İthaki Yayınları Soru Hattı

İthaki, karton kapakların kalitesini mi düşürdü, yoksa bana mı öyle geldi bilemedim… en son gelen siparişimin kapak kalitesini hiç beğenmedim.

1 Beğeni

Bizimle alakası olan bir şey değil. Biz hâlâ aynı kapak kâğıdını kullanıyoruz. Matbaa tarafından bir durum varsa, şu an resimden anlaşılmıyor. Henüz yeni baskısı ofise gelmedi. Elime geçince bir inceleyeyim. Bir sıkıntı varsa matbaaya iletiriz. Teşekkürler dikkatiniz için.

8 Beğeni

Karanlık Orman’ın kapağı da elimde dalgalanıyordu biraz ince galiba kapaklar.

2 Beğeni

“Keşke telifi biz de olsaydı da BK’ya ekleseydik” dediğiniz kitaplar var mı?

1 Beğeni

Ben bu sorunun cevabının 1984 olduğunu düşünüyorum.

4 Beğeni

“Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” olabilir.

3 Beğeni

Sandman 6 soran arkadaşlar, yakında geliyor. :slight_smile:

6 Beğeni

Anladım.
Evet, resimden anlaşılacak bir durum değil zaten. Düzeltileceğini bilsem, bu siparişi D&R’a iade ederdim :slight_smile: teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim

1 Beğeni

Evet aynen öyle. Bir de, kapağın kayganlığı çok az…

1 Beğeni

Emre bey, karton kapak hem biraz ince, hem de kayganlığı çok az. Bilemiyorum anlatabildim mi sorunu…

1 Beğeni

Neuromancer ve devam kitapları, Androidler Elk. Koyun Düşler mi?,

1 Beğeni

Merhabalar… İthaki’in, Yüzüklerin Efendisi serisinin telif haklarını alma ihtimali var mıdır, yoksa piyasadaki kitapları sipariş vereyim mi? Belki de daha önce bu sorunun yanıtı verilmiştir, ama ben rastlamadım. Yanıtlarsanız sevinirim.

1 Beğeni

Büyük ihtimalle öyle bir şey olmaz. Metis halihazırda iyi bir çeviriyle ve hem ciltli hem de ciltsiz olarak basıyor kitapları. Ayrıca sürekli satan bir seri olduğundan yayın haklarını bırakacaklarını da düşünmüyorum.

3 Beğeni

Daha önce burada tartışıldığını hatırlıyorum, gerek yok denmişti.

3 Beğeni

bence de ya, asıl BK kitaplarına geçerler umarım.

1 Beğeni

Bilim kurgu ve fantastik’te çevrilmemiş kitapları çevirip Türkçe’ye kazandırmak varken halihazırda başka bir yayınevinde iyi bir çeviriye sahip ve sürekli satışta olan bir kitabın telifini alıp basmak için uğraşmazlar bence.

6 Beğeni

Metis Yüzüklerin efendisi’ni çok kaliteli bir şekilde yayınladı ama bir eksikle. O da ekler kısmı. Eklerde oldukça eksik var.

4 Beğeni

Ben kitapları okumadığım için çeviri konusunda bir fikrim yok doğrusu. Ama gördüğüm kadarıyla çevirinin iyi olduğu konusunda yorumlar daha çok. O zaman bize de satın almak düşer. Aslında ben, İthaki, Silmarillion’u basınca, acaba Y.E.’ni de basarlar mı diye düşündüm

3 Beğeni

Dragonlance’in akıbeti belirsiz eyvallah ama diyelim sorunlar çözüldü, hangi kitaplar basılacak?

Raistlin tarihçeleri
Kayıp tarihçeler
Ruhlar savaşı

Serileri gibi mesela…

Bende olmadığından sormuyorum. Karaborsacılar sinirimi bozdu, tiplerini görmek istiyorum o yüzde :smile:

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam sadece ana seriyi basacaklar. O da 15 - 16 kitap galiba.