İthaki Yayınları Soru Hattı

Önceki mesajlarda şu cevabı da görmüşsünüzdür

Bir gelişme olmuştur belki diye sormuştum. Neyse iyi çalışmalar teşekkür ederim :slight_smile:

3 Beğeni

Ben yazılanlardan yakında hasretin biteceğiyle ilgili şeyler çıkardım ama ithaki bu belli olmaz.

4 Beğeni

Akira, ghost in the shell gibi yapıtların mangalarını basma gibi bir düşünceniz var mıdır? muhtemelen yoktur

1 Beğeni

Selamlar.
Karanlık Kitaplık’a kurgudışı kitaplar ne zaman eklenecek acaba? Eklenecek kitaplardan bir ikisini paylaşma şansınız var mıdır? :smiley:

Bir de yanına Miyazaki’nin Kaze No Tani No Nausicaa’sını basan birileri çıksa keşke ama benim de hiç umudum yok.

2 Beğeni

Selamlar.
Emre bey halihazırda Bilimkurgu klasikleri,Karanlık kitaplık,İthaki modern gibi muhteşem dizileri yayınlamış ve yayınlamaya devam etmektesiniz önümüzdeki süreçte İthaki den yeni bir dizi gelirmi.
Şimdiden cevap için teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba
Emre bey daha önce Bioshock kitabını basmıştınız sonradan da God of War basıldı. Planlarınızda başka oyunlarında kitaplarını basmak var mı acaba ? Mesela Metal Gear Solid, Gears of war, Killzone (Killzone Ascendancy diye bir kitap yutrdışında yayınlanmıştı eski ama olsun okumak güzel olurdu)

3 Beğeni

Seveniniz çok.

15 Beğeni

Doğru demiş, salt "Zaman Çarkı"nı tamamlamalarıyla bile gözümdeki yerleri bir başka…

Küçük bir soru da benden gelsin: “Merdivenler Kenti ikinci kitabını ne zaman raflarda görebiliriz?”

Bu konuda planlarınız geçen aydı ama değişmiş. Ayın 15’inden sonra olsa ne güzel olurdu. Malum maaş günü. :smiley: Ancak içimdeki ses onbeşini bile beklemeyeceğimi söylüyor. :smiley:

Kolaylıklar dilerim.

3 Beğeni

hakkaten doğru. Çok önemli iş yapıyorlar. Yalan yok.

1 Beğeni

6 kitap var ama evet 5. roman çok uzun bir süre sonra yayımlanmış ve ilk dört kitaba yaklaşamayan bir kitap. Bu ikisini bilimkurgu klasiklerine koymayı düşünmüyoruz bu yüzden.

Tabii ki olur. 2019’da bir tane çıkacak.

Epsilon basacak.

2019’a çalışıyoruz. Yayın programları, 2019 misyonu, neler yapmak istiyoruz, yönetimin bizden beklentileri neler… Aralık ayı hem bir sonraki seneye hem de bitirdiğimiz seneye bakma ayı bizim için. Çünkü bir yandan da neleri başardığımızı, hangi konularda eksik kaldığımızı tartıp ona göre bir 2019 programı şekillendiriyoruz.

Manga basmayı düşünmüyoruz.

Mesela Aleister Crowley’nin okült kitaplarını ister misiniz? Çünkü az önce bir tanesi çeviriden geldi. :slight_smile:

Hazırda beklettiğimiz bir dizimiz daha var. 2018 için planlanmıştı ama Karanlık Kitaplık ve Modern beklediğimiz daha hızlı bir çıkış yaptı. Haliyle biz de hakkını yememek için 2019’a kaydırdık bu diziyi. Onun dışında yenileme çalışmaları hızla devam eden serilerimiz de var. Örneğin Jules Verne kitaplığı. Şimdilik ismini zikretmeyeceğim bir iki dizi daha var böyle. Güncellenip tekrar canlandıracağımız ve sürekli üretim yapacağımız. Potansiyeline ulaşmasını istediğimiz böyle dizilerimiz var.

Bunların hiçbirini düşünmüyoruz. Oyun kitaplarının dönemsel kitaplar olduğunu unutmayın. Artık Killzone oyunu bile yapılmıyor mesela. Metal Gear Solid de aynı şekilde. Gears of War’un Türkiye’de çok karşılığı olmuyor nedense. Oyun kitapları da bu şekilde dönemsel çıkar ve oyunun gazını kullanır. Biz de bunlar içerisinden gerçekten iyilerini çıkarıp onları yayımlama peşindeyiz. God of War bunun bir ürünüydü mesela. Bioshock da bunun bir ürünüydü. Ocak şubat gibi çıkaracağımız bir sonraki oyun kitabı da bunun bir ürünü olacak. :slight_smile:

Teşekkürler. :slight_smile:

Aralık ayında çıkmasını beklemeyin. Bu konuda çalışmam yok. Planım ocak. Son kitap da yayın programı değişmezse nisan. Üçlemeleri bir sene içerisinde çıkarma projemin parçası bu da.

20 Beğeni

Ocak-Şubat gibi çıkaracağınız kitap Dishonored evreninden olabilir mi acaba ne kadar güncel olmasa da ?

Olamaz. Çünkü az önce dediğim prensibin tamamen karşıtı bir durum olur bu. Çevirisinin dörtte biri kadarı bitti. Zaten bir aya kalmaz duyurmuş oluruz kitabı.

Aslında kurgu dışından beklediğim korku edebiyatı üzerine inceleme, araştırma kitapları daha çok. Ama Aleister “beast” Crowley de gelsin bakalım. :blush:

Bir de bilimkurgu klasiklerine post-apokaliptik kitaplar geleceğini söylemiştiniz. Yakın mıdır acaba?

Bunları duymak çok güzel. Özellikle Jules Verne kitaplarını ve yenilenen kapaklarını dört gözle bekliyorum.

3 Beğeni

Açıkçası çok olumlu bakmıyoruz buna. Çünkü bu tarz kitapların kapsamı, Türkiye’de basılmış eserlerden çok daha fazlası. Ve bu şimdilik içine girmek istediğimiz bir durum değil. Henüz bilimkurguda bile yapmadık bunu.

Ha, Lovecraft’ın Supernatural Horror in Literature’ının çeviriden gelmesini bekliyoruz. Ama o istisnai bir durum.

Post-apokaliptiklerden bir ya da iki tanesi 40-50 aralığında çıkacak. Hangisini çıkaralım diye daha dün konuştuk hatta.

4 Beğeni

Jules Verne kitaplarını almak için sizden çıkacak yeni basımları bekliyordum. Hız kazanmasına sevindim. Umarım yeni kapaklar eskisinden daha güzel olur.
Bu sene baya Ithaki kitabı alırdınız bana, bu ay artık yeter yeni kitap almayım derken yeni çıkardığınız kitaplardan alırken buldum kendimi. İnşallah yeni yılda bu güzel tempo devam eder.
Sormadan geçemeyeceğim, Unutulmuş Diyalar ocakta çıkar mı?

1 Beğeni

Jules Verne Kitaplığı Ciltli olursa güzel olur bence.

7 Beğeni

İyi akşamlar amber yıllıklarını tekrar basacakmısınız ya da yenilemekle ilgili bir planınız var mı ?