeni

@fortknoxt ne oldu !! hasta filan misin ? Neden Moder klasikler basligi acmadin ? Kesin hastasin.Ciddi birsey mi doğruyu şöyle ahhh !!! başımıza buda mi gelecekti … :slight_smile:

1 Beğeni

Sandman bebek evi ve watchmen nerde kaldı yaw. Dayanamıyorum artık. Eger baskılar hazırsa ilknokta da ön siparişe açın lütfen ithaki yayınları

1 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/ithaki-yayinlari-modern-serisi-yeni-seri/

Hemen açtık sen uğramaz oldun buralara. :joy::joy::joy: Hele ben böyle bir konuyu kaçırırmıyım.
@mtears arkadaşımız yukarıda paylaştı. Bende bırakayım buraya.

İthaki Yayınları Modern Serisi (Yeni Seri)

2 Beğeni

Bu kitabı sizin İthaki Modern dizinizden beklerdim ama maalesef “film kapağıyla” birlikte başka bir yayınevi basmış.

Dune ana seri dışındaki kitapları İthaki Modern serisinde görebilir miyiz ?

Kesinlikle basmayacağız demişlerdi.

Neyseki Anayurt’u okudum :grin:
:grin:

2 Beğeni