İthaki Yayınları Soru Hattı

Onlar nispeten daha eski kitaplar fakat Josh Malerman oldukça yeni bir yazar diğerlerine göre ve kendisi kapakları konusunda titiz davranıyor olabilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Bir seri veya dizi için bu beklenti haklı olarak olur ve doğrudur ama, bir yazarın her kitabı ya da bir yayınevinin her kitabı için bunu beklemek pek mantıklı değil.

Kaldı ki Malerman’ın birden çok yayıncısı var, farklı kitapları farklı yayıncılarda, farklı tasarımların olması da normal.

Diğer yandan mutfakta işler nasıl ilerliyor, ajans ana yayıncıyla nasıl anlaşıyor,Türkiye yayıncısı İthaki ile ajans nasıl anlaşıyor bildiğimiz şeyler değil.

7 Beğeni

@alper 'in de dediği gibi anlaşmalar nasıl yapılıyor bilmiyoruz. Belirttikleriniz yayınevinin ortaya çıkarttığı seriler. Bu konuda sorun yaratmayacak yazarları seçiyor olabilirler. Asimov kapakları konusunda mesela sorun olmuştu. Diğer açıdan eğer orijinal kapak olmasaydı bu sefer de neden kapakları değiştiriyorsunuz denilecekti. Yani aynı anda herkesi memnun edemezler. Bir de belirttiğim gibi anlaşmalar nasıl yapılıyor bilemeyiz. Belki kendisi bu kapağı daha çok uygun buluyordur ve böyle olmasını şart koşmuş olabilir. :slight_smile:

3 Beğeni

20 karakter 20 karakter

1 Beğeni

Lütfen Silmarillion için belirli bir tarih verin.

2 Beğeni

Net bir tarih veremeyecekleri bir sürecin içindeler. Süreç yayınevine bağlı değilken net bir tarih beklemek doğru olmaz. Biraz daha sabır lütfen.

4 Beğeni

Yukarıda soruldu mu, cevaplandı mı göremedim kusura bakmayın. Dune Serisi’nin dört kitabı basılmış bir halde… Devamı gelecek mi, gelecekse de ne zaman gelecek bilgilendirebilir misiniz? :relieved:

4 Beğeni

Yakın zamanda göreceksiniz, merak etmeyin. Onu bizzat konuştuk.

Açıkçası pek umutlanmazdım sizin yerinizde olsam.

Birkaç ay içerisinde.

Biz de yazın birçoğunu tekrar basabilmiş olmayı umuyoruz. Yenilenmiş sözleşmelerin elimize geçmesini bekliyoruz. Sözleşmeler olmadan bandrol alınamıyor. Bandrol olmadan da kitaplar basılamıyor. Yakında elimize ulaşır, basarız.

Çok fazla meselesi yok. Ay sonu ulaşmaz, ama mayıs ayında çıkacak.

Şimdi soru hattındaki cevaplara baktım da yayınevi yetkilisi kitabın çeviride olduğunu söylemiş. Basılacağını düşünüyorum.

Hoş bulduk. 2 gün sonra için de tekrar görüşmek üzere diyebilirim.

%30 doğru. Eskiden %25’ti, artık %30. Bazen hiç indirim yapmadı diyen arkadaşlar çıkıyor, anlamıyorum. Neyse. Poe %50, toplu Zaman Çarkı alışverişlerinde de %40 oluyor genelde.

Fuarda olmayacak, onu biliyorum. Muhtemelen en erken nisan sonlarıdır.

• Dediğiniz gibi Fredrick Backman. O kitap da dahil birçok kitabını basacağız.
  • P.D. James başka bir yayınevinde.
  • Sıradaki Asimov kitabı hakkında ipucu yok.
  • Bundan emin değilim. Verilmiş bir karar yok.
  • Başka türden eserler vermeyi düşünüyoruz. Modern dizisindeki kozlarımızın çok ama çok azını oynadık şimdiye dek. Muhtemelen en sürprizli dizimiz bu olacak. Emin olun, önümüzdeki kitaplar içerisinde bolca sürprizle karşılacaksınız.
  • Katılacak tabii ki. Bir önceki cevabımı tekrar okuyabilirsiniz.
  • Pek sanmıyorum.

