İthaki Yayınları Soru Hattı

(Rocket quuen) #2251

Yeni çıkan kitap varmı ? 2 haftadır foruma girmedim ,Şimdiden tsk.

(Hüseyin gök) #2252

Watchmen, sandman bebek, üç cisim problemi yeni baskı ve ikinci kitabı,bir kaç doktor who kitabı :slight_smile:

Tsk? Türk Silahlı Kuvvetleri, Telifsiz Sonsuz Kitaplık?

(Ismail Turhan) #2254

Bu tarz etiketleri çıkarmanın en kolay yolu çakmakla ısıtmaktır aklınızda olsun.

Galaktik İmparatorluk 2’nin kapak sorunu halloldu mu? Tahmini bir çıkış tarihi verebilir misiniz, yani en azından 2 haftaya, ocak içinde, şubata sarkar gibi.
Aynısını Üç Cisim Problemi için de merak ediyorum.

(Umut Özak) #2256

Emre bey Ejderha Mızrağı konusunda gelişme var mı, hasbro yüzünden hayattan soğudum resmen

(Ayberk Şentürk) #2257

Terry Pratchett ve Stephen Baxter’ın birlikte yazdıkları Uzun Dünya serisinin devamı gelecek mi?

(Yasin) #2258

Selamlar.

Joe Aberceombie’nin Kadim Kanunlar serisine ne zaman başlarsınız?

(Emre Aygün) #2259

Sanmıyorum ya ne yazık ki. Şöyle sanmıyorum, istediğimiz mitoloji serisi için 5 senelik bir hazırlık süreci gerekir ki öyle bir işe girmek de zor şu an. Yoksa arada konuşuyoruz bir mitoloji serisi yapmak lazım İthaki olarak diye. Cevap olumsuz yani.

Kapak bugün halloldu. Ocak’ın üçüncü haftası. Üç Cisim baskıda diye biliyorum. Plan 2. kitapla beraber ilk kitabın da baskısının yapılmasıydı. Bir aksilik çıkmazsa bu cuma çıkar.

Umuyorum ki. Bunu sormam lazım.

Şubat. Kapağı hazır. Metni çalışacağım sadece.

(M. Ihsan Tatari) #2260

Allah’ım, sana geliyorum! Uzun zamandır aldığım en güzel haber! :kalp: Hadi gözümüz aydın.

(Umut K.) #2261
  1. kitabın çevirisi de sizden mi gelecek?

Teşekkürler cevap için şahane olmuş. Elimdeki kitaplar bitiyor, sırf boş durmayayım diye öncelik listemde çok da yukarıda olmayan kitaplar alacaktım bekleyeyim o zaman.

(M. Ihsan Tatari) #2263

Evet, onun çevirisi de bende :slight_smile:

(Anıl Teryaki) #2264

Vakıf 4-5-6’yı da sizin çevirmeniz gibi bir durum var mı? Yoksa sadece imparatorluk serisi ile mi sınırlı kalacak?

(Hüseyin gök) #2265

İrbis bitti sıra mit’i soru yağmuruna boğmaya :joy::joy: bi 2000 soruda ona soralım:-)

(Ozancan Demirışık) #2266

Vakıf serisi için eski çeviriler gözden geçiriliyor. O kitapların zaten çevirileri mevcut.

(Ayberk Şentürk) #2267

Belki Robot serisini çevirir.

(M. Ihsan Tatari) #2268

Ozancan’ın da belirttiği gibi (kendisini İthaki’nin önceki pek çok kitabında editör olarak görebilirsiniz) Vakıf serisi için eski çevirilerin gözden geçirilmiş hâli kullanılıyor. Yani benim çevirmem söz konusu değil.

Şimdilik sadece İmparatorluk Üçlemesi için anlaştık. Ufukta benim için başka Asimov görünmüyor. Memnun kalıp Robot Serisi’ni bana verirlerse bilemem tabiiğğğ :upside_down_face:

(Ozancan Demirışık) #2269

Robot serisini de İhsan Tatari çevirsin kampanyası başlatalım :slight_smile:

(Tümay özer) #2270

cevırmenı aslı ıle konustugumda 40 sayfalık son oykunun mukemmel oldugunu soyledı bende tekrar alıcam …dıger kıtaplarını bende hıc sevemedım