İthaki Yayınları Soru Hattı

Yok önce Scalzi 3 yeni seriye daha başlayacak, çevrilen 2 yeni seri kitaplarından sonra, yeni başlayacağı 3 serinin ilk kitapları çevrilecek ve basılacak ondan sonra kalan 2 kitap çevrilecek (*)

Yanlış anlaşılma olmasın bilgi değildir, ironi yapılmıştır.

5 Beğeni

Merhaba, İşte İnsan’ı basarken kitabın adını neden İşte İnsan olarak çevirdiniz?

1 Beğeni

Sanırım daha ilk kitabı bastılar(yeniden)…

Diğer üç kitabı alayım .ilk kitabın kurgusu çok hoşuma gitti

2 Beğeni

Tekrar basılacak olan Silmarillion, Bitmemiş Öyküler gibi kitapların kapakları nasıl olacak ? Hobbit’in siyah kapaklı basımıyla uyumlu olurlarsa güzel olur Silmarillion ile Hobbit’in beyaz versiyonunu alamamıştım Hobbit’in siyahını aldım eğer devamı da siyah kapaklı olursa güzel olur :smiley:

1 Beğeni

Silmarillion’un yeni baskısının siyah kapaklı olacağı yazıldı daha önce. Benim de beklediğim kitaplardan biridir Silmarillion…

1 Beğeni

Merhaba. Kemal Tahir’in Yol Ayrımı başta olmak üzere birçok kitabının baskısı tükenmiş durumda. Bu değerli edebiyatçımızın kitaplarını yeniden yayınlarsanız seviniriz. Son olarak daha önce Devlet Ana’da yaptığınız gibi Kemal Tahir’in hak ettiği düzeyde baskılar bekleriz. Zira şahsen mevcut baskıların kapak kalitesi başta olmak üzere nitelikli bir basımının olamdığını düşünmekteyim.

3 Beğeni

Merhaba @irbis kitapların fiyatlandırmasında herhangi bir şey düşünüyor musunuz? Bir öğrenci olarak kitaplarınızı dikkatle takip ediyorum ama can yaktığını da söylemek isterim

8 Beğeni

Merhaba.Voice of the Fire’ın yakın zamanda çıkma ihtimali var mı acaba ? Bir de 45.Bilimkurgu Klasiği ne zaman çıkabilir ? Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Işık yaratan serisinin 2. Kitabı basılacak sanırım hatta 3 kitap da basılır diye tahmin ediyorum.

*Brent weeks kitaplarının yayın hakları sizde mi?
*eğer sizde ise ışık yaratandan sonra gece meleği üçlemesini basmak gibi düşünceleriniz var mı?

4 Beğeni

Merhaba. Mars Yıllıkları İlknoktada ne zaman siteye eklenir. Başka sitelerde var ancak ben siparişime eklemek için soruyorum.

1 Beğeni

1. kitabın çıkmasını bekliyoruz artık, en kısa sürede stoklarda olur umarım. Nisan’da bekliyorduk ama olmayacak gibi.
3 Beğeni

Yeniden basılacağı zamanı bende merak ediyorum. Yol Ayrımı tükendiği için, Esir Şehrin İnsanları üçlemesine başlayamıyorum.

1 Beğeni

Buna yeni güncelleme olarak kapağının hemen hemen hazır olduğunu söyleyebilirim. Şahane bir çalışma yapmış arkadaşlarım. Mayıs gibi herhalde çıkışı.

Ne yazık ki yok, aylardır süren bir bürokratik süreç var. Çözülmesi için çabalıyoruz ama ne zaman çözüme kavuşacağını öngöremiyorum ne yazık ki. Bekletme için kusura bakmayın.

Siyah kapaklı olacaklar.

Kemal Tahir kitaplarıyla ben ilgilenmiyorum ancak son bir ayda çok büyük miktarda tekrar baskı gönderildiğini biliyorum. Baskı sırası geldikçe çıkacaklardır.

Elimizden gelenin en iyisini koymaya çalışıyoruz. Editörler olarak her kitap için tek tek pazarlık yapıyoruz. Ancak yayıncılığın masrafları katlanmış durumda ve fiyat artışı kaçınılmazdı.

Voice of the Fire sene içinde çıkacak. 45. Bilimkurgu Klasiği şu an redaksiyon aşamasında. Cüsseli bir kitap olunca, mayıs sonu gibi diyebilirim. :slight_smile:

Şimdilik sadece Lightbringer serisi elimizde. Bu serinin tamamlanmasının ardından seçeneklerimizi gözden geçiririz.

11 Beğeni

Yarın Kocaeli kitap fuarında buluşuyor muyuz peki? @irbis

Ne yazık ki İstanbul Tüyap’a kadar fuar sezonunu kapatmış bulunuyorum. Bir diğer editör arkadaşımız Ömer Bey Yabancı Yayınları standında bu olacak ama. Ona selam verebilirsiniz isterseniz.

5 Beğeni

İyi günler dileyip sorumu iletiyorum. Centilmen piçler serisinin 4. kitabının çıkmasından sonra (tahminen 600 sayfa civarı bir kitap olucağı düşüncesindeyim) çevrilmesi ne kadar süre zarfında olur?

2 Beğeni

Yurtdışından en fazla 2-3 ay sonra elinizde olur, merak etmeyin. Kitabın bize daha önceden geleceğini ve Cihan Bey’in programını da ona göre ayarlayacağımızı da hesaba katarsak daha kısa bile sürebilir.

16 Beğeni

Belki soruldu ama ben de soracağım.
Sayın Yetkili ,
Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri’ ni tekrar basacak mısınız ?

Bence basın tek kitap 250 ₺+ olmuş malum sitede. Vatandaşları bunların eline bırakmayın. Ben tüm kitaplarımı İthak den alıyorum ve herkese öneriyorum. Siz de bi güzellik yapıp bu kitabı tekrar basın. Mağdur etmeyin bizi. Ben gibi seriyi tamamlamaya çalışan bir sürü arkadaşım var ve şu ana kadar sadece bu kitap eksik…

2 Beğeni

Basmak ellerinde değil ki; İthaki herkesten daha çok ister, devamlı satışı olan, kazanç sağlayan, bir şekilde BK okur kitlesinin devamlı gündeminde olan bir kitabı basmayı.

Gelecekte İthaki BK kitapları bir efsane olur mu bilmem ama bu kitap Başkan bilimkurgu, Metis bilimkurgu gibi şimdiden bir efsaneye dönüştü. :grinning:

2 Beğeni

Kitabın epub halini matbaada bastırıp kitap haline getirtmek caiz midir?

1 Beğeni