Doğru zaman olduğunu düşündüğümüzde başlayacağız. Başarılı bir dizi tasarlamak zaman alan bir şey. Bilimkurgu klasikleri hemen hemen 2 senelik bir ön çalışmanın ürünü mesela. İthaki Modern de öyle. Biz gerekli beyin fırtınasını ve ön çalışmayı yapmadan bu işe girmeyi düşünmüyoruz. Hazır olduğunda hazır olacak. :slight_smile:

Rıhtım’dan arkadaşlar bugüne dek uğradı, her biriyle güzel sohbet ettik. İndirim iyi sohbetin bir uzantısı sadece. Hala iki gün var, tanışmak isteyen, iki kelam etmek isteyen herkesi beklerim. Yerim belli.

Belki ileride.

Hemen altınızdaki cevap sorduğunuz her soruya verdiğim cevapları size iletmiş.

1-2 hafta ertelemek zorunda kaldık, kusura bakmayın. Matbaamız inanılmaz yoğun, bu sefer biraz abarttık kitapları, o yüzden bazı kitapların çok kısa süreliğine ertelenmeleri gerekti. Bu en fazla 1-2 haftalık bir ertelenme ama.

Alican Bey’le konuşuyoruz arada. Geekyapar ekibiyle bu hafta tanıştık. Ne yazık ki fantastik videosunu ben İzmir’deyken çektiler. Bir ihtimal ona katılabilirdik. Ama kamera önünü pek seven bir insan değilim. O yüzden olur mu, olursa ne zaman olur bilemem.

Zamanlar vizyonlar değişebiliyor. Örneğin Josh Malerman kitapları seri kitaplar değiller, haliyle 2014’te yaptığımız bir kitap sırtı 2019’taki estetik algımıza, vizyonumuza, yapmak istediğimiz şeye uymayabiliyor. Bunlar zamanla evrilen, değişen şeyler. Mekanik işlemler değiller, arkalarında zevkleri, vizyonları, görüşleri zamanla değişen, gelişen insanlar var. Herhangi bir dayatma yok.

17 Beğeni

Sanırım bana yanıt gelmemiş. :pensive:

Dune soruları milyon kere cevaplandığı için olabilir.

Vakitsizlikten ötürü her yazılana tek tek bakamadım. Yukarıda da belirttim. Milyon kere cevaplandıysa madem siz yanıt verebilirsiniz.

Sağ üstte arama butonu var. Altında da “Bu konuyu ara” var. Vakti olmayanlar ve vakti çok değerliymiş gibi davrananlar onu kullanıyor. Aratmak 3-5 saniye, bulmak ne aradığınıza göre daha uzun sürüyor.

1 Beğeni

Çıkacağı tarih belli değil, çevirisi bekleniyordu. (4 mart tarihli gönderi)

2 Beğeni

Çook teşekkür ederim. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Cevap için teşekkürler. Elric e başlamayı çok istiyordum

1 Beğeni

Emre bey unutulmuş diyarlar konusunda bizi sevindirecek bir gelişme var mı? Kitapların bazılarının Laika basımları bile tükendi. Zaten olanlara da yüksek fiyatlar istiyorlar. Umarım bizleri sevindirirsiniz.

10 Beğeni

Emre beyden ziyade ithaki kitaplarını takip eden arkadaşlara bir sorum olacak

“YAŞLI ADAMIN SAVAŞI” daha başındayım kitabın. Kitabın devamı var mı?

6 kitaplık bir seri, 4 kitabı basıldı.

1 Beğeni

Var.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim umarım son kalan 2 kitapda basılır

1 Beğeni