İthaki Yayınları Soru Hattı

Drizzt in basımıyla ilgili sorunlar vardı. Herhangi bir gelişme var mı yoksa sorunlar devam mı ediyor

3 Beğeni

Aslında Sellswords da Drizzt serisinin bir parçası. Entreri ve Jarlaxle ile ilgili bir üçleme, ama ilk kitabı Servant of The Shard kitabının Drizzt’in hikayesiyle de bağlantısı bulunuyor. Unutulmuş Diyarlarda geçen güzel bi üçleme olduğu için tekrar basılsa güzel olurdu bence. Daha önce laika tarafından da basılmış.

2 Beğeni

Anthony Ryan’ın Many are the dead a raven’s shadow novella çevirmeyi düşünüyor musunuz?

3 Beğeni

İlknokta ve Kitapyurdu indirimleri ne kadar sürecek tam bir tarih belli mi?

Kitapyurdu bu ay sonuna kadar devam edecek.

1 Beğeni

@irbis Merhaba! Bu sefer fazla oldu ama :slight_smile:
• k.s. robinson’un mars üçlemesini yayınlamayı düşünüyor musunuz?
• robert a. heinlein’in hugo ödüllü kitaplarından bir tek double star kaldı, acaba ne zaman yayınlanacak?
• amber yıllıkları yeniden basılırken kapağı ve iç tasarımı da değişecek mi?
• ayrı bir modern bilimkurgu serisi (bk klasikleri gibi) düşünüyor musunuz? altered carbon, cixin liu, andy weir derken orada da birçok kitap var bir arada seri halinde düzenlenirse iyi olur! Yada fantastik edebiyat serisi gibi düşünceniz var mı?
• michael moorcock cornelius dörtlemesi planızda var mı?
• aldous huxley ada ve krom sarısı başta olmak üzere diğer kitaplarını ithaki modern’de görecek miyiz?

1 Beğeni

Kitap Yurdu’ndaki %40 indirimden bahsediyorsunuz değil mi? Ben Mart’ta çıkacak diğer serilerle birleştirmeyi düşünüyordum bu ayki alışverişimi, o yüzden sordum.

1 Beğeni

Evet, %40 olandan bahsediyorum. Her ay belli sayıda yayınevi seçiliyor ve ekstra indirimli satılıyor. İthaki indirimi de bu aya özel. :smiley:

Öyleyse Kara Prizma’yı bekletmeyeyim madem. :slight_smile:

2 Beğeni

Bu kitabıları basmayı düşünüyor musunuz?

6 Beğeni

H.G. Wells’ten başka kitaplar daha görecek miyiz acaba? Bir de Robert Silverberg kitapları da çıkacaktı, acaba onlar ne durumda?

2 Beğeni

@irbis Isaac Asimov’un “The Bicentennial Man” eserinin toplantılarınızda hiç adı geçti mi?

Bilgim var abi, merak etme. Stoklar güncellenir yakında.

Hiç düşünmedik, düşüneceğimizi de sanmam.

Yıl içerisinde çıkarmak istiyoruz üçüncü kitabı da.

Seri bir bitsin, başka Çin bilimkurgularına da girmek istiyoruz.

Bu tarz prestijimsi kitaplar basmıyoruz ne yazık ki.

Şimdilik listede yoklar diye hatırlıyorum. Ama İthaki Modern listemiz çok kabarık. Kitapların içerisinde çıkan ayraçta basacağımız yazarların hemen hemen yüzde seksenini bulabilirsiniz.

Dipnot yıldızları için de bir kontrol edelim. Sıkıntı varsa giderelim. Dikkat çektiğiniz için teşekkürler.

Açıklamalı Hobbit baskımızı da kontrol edeyim. Bahsettiğiniz şeyin olmaması lazım çünkü.

Henüz çözülmedi durumlar.

Bu konuda bazı düşüncelerimiz yok değil. Ama kesin bir şey söylemeyeyim henüz.

İlk okuduğumdan sonra sorular artmış sanırım. :slight_smile:

1. 2-3 ay içerisinde ilk kitap gelecek seriden.

2. Bir sonraki Heinlein kitabımız muhtemelen ödüllü olanlardan biri olmayacak. Heinlein kitaplarından ödüllü olanları basmak gibi bir düşüncemiz de yoktu aslında. En büyük iki kitabı daha önce nasıl basılmamış diyerek yola çıktık. Ardından bir diğer devasa kitabını da ekleyelim dedik.

3. Değişecek.

4. Düşünmüyoruz. Her şeye dizi yapılmaz. Tekil kitaplar basabilmek de önemli. Halihazırda fazla dizimiz olacak zaten planladıklarımızla birlikte. Bundan sonra daha kısıtlı sayıda kitaba sahip olacak diziler çıkaracağız.

5. Yok.

6. Göreceksiniz diye biliyorum.

Üçleme bittikten sonra.

Göreceksiniz. Planımızda birkaç tane daha Wells kitabı var. Bir türlü sıra gelmedi onlara ne yazık ki. Ben de büyük heyecanla bekliyorum.

Arada geçiyor.

15 Beğeni

@irbis Emre bey, Zaman Çarkı 3 ve 8. cilt yeni basılmasına rağmen İlknokta’da tükendi görünüyor. Hata mı var yoksa tükendiler mi çıkar çıkmaz?

4 Beğeni

Aynen Emre bey @irbis cidden çok sorulduğu için yazmayayım yazmayayım diyorum ama İlknoktada sadece 6 yeniden basılmış ve stokta var gözüküyor 10 en son 2006da basılmış ve tükenmiş 8 ise 02.19 da basıldığı halde tükenmiş gözüküyor? Umarım internet hatasıdır yoksa cidden olmayacak bu durum. Çıkar çıkmaz tükenmeleri imkansız naptınız 10 tane mi bastırdınız? :slight_smile: Satmayan seri olarak(!) Ankara kitap fuarında da 6. cildinin bittiği duyumunu aldık.

1 Beğeni

Şu an siteye girdiğimde bahsi geçen kitapların ön siparişte olduğunu görüyorum. Merak etmeyin, Zaman Çarkı’nın baskısının bitmesi 4-5 sene sürdü hep bugüne kadar.

5 Beğeni

Site güncellenmiş teşekkür ediyoruz öyleyse inşallah diğerleri de bitmez diye umut ediyoruz :hugs:

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum Emre abi, çok sağol. :smiley:

1 Beğeni

@irbis hazır His Dark Materials üçlemesinin dizisi geliyorken. Daha önce de sizin bastığınız gibi Altın Pusula’yı yeniden yayımlayacak mısınız?

1 Beğeni

zaman çarkı serisinde yeni bahar kaçıncı kitap olarak okunmalı ? seriye başlamadım henüz.

2 Beğeni