İthaki Yayınları Soru Hattı

Sen gene iyisin ben ilk kata nasıl gireceğimi bile çözemedim :joy: biraz özürlü olabilirim bu konularda :roll_eyes:

2 Beğeni

ithaki kitap kapakları diye domain mi alsak… @galeme acayip acayip fikirler veriyorsun akşam akşam :slight_smile:

1 Beğeni

Hahahaha harika şaka olurmuş. Şimdi şuraya tıklayınız, şimdi buraya falan diye diye oyalayacaksın milleti. Maksat vakitlerini çalmak.

2 Beğeni

Hepsinin siyah olması çok hoşuma gitti.

1 Beğeni

Güzel yanı da terraformingin aşamalarını çizimlerle ayrıntılandırması ve renkle temsil edişi.

Bu arada umarım yayınevi yetkilileri Ozan beye herhangi bir tepkide bulunmazlar bu tür şeyleri açık etmiş olmasından ötürü. Çünkü şahsen onun illüstrasyonlarının hayranıyım ve çoğu İthaki müdavimi de benimle aynı kanaattedir diye tahmin ediyorum. @irbis bey, arz ederim.

8 Beğeni

Basılacak. Özel basımımız olursa duyurusuyla birlikte haberiniz olur.

Takdir edebileceğiniz gibi her kitabın her an baskısı olamaz. O hiçbir yayınevi için mümkün değil. Zaten baskısı yavaş biten kitapların baskıları da hemen yapılmaz. Hem her ay yeni kitap çıkarıp hem de İthaki’nin şu an muhtemelen satışta olan 500 kitabının her birinin baskısını aynı anda piyasada tutmak mümkün değil. Hâlâ ocakta matbaaya tekrar baskı için gönderdiğimiz ve sırası gelmemiş kitaplar var.

Huxley kitaplarını zamanı geldiğinde farklı dizilerde göreceksiniz. Weis kitaplarının tekrar baskısı da olacak gibi.

Sanırım şimdilik düşünmüyoruz.

Haftaya geliyor yanlış hatırlamıyorsam. Yine yurtdışı kaynaklı bir bekleme yaşadık orada. Yoksa bir ay önce çıkmış olacaktı kitap.

Bildiğim kadarıyla değil.

Olmaz.

O zamana kadar çıkarmış olmayı umuyoruz, evet. Yeni sözleşmelerimizin elimize ulaşmasını bekliyoruz.

Düşünmüyoruz.

Neden basılmasın?

Bir değişiklik olmadı durumunda.

Çıkmaz.

Modern klasikler hâlâ hız kaybetmeden devam ediyor zaten?

Kapakların Mars üçlemesi için uygun olmadığına tek bir kapağa bakarak mi karar verdiniz? Bu kadar kesin bir yargı verebildiğinize göre seriye oldukça hakim olmalısınız.

Katmak istediğimiz için katıyoruz. Seriyi ayrı da bassak dizi için de bassak satış rakamı aşağı yukarı belli zaten. Eskisi gibi çıkarıp kitaplar kaybolmasın diye uğraşıyoruz burada.

Ha bir de seri Kim Stanley Robinson’ın hatırlanacağı seri, bilimkurgu edebiyatına en büyük katkısı olduğu için seriye koyuyoruz.

46 olmayacak. Kapağı sene başında yaptırdık, kenarda bekletiyoruz o zamandan beri. Bir ara ya Kumsalda ya Postacı dedik, az zamanımız olduğu için Kumsalda’yı seçtik. 45-50 arasında yer açılırsa koyarız Postacı’yı. Yoksa seneye.

Ozan Bey’e ceza olarak kendisini daha fazla çalıştırma kararı aldık.

Hazır lafı açılmışken iki link de ben bırakayım. Biri ta Dune döneminden, hemen hemen 4 sene öncesinden, Dune taslaklarının küçük bir kısmı. https://www.behance.net/gallery/31093213/Herberts-Dune

Dune üzerinde çalışırken inanılmaz eğlendiğimizi hatırlıyorum. Bilgisayarlarda bir yerde alternatif 15 kapak falan olması lazım. Belki bir gün onları da paylaşırız. Mesela Anlatış’ın çok acayip bir kapağı vardı kullanmadığımız. Bitmeyen Savaş’ın 3-4 farklı kapağı var.

Biri de Çocukluğun Sonu çalışmaları. https://www.behance.net/gallery/32409197/Clarkes-Childhood

31 Beğeni

@irbis iyi günler , The First Law Serisini Mayıs ayı içerisinde görme şansımız var mı ?
Okuyucular olarak,İthaki’den yeni fantastik serileri görmeyi iple çekiyoruz :heart_eyes:
Teşekkürler.

3 Beğeni

Şu an aktif olarak onun üzerinde çalışıyorum. Hatta bakarsınız haftaya önceden kapağını da paylaşırız. Mayıs sonunda çıkacak ilk kitap.

21 Beğeni

İşte bomba haber diye buna derim ben.

3 Beğeni

Bu sene içinde Strange Weather ve Helbound Heart’ı görecek miyiz?

4 Beğeni

The First Law serisini ilk kez duydum ama ekşide güzel yorumları vardı.

1 Beğeni

Hellbound Heart kesin, Strange Weather %90 ihtimalle.

11 Beğeni

Teşekkürler. Barker’ın önce çıkması daha iyi. Cehennemin Kızıl Hakikati’ni okuyacağım ama önce Helbound Heart’ı okumak lazım sanırım. Bir seri olmasa da aynı karakterin hikayeleri sanırım.

1 Beğeni

David Brin’in The Uplift Saga serisini görür müyüz?

1 Beğeni

Merhaba @irbis. Asimov Kitaplığına Vakıf Serisiyle mi devam edilecek, yoksa Asimov’un başka bir serisi veya tekil kitabı mı basılacak?
Eğer Vakıf’a devam edilecekse de, 4. kitabın baskısı yazın yapılır mı, yoksa sonbahara sarkma durumu var mı?

3 Beğeni

Merhabalar @irbis , Sandman’in 6. cildini uzun süredir bekliyoruz. Çıkış tarihi hakkında biraz da olsa bizleri umutlandırabilecek bir şeyler söyleyebilir misiniz?

4 Beğeni

Taze taze The Silence filmini izlemiş ve beğenmiş olarak sormak istedim. Tim Lebbon çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Kim Stanley Robinson ve Ian M. Banks’in diğer kitaplarını görme ihtimalimiz var mı?

4 Beğeni

Neil Gaimanın Kıyamet Gösterisi kitabı dizisinden önce yayınlanacak mı?

2 Beğeni

Acaba Bilimkurgu Klasikleri Zaman Makinesi’nin yeni basımı olucak mı? Bazı sitelerde tükendi/satış yok vb. şeyler yazıyor da.