İthaki Yayınları Soru Hattı

Emre bey 2019 planlarınız hakkında en azından olabildiğince bize bahsetme durumunuz var mı acaba? :grinning:

İthaki Yayınları’nın 2019 yılı hakkında bilgilerine buradan ulaşabilirsin.

3 Beğeni

Burda bildiklerimiz dışında bişey yok içerikte ithaki yayınları bakımından.

5 Beğeni

Bu yazıyı okumuştum ama bilindik, genel şeylerden bahsetmişler. Bizim özellikle bekledigim fantastik seriler hakkında bir şey yazmıyor ne yazık ki :disappointed:

2 Beğeni

Genel olarak şuan cevap vereceklerini sanmıyorum. Ancak yeni yılın ilk haftaları yoğun olurlar. Yani aradığımız cevaplara 2. veya 3. hafta ulaşabiliriz. Duy sesimizi (@irbis) Emre Bey :slight_smile: :slight_smile:

2 Beğeni

Emre beyin canı sağolsun ya ne zaman uygun görürse, samimiyeti yeter :grinning:

2 Beğeni

Kitapların hepsi aynı anda satışta olursa yapılır ama 15 kitaplık bir seride her kitabı aynı anda satışta tutmak kolay bir iş değil.

Yakında yurtdışıyla tekrar konuşacağız Vakıf meselesini. Taş koymayı keserlerlerse bu sene basarız hepsini. Ama burada işi yavaşlatan biz değiliz, yurtdışındaki hak sahipleri. Onlardan ok gelene kadar elimizden gelen bir şey yok. Biz üç ayda bir kapılarını çalıyoruz kendilerinin.

Bir şeyler söyleyebilirim tabii ki.

Şu an Merdivenler Kenti’nin devam kitabını yayıma hazırlıyorum. Başka bir arkadaşım Elric 6’yı yayıma hazırlıyor. Ardından şubat ayından itibaren bu senenin yeni serilerine başlıyoruz. Joe Abercrombie, Michael J. Sullivan, Brent Weeks… Bunlar ilk 4-5 ayda başlayacağımız seriler. Bunlarla beraber bazı sürprizler olacak elbette.

Bu bilgileri daha önce de vermiştim aslında. Fantastikleri ertelemek zorunda kaldık geçen sene. O yüzden o yayın programı bu yılın ilk aylarına sarktı. Öte yandan fantastik konusunda çok heyecan verici kararlar aldık. Bu yıldan itibaren önümüzdeki yıllar çok dolu geçecek. Umuyorum ki nisandan sonra bazı duyurular yapabileceğim.

30 Beğeni

Merhaba. Üç Cisim Problemi kitabı Karanlık Orman ile beraber yeniden basılacaktı yanlış hatırlamıyorsam. Sanırım şu an baskı yapılmamış. Yapılacak ise ne zaman yapılır?

Gönlümüzü fethettiniz, çok teşekkürler :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Beğeni

Yapılıyordur şu an. Yılbaşına denk geldiği için önce yeni kitabı ayarlamışlardır. Merak etmeyin.

11 Beğeni

Bu güzel haberi görmüşken ben de bir şikayetimi yazayım. Kaç gündür üşeniyordum yazmaya. Merdivenler Kenti’ni 2 gün önce bitirdim. Kitap güzel ve devam kitaplarını da okumak istiyorum fakat birinci kitapta çok fazla yazım hatası vardı. 2018 yılı içinde okuduğum İthaki kitaplarında fazla hataya rastlamamıştım ve bu kronik sorununu çözdüğünü düşünmüştüm İthaki’nin. Kitabın yayım ekibinde sizin adınızı da görünce buraya yazmak istedim.

2 Beğeni

Teşekkür ederim ilginiz için. Kitaptaki sıkıntılardan haberim var, fuar döneminde her zaman yaşadığımız yoğunlukta çıktı kitap. Ben sıkıntıların kaynağının da farkındayım. Zaten bu seferki çalışmama çok daha derinlikli bir şekilde başladım.

2017’den başlayarak bu anlamda İthaki’de bir dönüşüm başlamıştı zaten. İçinde hata barındıran kitapları minimuma indirmeye ve geriye dönük bir toparlama çalışmasına girişmiştik ki bu hala devam ediyor. 2018 bu konuda gayet başarılı geçti gibi. 2019 için de gerekli adımları atmaya başladık. Kadromuzu büyüttük. İş yükünün paylaşımı daha makul bir hal almaya başladı. Bu yüzden hem daha verimli ve hem de daha hatasız bir çalışma ortamı oluşturmaya devam ediyoruz. Bu süreç halen devam ediyor. Haliyle beceremediğimiz işler elbet olacaktır ve bu süreçte okurun bize göstermiş olduğu anlayışın devam edeceğini umuyoruz.

23 Beğeni

Kıyamet Gösterisi kitabının yeni baskısı gelecek mi? Dizisi geliyor da.

Arama kısmına “kıyamet gösterisi” yazıp “bu konuyu ara” seçeneğini seçerek, sadece “irbis” yani Emre Bey’in cevaplarına göz atarak 29 Kasım’da benzer soruya verdiği yanıtı bulabilirsiniz.

3 Beğeni

İyi günler, Drizzt serisi son kitapları Charon’un Pençesi ve Son eşik ne zaman çıkacak bilginiz var mı?

4 Beğeni

İyi seneler Emre Bey. Bu ay içinde çıkmasını bekleyebileceğimiz kesin haberler var mı acaba, şöyle Şubat sonuna kadar ne var ne yok biraz ipucu alabilir miyiz?

3 Beğeni

Ne yazık ki.

İmparatorluk 2, Merdivenlen Kenti’nin devam kitabı, Karanlık Kitaplık’ın 13. kitabı, Bilimkurgu Klasikleri’nin 41. kitabı. Birkaç bir şey daha. Bir tane İthaki Modern.

Şubat sonuna kadar da Sandman 6, Joe Abercrombie, muhtemelen birer Karanlık Kitaplık ve Bilimkurgu Klasiği, İthaki Modern. En temelde bunlar. Elbette beraberlerinde daha bir sürü çıkacak kitap var.

9 Beğeni

Profil resmi deiişmiş. Hangi kitap kapağı acaba. Bilimkurgu klasiği gibi geliyor. :smile:

image

9 Beğeni

Çok büyük ihtimal Bilimkurgu Klasiği ama Arthur C. Clarke’nin 2010’una hiç benzemiyor.Artık çıksın şu kitap.

4 Beğeni

Eşekarısı Fabrikası mı?

5 Beğeni