İthaki Yayınları Soru Hattı

Zaman Çarkı’nın on beş kitaptan oluştuğu düşünülürse hiç belli olmaz. Güzel bir satış rakamına ulaşırlarsa devam eder diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Drizzt kitapları hakkında bilgisi olan var mı? basılmayacak mı ?

2 Beğeni

İyi günler , @irbis Robert Jackson Bennett - “Founders” serisini dilimizde görme şansımız var mı?
Serinin ikinci kitabı yurtdışında 2020 senesinde çıkacakmış.
İlahi Kentler serisi ile tanıştıktan sonra yazara hayran kaldım.Üçüncü kitabı da heyecanla bekliyorum :blush:

4 Beğeni

İrbis bey gelişme olduğunu söylemişti yakın zamanda. Detay vermediği için biz de pek bir şey bilmiyoruz. İnşallah kovuşuruz tüm kitaplara.

Düzeltme: Siz sorunca şüpheye düşüp nerede görmüştüm diye İrbis Bey’in tüm mesajlarına baktım. Rüya görmüşüm galiba.
Son zamanlarda “O konuda da gelişme var.” cümlesini çok duyar oldum. O konulardan biri bu değilmiş meğer.
Hepimizin bu haberi duyabilmesi dileğiyle toplu özür diliyorum.

4 Beğeni

Umarım! belki iki yıl oldu…

Öyle mi söyledi :open_mouth: ben de haber bekliyorum gözden kaçırmışım, umarım iyi bir gelişmedir

1 Beğeni

Ben kaçırmışım, alıntılıyabilir misiniz o iletiyi? Gelişme yok diye biliyordum çünkü.

3 Beğeni

Strugatski, Wells yerine artık Clarke külliyatına tam bi giriş yapsanız? bir sürü klasikleşmiş eserleri var. hele 2001’in devamı bence gelmeli. çok zaman oldu. umarım daha fazla wells gelmeden, clarke’ın diğer kitaplarını basarsınız.

12 Beğeni

Merhaba,
J.R.R. Tolkien’in Silmarillion ve Beren ve Luthien gibi bazı kitaplaı başta olmak üzere kitaplarının yakın zamanda basılacağını okudum. Acaba hangi kitapları için basım/yeniden basım planlıyorsunuz?

1 Beğeni

Gaiman kitaplarını yakın zamanda yeni kapaklarıyla görebilecek miyiz? Yani Nisan, Mayıs aylarında.

ışıkyaratan serisinin 2. kitabı ne zaman çıkar acaba? ilk kitap kara prizmayı bititmeye yaklaştım. sizce çok uzun bir süre beklermiyim? teşekkürler.

5 Beğeni

Tam olarak yayınevine en çok yük getirecek çözüm bu. Daha yeni açıkladım, az baskı daha maliyetlidir. Geri kalan masrafları az bassanız da çok bassanız da yapıyorsunuz zaten.

İptal olmadı. Birkaç aya gelecek.

Seçme olacak. Serinin konsepti zaten ansiklopedik kitap olmamak, anektodal bilgi sağlamak.

Sanıyorum başka Asimov kitapları gelecek Robot’tan önce.

Bazen konuşuyoruz ama somut bir adım atmadık.

Elric planları ön planda. Bu planların nasıl karşılandığına göre Moorcock’a devam edilebilir.

Sevdiğimiz bir yazar.

Çıkarmayacağız. Bir sonraki kitap pahalı olacak. :slight_smile:

Önce bir seri tamamlansın da.

Niye Strugatski, Wells yerine? Zamanı geldiğinde Clarke basacağız zaten, bu yıl için duyurduk. Ancak bu başka yazarların yerine olmayacak.

Hemen hemen tüm kitapları tekrar basılacak.

Muhtemelen göreceksiniz. Yeni sözleşmelerin elimize ulaşmasını bekliyoruz.

Önce çevirisi bir yapılsın da. Hacimli kitaplar, az sabretmeniz gerekecek.

23 Beğeni

Elric serisinin ilk kitabının tekrar baskısını yakın zamanda görebilir miyiz? (Sanırım bu tarz sorulara cevap vermekten kaçınıyorsunuz ama ben yine de şansımı deniyim dedim :confused:)

4 Beğeni

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.

1 Beğeni

İlknokta sitesinde var.

Bu planların arasında çizgi romanlarda olursa çok güzel olur :innocent:

3 Beğeni

2001: Space Odyssey romanı acaba tekrar ne zaman basılır?

1 Beğeni

https://www.pegem.net/kitabevi/237692-2001-Bir-Uzay-Destani-kitabi.aspx

https://www.stoktankitap.com/2001-bir-uzay-destani-ithaki-yayinlari-arthur-c-clarke-9786053755951.html

Buyrun kitap bu sitelerde mevcut. Siteler için birşey diyemem iyi mi kötümü ancak son gönderdiğim linkte stokta 3 adet görünüyor. Diğerlerinde satış var ama stok durumu nedir arayıp sormanız gerekmekte.

2 Beğeni

Anladım, çok teşekkürler. Umarım basılır, konusu epey ilgimi çekmişti.

4 Beğeni

Bu kitap maalesef ismi sebebiyle çoğu sitede sıkıntı yaşatıyor. İyice aramak lazım. Mesela idefix ve D&R sağolsun 2001: Bir Uzay Efsanesi olarak yazmış kitabın adını. Her sitenin arama özelliği farklı çalışıyor. Yazar adına göre de arama gerektirebiliyor. @mockingbird

5 Beğeni