İthaki Yayınları Soru Hattı

(Ayberk Şentürk) #2584

“Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” olabilir.

Sandman 6 soran arkadaşlar, yakında geliyor. :slight_smile:

(Faruk) #2586

Anladım.
Evet, resimden anlaşılacak bir durum değil zaten. Düzeltileceğini bilsem, bu siparişi D&R’a iade ederdim :slight_smile: teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim

(Faruk) #2587

Evet aynen öyle. Bir de, kapağın kayganlığı çok az…

(Faruk) #2588

Emre bey, karton kapak hem biraz ince, hem de kayganlığı çok az. Bilemiyorum anlatabildim mi sorunu…

(Faruk) #2589

Neuromancer ve devam kitapları, Androidler Elk. Koyun Düşler mi?,

(Faruk) #2590

Merhabalar… İthaki’in, Yüzüklerin Efendisi serisinin telif haklarını alma ihtimali var mıdır, yoksa piyasadaki kitapları sipariş vereyim mi? Belki de daha önce bu sorunun yanıtı verilmiştir, ama ben rastlamadım. Yanıtlarsanız sevinirim.

(Yasin) #2591

Büyük ihtimalle öyle bir şey olmaz. Metis halihazırda iyi bir çeviriyle ve hem ciltli hem de ciltsiz olarak basıyor kitapları. Ayrıca sürekli satan bir seri olduğundan yayın haklarını bırakacaklarını da düşünmüyorum.

(Cankut Değerli) #2592

Daha önce burada tartışıldığını hatırlıyorum, gerek yok denmişti.

(Furkan çelik) #2593

bence de ya, asıl BK kitaplarına geçerler umarım.

(Alican) #2594

Bilim kurgu ve fantastik’te çevrilmemiş kitapları çevirip Türkçe’ye kazandırmak varken halihazırda başka bir yayınevinde iyi bir çeviriye sahip ve sürekli satışta olan bir kitabın telifini alıp basmak için uğraşmazlar bence.

Metis Yüzüklerin efendisi’ni çok kaliteli bir şekilde yayınladı ama bir eksikle. O da ekler kısmı. Eklerde oldukça eksik var.

(Faruk) #2596

Ben kitapları okumadığım için çeviri konusunda bir fikrim yok doğrusu. Ama gördüğüm kadarıyla çevirinin iyi olduğu konusunda yorumlar daha çok. O zaman bize de satın almak düşer. Aslında ben, İthaki, Silmarillion’u basınca, acaba Y.E.’ni de basarlar mı diye düşündüm

(Burak Kuşcu) #2597

Dragonlance’in akıbeti belirsiz eyvallah ama diyelim sorunlar çözüldü, hangi kitaplar basılacak?

Raistlin tarihçeleri
Kayıp tarihçeler
Ruhlar savaşı

Serileri gibi mesela…

Bende olmadığından sormuyorum. Karaborsacılar sinirimi bozdu, tiplerini görmek istiyorum o yüzde :smile:

(Umut Özak) #2598

Yanlış hatırlamıyorsam sadece ana seriyi basacaklar. O da 15 - 16 kitap galiba.

(Metal Storm) #2599

Sadece ana seri ve hepsini basacaklar. Allahın izniyle su ekonomik kriz bir bitseydi…

Merhabalar. Preg Efsaneleri serisini tekrar basmayı düşünüyor musunuz?

(E. Arman ★) #2601

Bugün elime ulaştı. Gerçekten matbaada bi sıkıntı olmuş. Haberiniz olsun.

(Eray Sofuoğlu) #2602

Hellboy serisinin ilk 3 kitabı her yerde tükenmiş gözüküyor.Tekrardan basılacakmı acaba ?

(Hüseyin gök) #2603

Ithaki yayınları hellboy’u artık basmayacak,bende de ilk 6 kitabı var ithakinin keşke kalan seriyileriyede devam etseydi çok güzel olurdu. Bakarsın jbc yayıncılık yayınlamaya başlar.