İthaki Yayınları Soru Hattı

Facede iyi kâle alınmış:)

1 Beğeni

Hangi “kitabıları” acaba?

4 Beğeni

Watchmen’i yeniden dirilttiniz. Batman Şövalyenin düşüşü’nü de diriltmek size düşer. öyle bi planınız var mı

1 Beğeni

Üç Cisim Problemi’nin 3. kitabı ne zaman çevrilir?

Ahahahahahahahahahahahahaha. Forumda ilk kez bir yoruma bu kadar çok güldüm ve aklıma siyasetten bağımsız olarak kaldırılan TC ibarelerini tekrar yerine koyan başkanları eleştiren insanlar ve onların sahipleri geldi. Yeni editöre de aynısını yapabilirler.

8 Beğeni

Ölümün Sonu (sanırım adı buydu) büyük ihtimalle şu an çeviridedir. Çinceden çeviriyorlar nitekim. Uzun sürecektir. Bu senenin sonunda satışa çıkarsa çok büyük başarı olur bence.

İthaki olarak tıpkı Bk da olduğu gibi, klasik çizgi romanları basma şansınız olsa keşke

Sanmıyorum.

Başka Asimov’la devam edecek. Vakıf için tarih veremiyorum.

Bayram öncesine yetiştirmek için çalışıyoruz.

Şimdilik bir planımız yok.

Var.

Sözleşmesi geldiği gibi yayımlayacağız.

Olacak.

• Evet Bıçağın Kendisi olacak kitabın ismi.
  • Artık sıra Cormac McCarthy’nin basılmamış kitaplarına geldi. Bu sene bir tane daha çıkaracağız.
  • Bunu hatırlamıyorum.

Yeni eserlerden oluşacak.

Bize düşmez tabii ki neden bize düşsün?

Sonbaharda çıkarmayı planlıyoruz.

Elimizdeki serileri düzene sokmadan açılmayı düşünmüyoruz çizgi romanlarda.

12 Beğeni

Merhabalar. Zaman Çarkı serisinin ciltsiz versiyonu ile ilgili bir gelişme var mı? Bu yıl içinde çıkar mı?

Bu yıl içinde çıkacak.

9 Beğeni

@irbis Ithaki olarak basılması kararlaştırılan yada kesinleşen Asimov kitapları neler. Asimov kitaplarını seri olarak okumaya başladım ama Vakıf serisi 3 ten sonrası basılmadı. robot serisi gelecek mi? Vakıf devam kitapları ne zaman gelir? “Sonsuzluğun sonu” tekil kitabı basacak mısınız? Şimdiden teşekkürler

1 Beğeni

Bence Robot serisine giriş için bir kitap hazırlıyorlar gibi.

unnamed%20(2)

Yada bu seriye giriş yapılabilir.

1 Beğeni

ortalıkta tüm kitaplar olmayınca insanın okuma hevesi kırılıyor. bazı kitaplar hiç yok. bazıları pdf olarak var. bölük pörçük herşey. keşke hepsi olsaydı da ağız tadıyla sırayla okuyabilseydik. karman çorman oldu herşey :slight_smile:

1 Beğeni

Çogu bende pdf olarak varda ne bilim elim gitmiyor kagıt baskı olmayınca.

3 Beğeni

Aynen. basılı kitap okumak, kokusu falan. bir de çocuğuma hatıra olarak bırakmak için arşivlemek istiyorum

1 Beğeni

Merhabalar sayın @irbis. Eski cevaplarınıza dayanarak, Monte Cristo Kontu’nun Eylül-Ekim aylarında çıkacağı söylenmiş. Bu kadar zaman ertelenmesinin sebebi nedir? Umarım iptal edilmemiştir de yakın bir zamanda tekrardan basarsınız.
Bir de Monte Cristo Kontu için ciltli baskıyı hala düşünmüyor musunuz?

1 Beğeni

Sonsuzluğun Sonu’nu biz basmıyoruz. Telif hakları başka bir yayınevinde.

Bunun dışında vakıf ve robot basılacak ama tarih veremiyorum. Yurtdışıyla ilgili çözülmesini beklediğimiz bir mevzu var. Bununla birlikte elimizdeki kitapları genel olarak duyurmuyoruz. Asimovlar da buna dahil.

Monte Cristo ile ilgilenen editör arkadaşımız şu an bazı sebeplerden dolayı bizimle değil. Yazın geri dönecek ve çalışmalara devam edecek. Yazın çalışmaları bittiğinde de basılacak. Bu da en geç sonbahar demek.

Hâlâ düşünmüyoruz.

8 Beğeni

Sonsuzluğun sonu monokl yayınlarından çıkıyor. Baskısı var rahatlıkla bulabilirsiniz.

2 Beğeni

Temin ettim. Tesekkurler

1 Beğeni

@irbis • BK klasikleri’nde alternatif tarih dalında eserler görür müyüz? Örneğin; PKD - Yüksek şatodaki adam gibi!
• karanlık kitaplık serisinde Robert Aickman’a yer verecek misiniz?
•sıra cormac mccarthy’in basılmamış eserlerinde dediniz, sadece ilk kitabı basılan sınır üçlemesi ithaki modern serisinde olacak mı?
•daha önce yayınladığınız william hodgson- sınırdaki ev romanı karanlık kitaplığa eklenecek mi?
•yine önce yayınladığınız walter m. miller jr. leibowitz için bir ilahi BK klasiklerine eklenecek mi?
•zamyatin biz romanını yüzüncü yılında BK klasikleri’nde görecek miyiz?
•tipki BK klasikleri yurtdışındaki SF Masterworks’e benzediği gibi karanlik kitaplıktaki eserler de Fantasy Masterworks’e benziyor bazı açılardan. Acaba o seriden karanlık kitaplığa girecek başka eser var mı? Fantasy Masterworks liste: Fantasy Masterworks | WWEnd

2 Beğeni