İthaki Yayınları Soru Hattı

Harbiden bunu yapın ya. :pensive:

Bilimkurgu Klasiklerinde yer alacak bir kitabı açıkladığınız şeklinde yorum yapabilir miyiz? :slight_smile:

1 Beğeni

İstediğiniz şekilde yorum yapabilirsiniz. :slight_smile:

Öyle olmalılar.

Şimdilik buna yönelik bir çalışmamız yok.

9 Beğeni

Emre bey, Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı dışında basmayı düşündüğünüz klasik fantastik seri var mı acaba?

2 Beğeni

Var ve planlar zamanında gerçekleşirse sene sonuna doğru ne olduklarını öğrenebilirsiniz. :slight_smile:

10 Beğeni

Ben bu yayınevini çok seviyorum be! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Edit: Sizi de çok seviyorum, iyi ki forumdasınız. En sevdiğim editör. :sweat_smile:

10 Beğeni

Emre bey çok fantastik soruldu-cevaplandı, yeni serilere başlandı, müsaadenizle ben biraz da bilimkurgu kanayan yarasını deşmek istiyorum. :grin:

• Rama ve Bir Uzay Efsanesi için zamanı gelince demiştiniz, zamanın göreliliğini düşünürsek bu zaman kime göredir?
  • Enginlik serisi baskısı tükenenler ve yeni kitaplar kaç ışık yılı ötededir?
  • Yaşlı Adamın Savaşı serisini bitirmek için yaşlı bir adam olmak mı gerekmektedir?
  • Dönüş 3(Vortex) hangi vorteks tarafından yutulmuştur, ne zaman karaya vuracaktır?
  • Uzun Dünya yeni baskısı ve yeni kitapları için paralel evrene gitsek taksimetre ne kadar yazar?
  • Vakıf serisinin ikinci yarısı için Asimov Estate’in camına taş atıp kaçsak bizi yakalayabilirler mi?
  • Son birkaç ayda gerçekleşen fantastik atılımı bilimkurgu tarafına da jump drive vasıtası ile geçebilecek midir yoksa Coruscant’tan aşağı vurdurmak mı gereklidir?
40 Beğeni
  • Bize göredir.
  • Işık yılı bir zaman ölçü birimi olmasa da 1-2 aya geleceklerdir.
  • Gerekmemektedir, gençlikte de okunabileceklerdir yakında.
  • Eksen çıkalı henüz 3 ay olduğundan yola çıkarak vortekste biraz daha zaman geçireceğini söyleyebilirim.
  • Mesafe kısa olduğu için taksici üzerinize yürüyebilir.
  • Yakalayamazlar. Taş atmak istiyorsanız sizi vazgeçirmem.
  • Siz sanırım halihazırda bir alternatif evrende yaşıyorsunuz. Bilimkurgu atılımı başarılı olduğu için şu an bir fantastik atılımı var. Neredeyse her ay 2 bilimkurgu çıkararak sınırı zorluyoruz zaten.
51 Beğeni

Cyberpunk’ın babası olan William Gibson’ın kitaplarını dilimize kazandırmayı düşünüyor musunuz acaba? Malum daha önceden bu kitabı basan yayınevi kitabı pek dilimize kazandırmadı.

18 Beğeni

Uzun zamandır denk geldiğim en sağlam nükteydi. Ayakta alkışlıyorum.

9 Beğeni

Bir çeviriden gelsin, ondan sonra. :slight_smile:

30 Beğeni

@irbis Uzun Dünya’nın 2. kitabının yakında çıkacak olması sevindirici. Serinin diğer devam kitaplarının basım tarihleri birbirine yakın mı? En azından 2. kitap kadar uzamaz umarım.

Sizi çok seviyorum gerçekten öyle böyle değil. Bi fuarda yakalayıp bira ısmarlayacağım ya ilk fırsatta. Harikasınız.

3 Beğeni

Masada yancıya ihtiyaç olursa lütfen seslenin :slight_smile:

1 Beğeni

4-15 Nisan arası İzmir’deyim. :slight_smile:

6 Beğeni

Üçüncü kitap da çeviride. Normal baskı periyotlarında çıkarmaya devam edeceğiz. 8-10 ayda bir kitap gibi.

6 Beğeni

Ben istanbuldayım, buraya döndüğünüzde Alicanz ile birlikte oturup biralayabiliriz. Kendisini de instagramda ithaki günlüklerinin attığı her hikayede taciz ediyorum zira.

@irbis Merhabalar Emre Bey, Hobbit Açıklamalı Notlarıyla ciltli basımı hiçbir yerde bulamıyoruz, devamı için acaba son durum nedir öğrenebilir miyiz?

Daha 1 hafta önce D&R’den aldım ve tertemiz bir şekilde geldi. İnternette iyi aradınız mı?

2 gün önce D&R’dan sipariş verdim ve iptal edildi maalesef.

1 Beğeni