İthaki Yayınları Soru Hattı

Böyle durumlarla boğuşmamak adına kitabinabak.com’u tavsiye ediyorum.

6 Beğeni

Tolkien’in eserlerini (Silmarillion, Bitmemiş Öyküler vs…) ne zaman tekrar basacaksınız ? Yazın çevrilmiş tüm külliyatı okumak istiyorum.

2 Beğeni

Sandman 6 grafikleri üzerinde çalışıyoruz demiştiniz, Nisan fuarından sonra sizi uğraştıracak çok fazla meselesi kaldı mı yoksa bu ay sonuna kadar nihayet elimize ulaşır mı Fabllar ve Yansımalar?

1 Beğeni

Gondolin’in Düşüşü basılır mı?

1 Beğeni

Hoşgeldin İthaki!

4 Beğeni

Fuar için güzel bir indirim oranı sunarlar umarım.

1 Beğeni

Bende yeni İzmire geldim ama bu fuarlarda indirim oranı ne oluyor,ben İthakiden yeni çıkanları almayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Benim bildiğim %30 oluyor.
Düzeltme: Poe veya Zaman Çarkı gibi bazı kitaplarda %50 oluyor sanırım.

5 Beğeni

Ben de %25-30 arası diye biliyorum. İnternet siteleri %50 yapabiliyorken insan fuarda da bekliyor benzer indirimi. En azından tamamı yayınevine kalıyor, fuar masraflarını sürümden kazanarak çıkarabilirler mi merak ediyorum.

1 Beğeni

İthaki Bey :slight_smile: ,

İzmir Fuarı’nda Fosforlu Cevriye’nin yeni baskısını görür müyüz? Her yerde tükenmiş görünüyor.

2 Beğeni

@irbis bey,
Mehmet Berk Yaltırık’ın yeni kitabı ne zaman çıkacak? Nisanda diyordu kendisi. Kapağını vs. ilk kayıprıhtımda gördünüz demek ister misiniz ve net çıkış tarihi alabilir miyiz?

Tükendi olarak gözüküyor…

@irbis •modern dizisinin ayraçında ‘frederik backman’ yazıyor acaba ‘fredrik backman’ olacakken yanlış yazılmış yada basılmış olabilir mi? Eğer öyleyse basılacak kitabı daha önce Pegasus’tan çıkan orijinal adı ‘ove denilen adam’ olan hayata röveşata çeken adam olabilir mi?
•Biliyorum, modern serisi listeniz kabarık ama P.D. James kitapları modern dizisine eklenir mi? Özellikle de ‘children of men’ romanı. Yanlış hatırlamıyorsam bu roman Türkçeye hiç çevrilmedi üstelik filmi de çekildi!
•yukaridaki bir cevapta Asimov’un vakıf serisinden sonra robot serisini de -simdilik- yayınlamayı düşünmüyoruz dediniz? O zaman sırada tekil romanları olmalı! O kitap hakkında ipucu alabilir miyiz? İlk basım tarihi olabilir mesela!
•mary shelley’in the last man (son insan) kitabını bk klasiklerinde görecek miyiz?
•modern dizisine bakarken arka kapakta birşey dikkatimi çekti. Arkada şimdiye kadar ‘roman, öykü ve inceleme’ türünde eserler çıkmış, acaba şiir türünde eserler gelebilir mi? (Ted Hudges ve Anne Sexton gibi) inceleme ve öykü türünde eserler vermeye devam edecek misiniz? Yada başka türden eserler (tiyatro-oyun gibi) vermeyi düşünüyor musunuz?
•modern dizisine dünya ülkelerinden yazarlar katılacak mı? Özellikle Çin, Japon, Kore, diğer Uzakdoğu ülkeleri, Hint, Kuzey ile Güney Afrika, Rus, Brezilya ile diğer Güney Amerika, İran, Arap vb. gibi!
•daha önce laika yayınları’nin bastığı bazı kitapları yayınladiniz, acaba christopher priest’in prestij kitabını basma ihtimaliniz var mı? Varsa çok büyük sevaba girersiniz.

4 Beğeni

Daha önce de konuşuldu ama gelişme yok sanırım . Zaman Çarkı 'nın 4. kitabının tekrar baskısı ne zaman yapılacak?

1 Beğeni

Matbaada olduğunu biliyoruz.

1 Beğeni

Emre Bey Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri kitabını tekrar basacak mısınız?
Çeşitli sitelerde karaborsaya düşmüş vaziyette, fahiş fiyatlara satılıyor. Bu durumun ithaki yayınlarının kurumsal kimliğine zarar verdiğini düşünüyorum.
Kitabın baskısı tekrar yapılırsa oldukça güzel satış rakamlarına ulaşacaktır.
Lütfen bu kitaptan biz okuyucuları mahrum bırakmayın.

1 Beğeni

Telifi kaybedilmiş, basılmayacak. Yukarıda cevaplanmıştı.

1 Beğeni

Merhaba,

Daha önceden sorulduysa affola, Silmarillion’un tekrardan basılma gibi bir durumu var mı?

Mart ayında verilen cevap (Mart 2018’miş)

O cevap aslında 2018 mart ayında verilmiş. Şu cevap daha güncel;

1 Beğeni