İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhaba.Harlan Ellison’un Dangerous Visions’unu ve diğer kitapları hakkında planlarınız var mı ? Dangerous Visions Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’nin boşluğunu çok güzel doldurur diye düşünüyorum.

Ayrıca Lovecraft’ın eserlerini Poe gibi tek cilt halinde görecek miyiz?

Ve son olarak Kıyamet Gösterisi ve Uzun Dünya’nın yeni baskılarının tarihi belli oldu mu?
Teşekkürler.

2 Beğeni

Merhaba merak ettim dizide bu kadar beğenilmişken the haunting of hill house kitabını türkçe olarak çıkarma gibi bir düşünceniz var mı? :grin:

Kitap hali hazırda Türkçe olarak bulunduğundan öyle bir düşünceleri yoktur. Zaten dizinin sözde uyarlama yaptıkları kitap ile uzaktan yakından alakası yok.

2 Beğeni
2 Beğeni

Godel, Escher, Bach Kitabı sizin yayınevinden çıkma şansı var mı acaba?

1 Beğeni

God of War konusunda bizim için doğru cevap bu. Kratos’un gerçekten evlat diyeceğine nasıl ikna olduğunuz merak ediyorum. Kratos için “Çocuk” bile yeteri kadar yumuşamış bir şey zaten. Koca bir panteonu katletmiş birinden bahsediyoruz. Daha da ötesinde “Boy” evlat demek değildir. Burada fazla inisiyatif alan kişi oyunun çevirmeni aslında.

Çeviriler tamamlandığında Lovecraft için de böyle bir planımız var.

Belli olmadı. Kıyamet Gösterisi, Uzun Dünya’dan çok daha önce gelecek ama.

Evet.

Yok.

8 Beğeni

Emre bey kolay gelsin.

Sheridan Le Fanu eserlerinden Karanlık Kitaplık için düşündüğünüz var mıdır? Yazarla yeni tanıştım ve ilk okuduğum kitabı Carmilla (İş bankası HAY Klasikleri) tam bu seri için uygun diye düşündüm. Biraz araştırınca da daha iyi eserlerde olduğunu öğrendim.

Carmilla’nın çevirisi hazır bizde de. Sene başı gibi gelmişti hatta sanırım. Bu yıl içerisinde çıkacak Carmilla bizden de. Le Fanu’nun diğer kitapları için şimdilik bir şey diyemem ama.

2 Beğeni

Sherlock Holmes’in romanlarını basmışsınız, peki hikayelerini de basmayı düşünüyor musunuz? Şöyle ciltli bir baskı İthaki’ye yakışır.

Merhaba. Önceki mesajlarınızda bu yıl içinde süpriz bir fantazi serisinin ilk kitabı çıkabilir demiştiniz. Bu ay içinde çıkar mı yoksa 2019’a mı kaldı?

Şu an çeviride Sherlock Holmes’ün öyküleri. Sherlock Holmes projemiz var bir adet, çeviriler tamamlansın yapıcaz.

2019’a kaldı. Aralık ayında dizi başlamaz. :slight_smile: Bu yıl İthaki Modern ve Karanlık Kitaplık başladığı için çok şansımızı zorlamayalım dedik.

11 Beğeni

sayın ithaki lütfen zaman çarkı serisinin altıncı ve onuncu kitaplarını basacağını söyle lütfen serinin bir tek bu kitapları eksik lütfen bizi sevindirin

:joy::joy::joy::joy::joy: Dur sakin ol bütün zaman çarkı kitapları eksiksiz çıkacak ama zamanı belli değil. 2019 ortaları gibi çıkabilir ama.

2 Beğeni

hocam sorun bir tek 6. kitap değil aynı zaman 10. kitapta stoklarda yok hatta birinci kitapta stoklarda yok onu iyi kötü araya taraya buldum ama 10. kitabı ikinci el bile bulamadım :sob::sob::sob::sob:

inşallah hocam ya gerçekten üzülüyorum bu seriyi toplayamadığım için :sob:

@irbis
c6DIpCp1922KQ

39 Beğeni

Bence matbaaya atladı basıma başlayacak hemen :joy:

ekibe hoş geldin. :smiley: yapacak bişe yok bekliyoruz :slight_smile:

Grafikerimizi taciz edebilirsiniz. Duyduğuma göre, öyle yapınca baskı hızı artıyormuş.

35 Beğeni

Yalniz şimdi bunu ciddiye alanlar çıkacaktır :see_no_evil:

13 Beğeni