İthaki Yayınları Soru Hattı

(Hüseyin gök) #2604

Merhaba şubat veya mart ayı içinde baskısı tükenmiş ve baskısı hiç yapılmamış Tolkien kitabı görme ihtimalimiz varmı @irbis.

(Faruk) #2605

Peki İthaki bu konuda bir şey yapamaz mı?

(Batuhan Şimşek) #2606

En fazla bir sonraki baskıyı düzeltebilirler belki. Onu da nasıl yaparlar bilmiyorum.

(Tansel Diplikaya) #2607

Şirkette katalog veya kitapçık basımlarında böyle sorunlar olduğu zaman baskıları matbaaya geri iade ediyorduk. Matbaada düzgün bir şekilde tekrar basıp o şekilde teslim yapıyordu. Yayın evlerinin matbaalara karşı böyle yaptırımlar uygulamıyor mu acaba?

(Herhangibiri) #2608

Josiah Bancroft’ın The Books of Babel üçlemesinin yayınlamayı düşünüyor musunuz?

(Faruk) #2609

İthaki bunu dikkate almalı bence…

(Barışcan Bozkurt) #2610

Snorri Sturluson kitaplarını İthaki’de görme ihtimalimiz var mı?

(Cankut Değerli) #2611

O kitapları zaten Yeditepe yayınları basıyor diye biliyorum ben.

(Ayberk Şentürk) #2612

(Doğan Sakarya) #2613

Merhaba Emre bey, karanlık orman kitabını hemen satın aldim ve okumaya başladım. İlk sorun kitabın baskı kalitesi ile ilgili, sanki korsan kitap gibi bir baskı olmuş. Kapak rengi falan soluk ve dağılacakmis gibi bir hissiyati var. Elimdeki kitabın bandrollü orijinal olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca elimde ilk baski üç cisim problemi de mevcut. Karşılaştırıldığında aralarında kalite farkı olduğu bariz belli oluyor.

Ayrıca kitapta yazim hatalari mevcut. Eksik harf ve yanlış harf kullanımlarıyla karsilastim. Güney sözcüğü birkaç defa hatta aynı sayfada günay diye yazılmış. Birde Duvarabakan bazi yerlerde Wallfacer olarak kullanılmış. Hatta kitabın arkasında bile Wallfacer yazıyor. Çince’den çevrildiği söylenen bir kitapta böyle bariz hatalarin olması üzücü. Ve daha sadece 150 sayfa okudum.

Son olarak şunu sormak istiyorum. Death’s End için cok bekleyecek miyiz? Üç cisim problemi ve karanlik orman arasında 3 sene var.

İyi çalışmalar.

(Doğan Sakarya) #2614

Aşağıdaki paylaşım da Karanlık Orman kitabından.

Klasik mi geleneksel mi?

(Emre Aygün) #2615

Çok fazla yok açıkçası. İstediğimiz kitapların büyük kısmına ulaşmış durumdayız zaten. Eksikliği hissedilen yazar sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

İstedik, elimize bir gelsin, henüz bakamadık edisyona.

Tekrar baskıları olacak, evet.

Basılmayacak.

Bilmiyorum. Umarım.

Şimdilik hayır.

Var.

Evet, sıkıntıların farkındayız. Düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bi tarih verebiliyor musunuz?

(Faruk) #2617

Evet hem karton kalitesi iyi değil, hem de renk kalitesi.
Bu kötü baskılar elimizde mi kalacak?

(Faruk) #2618

Üç Cisim Problemini, Karanlık Orman’dan sonra aldığım için, Karanlık Orman’ı okumadım. Doğal olarak bu hataları görmedim

(Faruk) #2619

Birisi bana şu iki Hobbit kitabının farkını açıklayabilir mi lütfen. Birini alacağım da, hangisini bilemedim…

(∆) #2620

Kapakları farklı, başka bir fark bulunmuyor…

Bir kaç cm boyut farkı var bu nedenle sayfa farkı da var ve kapak farkı dışında bir farkları yok

Ekleme: siyah kapak olan da 3-4 sayfa bazı çizimler var…

Hobbit Baskıları Hakkında
(Hüseyin gök) #2622

Bütün seri siyah kapaga dönecekmiş bence siyah al. Bana göre klasik beyaz kapak daha iyi ama ithaki’dir ne yapsa yeridir diyip geçiyor alıyoruz.

(Faruk) #2623

Bütün seri derken? YE de mi?