İthaki Yayınları Soru Hattı

(Turgay) #3205

Emre bey Rüzgarın Adı 10.yıl edisyonu hakkında bir gelişme var mı?

(Umut Özak) #3206

Harbiden bunu yapın ya. :pensive:

Bilimkurgu Klasiklerinde yer alacak bir kitabı açıkladığınız şeklinde yorum yapabilir miyiz? :slight_smile:

(Emre Aygün) #3208

İstediğiniz şekilde yorum yapabilirsiniz. :slight_smile:

Öyle olmalılar.

Şimdilik buna yönelik bir çalışmamız yok.

(Umut Özak) #3209

Emre bey, Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı dışında basmayı düşündüğünüz klasik fantastik seri var mı acaba?

(Emre Aygün) #3210

Var ve planlar zamanında gerçekleşirse sene sonuna doğru ne olduklarını öğrenebilirsiniz. :slight_smile:

(Umut Özak) #3211

Ben bu yayınevini çok seviyorum be! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Edit: Sizi de çok seviyorum, iyi ki forumdasınız. En sevdiğim editör. :sweat_smile:

( tansel) #3212

Emre bey çok fantastik soruldu-cevaplandı, yeni serilere başlandı, müsaadenizle ben biraz da bilimkurgu kanayan yarasını deşmek istiyorum. :grin:

• Rama ve Bir Uzay Efsanesi için zamanı gelince demiştiniz, zamanın göreliliğini düşünürsek bu zaman kime göredir?
  • Enginlik serisi baskısı tükenenler ve yeni kitaplar kaç ışık yılı ötededir?
  • Yaşlı Adamın Savaşı serisini bitirmek için yaşlı bir adam olmak mı gerekmektedir?
  • Dönüş 3(Vortex) hangi vorteks tarafından yutulmuştur, ne zaman karaya vuracaktır?
  • Uzun Dünya yeni baskısı ve yeni kitapları için paralel evrene gitsek taksimetre ne kadar yazar?
  • Vakıf serisinin ikinci yarısı için Asimov Estate’in camına taş atıp kaçsak bizi yakalayabilirler mi?
  • Son birkaç ayda gerçekleşen fantastik atılımı bilimkurgu tarafına da jump drive vasıtası ile geçebilecek midir yoksa Coruscant’tan aşağı vurdurmak mı gereklidir?

(Emre Aygün) #3213
  • Bize göredir.
  • Işık yılı bir zaman ölçü birimi olmasa da 1-2 aya geleceklerdir.
  • Gerekmemektedir, gençlikte de okunabileceklerdir yakında.
  • Eksen çıkalı henüz 3 ay olduğundan yola çıkarak vortekste biraz daha zaman geçireceğini söyleyebilirim.
  • Mesafe kısa olduğu için taksici üzerinize yürüyebilir.
  • Yakalayamazlar. Taş atmak istiyorsanız sizi vazgeçirmem.
  • Siz sanırım halihazırda bir alternatif evrende yaşıyorsunuz. Bilimkurgu atılımı başarılı olduğu için şu an bir fantastik atılımı var. Neredeyse her ay 2 bilimkurgu çıkararak sınırı zorluyoruz zaten.

(İbrahim Şahin) #3214

Cyberpunk’ın babası olan William Gibson’ın kitaplarını dilimize kazandırmayı düşünüyor musunuz acaba? Malum daha önceden bu kitabı basan yayınevi kitabı pek dilimize kazandırmadı.

(Kaan Aşkın) #3215

Uzun zamandır denk geldiğim en sağlam nükteydi. Ayakta alkışlıyorum.

(Emre Aygün) #3216

Bir çeviriden gelsin, ondan sonra. :slight_smile:

@irbis Uzun Dünya’nın 2. kitabının yakında çıkacak olması sevindirici. Serinin diğer devam kitaplarının basım tarihleri birbirine yakın mı? En azından 2. kitap kadar uzamaz umarım.

(Buğra Uğur Yap) #3218

Sizi çok seviyorum gerçekten öyle böyle değil. Bi fuarda yakalayıp bira ısmarlayacağım ya ilk fırsatta. Harikasınız.

Masada yancıya ihtiyaç olursa lütfen seslenin :slight_smile:

(Emre Aygün) #3220

4-15 Nisan arası İzmir’deyim. :slight_smile:

(Emre Aygün) #3221

Üçüncü kitap da çeviride. Normal baskı periyotlarında çıkarmaya devam edeceğiz. 8-10 ayda bir kitap gibi.

(Buğra Uğur Yap) #3222

Ben istanbuldayım, buraya döndüğünüzde Alicanz ile birlikte oturup biralayabiliriz. Kendisini de instagramda ithaki günlüklerinin attığı her hikayede taciz ediyorum zira.

(Furkan Karaca) #3223

@irbis Merhabalar Emre Bey, Hobbit Açıklamalı Notlarıyla ciltli basımı hiçbir yerde bulamıyoruz, devamı için acaba son durum nedir öğrenebilir miyiz?

(Umut K.) #3224

Daha 1 hafta önce D&R’den aldım ve tertemiz bir şekilde geldi. İnternette iyi aradınız mı?