İthaki Yayınları Soru Hattı

Dizinin ilk sezonu numenor’da geçeçek diyorlar keşke bitmemiş öyküler satışa tekrar çıksada herkes okusa,o kitapta çok açık ve net numenor halkı hakkında çok iyi bilgiler var.

3 Beğeni

Sizin kadar çok kitap okuyan biri kesinlikle okumalı bence. Gögle Yükseliyor ve Kaos Lordu veya Göğün Ateşleri (unuttum) kitaplarını birer günde bitirmeye başlamıştım. Digerlerini de 2 veya 3 günde. Severseniz çok sarıyor ve hızlı akıyor yani gözünüzde büyümesin derim.

7 Beğeni

Okuyacağım, 2-3 yıl önce tüm seriyi de topladım ama en az bir mevsim ayırmak gerekiyor, çok seri takip ediyorum, kurgu dışı ilgimi çeken kitaplar da olunca Zaman Çarkı serisini geri plana atıyorum. Bu yaz da okuyamam DiskDünya okumayı düşünüyorum, bir dahaki kış okumaya başlarım umarım.

6 Beğeni

Daha önce Karanlık Orman konusunda sorunların farkındayız demiştiniz ama şu konuya net cevap vermediniz; bu kitaplar gerçekten Çince’den mi çevriliyor? Eğer öyleyse wallbraker gibi (sf. 139) İngilizce kelimeler neden var?

Bir başlasanız devamı gelir aslında. Zamana yayarak okuyabilirsiniz. Şu an 5-6 seriyi birlikte götürüyorum. Hepsi de kallavi seriler. Gözüm döndü zira şu foruma girdim gireli :joy:

8 Beğeni

Sizinle aynı durumdayım.:grinning: belki aynı serileri değil ama farklı türleri bir arada okuyorum, aslında, okunacak o kadar çok seri ve kitaplar oluyor ki, bazı çok iyi kitaplarda ister istemez gecikiyor.

5 Beğeni

N.K. Jemisin
Mary Doria Russell
Jane Rogers
Colson Whitehead
Paolo Bacigalupi
Jo Walton

Bu sene bu yazarlar arasından kitaplarını basmayı düşündükleriniz var mı?

6 Beğeni

Telif hakları Metis’te.

1 Beğeni

Nedense aklıma Burcugül Durmaz geliyor “kallavi” kelimesi görünce :joy:

6 Beğeni

Ben de oradan alıştım zaten :joy:

2 Beğeni

Dex yayınlarından Beşinci Mevsim gelmişti.

Evet ama serinin devam kitaplarını basmadılar.
DEX’in çevirisine güvenemiyorum bir türlü.

2 Beğeni

Ben de DEX’in matbaasını sevmiyorum. Aldığım çizgi romanın kapağı sayfalara dualarla tutturulmuştu. Kapak elimde kaldığında geçirdiğim şoku tarif edemem. Gereksiz yere uğraşmıştım.

2 Beğeni

Işıkyaratan serisinin diğer kitaplarını hangi aralıklarla basmayı düşünüyorsunuz? İkinci kitap bu sene yayınlanır mı?

@irbis Nora K. Jemis’in Nebula ödüllü "The Broken Earth serisini dilimizde görme şansımız var mı ? Dex yayınlarının dışında telif haklarını alma düşünceniz var mı ?
Teşekkürler

2 Beğeni

Emre Bey,kitap sipariş vereceğim lakin Bayan P’yi bekliyorum sepet onsuz onaylanmıyor :joy: Ve birde üzücü bir sorum olacak ben uzun süredir Kral Katili Güncesini almak istiyordum ve kısmetse 1-2 aya alacaktım ama ikinci kitap baskısı her yerde tükenmiş basımı olacak mı? Olacaksa mayıs ayına yetişir mi… :(((

Daha önce hellbound heart ve imajica basacaklarını söylediler. Keşke arama butonunu kullansaydınız.

2 Beğeni

Merhaba. Yanlış hatırlamıyorsam Grady Hendrix’in yeni kitabını yayınlayacağınızı söylemiştiniz. Acaba bu sene içinde yayınlanır mı?

Ayrıca Darryl Gregory’nin Spoonbenders’ını yayınlayacak mısınız?

İyi çalışmalar efendim.

2 Beğeni

Amerikan tanrıları 10. Yıl edisyonun bir değişik versiyonunu yada aynısını 15. Yılda çıkartmayı planlıyormusnuz . Yani kaçıranlar için çok güzel olabilir .

Düşünmediklerini söylemişti Emre bey.