İthaki Yayınları Soru Hattı

(Tansel Diplikaya) #2094

İthaki daha önce Halka Dünya’nın 3 kitabını bastı ama şuan baskılar tükenmiş durumda. O yüzden neden devretti diye düşündüm.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/halka-dunya/21085.html

(Emre Aygün) #2095

Hiçi serisi ve başka bir seri dışında Bilimkurgu Klasikleri’ne başka seri eklememe kararı aldık. Düşünüyoruz, düşünmüyorduk kelimelerine takılmayın, onlar en taze tartışmamız üzerine verdiğim cevaplar sadece. Ofiste haftada onlarca kitap üzerine tartışıyoruz, eskiden reddetmeyi düşündüğümüz kitaplara ikinci şans verdiğimiz de oluyor, neyse bunu yapmasak daha hayırlı olacak dediğimiz şeyler de oluyor. O yüzden böyle oldu. Orada iyi olan Halka Dünya kitabı sadece. Ama Halka Dünya bastık diye Bilimkurgu Klasikleri’ni üç farklı kitapla sulandırmak istemedik. Zaten sonu olan bir seri ve şimdiden dışarıda bırakmamız gerekecek kitaplar olacak gibi görünüyor. Bilmem kaçıncı halka dünya kitabını çıkarmak yerine daha önce hiç basılmamış, çok daha acayip ve heyecanlı bulduğumuz bir şeyi basma hakkımızı kullanalım diyoruz.

Hiçi serisi kaç kitaptan oluşacak? Daha önce farklı bir yayınevinden üç kitap olarak çıkmış, devamı basılmamış.

Diğer seri de Rama Serisi olabilir mi :innocent:

Kıyamet Gösterisi, Aralik ayinda ciksa guzel olurdu. :roll_eyes::roll_eyes:

(Emre Aygün) #2103

Hiçi dört kitap. Rama’yı saymadım.

Sene başında muhtemelen.

İyi akşamlar Emre Bey, ben Hiçi serisi 6 kitaptan oluşuyor diye biliyorum (5 roman, 1 hikaye derlemesi).

(emre) #2105

Türkiyede yayıncılar nedense sadece serilerin numaralandırılmış kitaplarını kaale alıyorlar. Ek veya ara kitaplara erişemiyoruz hiç.

(✌🏼) #2106

Merhaba,

William Gibson’nın kitaplarını basma durumunuz olabilir mi acaba?

(Selen) #2107

Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler ne zaman tekrar basılacak?

Tekrar baskılarla ilgili

(Emre ) #2109

Yeni üye olmuş. Forumu kullanmayı bilmiyor olabilir.

Bende bunu anlamıyorum adam kullanmasını bilse daha önce cevap verilmiş konuyu neden tekrar sorsun? Asıl tuhafına giden adama sorusuna karşı çok agresif cevaplar vermeleri adamı sorduğu soruya pişman ediyorlar

(Gülçin Akın) #2111

Soru soracağı konunun ilk mesajını okusa ne yapması gerektiğini öğrenir.

(Umut K.) #2112

Watership Tepesi’ni basmayı düşünüyor musunuz?

Olabilir.

Kullanmayı bildiği halde aynı soruyu defalarca soranı çok görüyoruz. Ayrıca cevapta agresiflik yok, daha önceden aynı konuyla ilgili verilmiş bir cevabın alıntısı var.

Sözüm sana değil kardeşim ama çok agresif küçümseyici, dalga geçici cevap veren çok

(Selen) #2115

Teşekkürler cevabınız için fakat gerçekten göremedim cevabı, nasıl bulacağımı da bilmiyordum.

(Selen) #2116

Teşekkür ederim, pek aşina olamadım gerçekten de.

(Hüseyin gök) #2117

Aralık oldu gözlerimiz hala yollarda yeni kitap artık çıkarın lütfen. :grin:

(kimyager _ferhat gürdoğan) #2118

Bi doymadınız kitaba ya! :joy::joy::joy::joy: