İthaki Yayınları Soru Hattı

(Enver Arman ★) #2841

Son Hanedan Büyücüsü basmayı düşündünüz mü hiç?
(。ó﹏ò)

(.) #2842

Büyük bekleyiş sona erdi zaman çarkı cilt 6 stoklara girmiş ilknokta da hayırlı olsun hemen aldım :smiley:

(Umut Özak) #2843

Bitirmeyin sakın, sonraki alışverişte alacağım. :sweat_smile::sweat_smile:

(Batuhan Şimşek) #2844

Fuara kadar dayanır umarım. :smile:

Merhaba.Çıktığı gibi Üç Cisim Problemi ve Karanlık Ormanı okudum ve inanılmaz beğendim.Kesinlikle denildiği kadar kaliteli bir seriymiş.Sorum üçüncü kitabın çıkış tarihinin ne zaman olacağı.En azından bu sene görme ihtimalimiz mevcut olabilir mi?

Ayrıca yazarın diğer bir kitabı olan Wandering Earth’ın da çevrilme durumu var mıdır?

Bu kitabı basar mısınız? :heart_eyes:

(Hakan) #2847

Keşke bassalar ya :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

(M. Ihsan Tatari) bu konuyu ayırdı #2848

13 posts were merged into an existing topic: Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

@irbis Emre bey merhabalar, acaba John Updike veya Richard Ford basma planınız var mı? İthaki Modern serisinin kapsamı içinde gibi bu iki yazar da.
Bir de bu bir soru degil ama bastığınız Las Vegas’ta Korku ve Nefret kitabını okudum fakat bir şey dikkatimi çekti. Dipnotlar için metin içinde kullandığınız asterisk işaretleri o kadar küçüktü ki bir noktada dipnotu görüp sayfa içinde asterisk arar oldum.
Bir diğer yorumum ise Açıklamalı Notlarıyla Hobbit kitabıyla ilgili. Orada da metin içinde birçok asterisk olmasına rağmen kitapta 1 dipnot hariç hiç dipnot yoktu( numaralandırarak metnin yanında paylaşılan açıklamaları değil dipnotları kastediyorum).

Başlık ithaki yayınları soru hattı ama içerisi yolgeçen hanı :joy: emre soruları cımbızla çekiyordur :joy:

Merhaba. Unutulmuş Diyarlar’ın Kiralık Kılıçlar üçlemesini de basmayı düşünüyor musunuz yoksa sadece Drizzt kitapları mı basılacak?

( tansel) #2864

Şöyle bir cevap gelmişti o soruya.

(Mustafa Yıldız) #2865

Haklısınız. Bunları isteyen çok kısıtlı bir kitle ve yayınevleri ticarethane. Günün sonunda ne dersek diyelim para kazandıracak işlere bakıyorlar.

Konuyu çok dağıttık sanırım. :sweat_smile: Kusura bakmayın Emre bey.

(Onur) #2866

Drizzt in basımıyla ilgili sorunlar vardı. Herhangi bir gelişme var mı yoksa sorunlar devam mı ediyor

Aslında Sellswords da Drizzt serisinin bir parçası. Entreri ve Jarlaxle ile ilgili bir üçleme, ama ilk kitabı Servant of The Shard kitabının Drizzt’in hikayesiyle de bağlantısı bulunuyor. Unutulmuş Diyarlarda geçen güzel bi üçleme olduğu için tekrar basılsa güzel olurdu bence. Daha önce laika tarafından da basılmış.
https://www.goodreads.com/series/49180-paths-of-darkness
https://www.goodreads.com/series/40474-the-sellswords

(Herhangibiri) #2868

Anthony Ryan’ın Many are the dead a raven’s shadow novella çevirmeyi düşünüyor musunuz?

(Batuhan Şimşek) #2869

İlknokta ve Kitapyurdu indirimleri ne kadar sürecek tam bir tarih belli mi?

(Umut Özak) #2870

Kitapyurdu bu ay sonuna kadar devam edecek.

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #2871

@irbis Merhaba! Bu sefer fazla oldu ama :slight_smile:
• k.s. robinson’un mars üçlemesini yayınlamayı düşünüyor musunuz?
• robert a. heinlein’in hugo ödüllü kitaplarından bir tek double star kaldı, acaba ne zaman yayınlanacak?
• amber yıllıkları yeniden basılırken kapağı ve iç tasarımı da değişecek mi?
• ayrı bir modern bilimkurgu serisi (bk klasikleri gibi) düşünüyor musunuz? altered carbon, cixin liu, andy weir derken orada da birçok kitap var bir arada seri halinde düzenlenirse iyi olur! Yada fantastik edebiyat serisi gibi düşünceniz var mı?
• michael moorcock cornelius dörtlemesi planızda var mı?
• aldous huxley ada ve krom sarısı başta olmak üzere diğer kitaplarını ithaki modern’de görecek miyiz?

(Cankut Değerli) #2872

Kitap Yurdu’ndaki %40 indirimden bahsediyorsunuz değil mi? Ben Mart’ta çıkacak diğer serilerle birleştirmeyi düşünüyordum bu ayki alışverişimi, o yüzden sordum.