İthaki Yayınları Soru Hattı

• Birkaç tane alternatif tarih kitabı girecek.
  • Vereceğiz diye hatırlıyorum.
  • Sıra onlara da gelecek. Ama önce sırada daha önce basılmamış iki tekil romanı var.
  • Baskısı bittiğinde eklenecek.
  • Leibowitz de eklenecek BKK’ye.
  • Yetişir mi bilmiyorum ama zamanı geldiğinde diziye girecek.
  • Karanlık Kitaplık’ın neresi Fantasy Masterworks’e benziyor ki? Fantasy Masterworks listesi içinden Karanlık Kitaplık’a koyulacak olsa olsa 4-5 kitap olur. Fantasy Masterworks listesinden BKK’ye de o kadar kitap çıkıyor zaten. Türlerin sınırları o kadar keskin değil.
7 Beğeni

Merhaba,
Bu yaz basmayı planladığınız devam eden serilerinizden veya yeni olan herhangi bir epik fantastik eser var mı?

Ne mükemmel bir haber, yaradan. Bu ne güzel bir gün.

3 Beğeni

Yaklaşık 10 defa soruldu ve hepsine de sabırla cevap vermişti @irbis. Nasıl gözden kaçırdınız siz? :scream:

1 Beğeni

Hiç BKK’de çıkacağını okumamıştım.

Ekleme: @kaanaskin93 hakikaten konuşmuşlar. Neyse, şimdi sevinmek için sebebim oldu.:sweat_smile: Sağolun.

Sanırım İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi başlıklı konuda speküle edilmişti. Karıştırmış olabilirim.

1 Beğeni

Şu an basımı olmayan bir çok Arthur C.Clarke kitabı mevcut. ‘’ Clarke Kitaplığı ‘’ gibi bir seri düşünüyor musunuz? Ya da 2001:Bir Uzay Destanı’nı dahil ettiğiniz BKK’ye 2001’in devam kitapları ne zaman eklenecek? Ayrıca Dune devam kitapları ne zaman gelecek? Artık herkes net bir açıklama bekliyor:(

4 Beğeni

Merhaba, önceden sorulduysa özür dilerim :confused:

• Zaman Çarkı serisi yeniden basıldığında ciltli mi basılacak , yoksa karton kapak mı?
    Cevaplarsanız sevinirim :slightly_smiling_face:

Ciltsiz basılacak diye hatırlıyorum, yanılmıyorsam birkaç mesaj önce tekrar konuşulmuştu hatta.

1 Beğeni

Sanırım sadece bu yıl ciltli basılacak denilmişti. Bu yıldan sonra artık ciltsiz basılacak.

1 Beğeni

Ciltsiz basılırsa ben de ilk kitabını alıp ZÇ ile tanışmayı düşünüyorum doğrusu.

Bir süredir Elric Ruh Hırsızı (DR, İdefix, Kidega, BKM vs) gibi sitelerde bulunmuyor. Birkaç sitede buldum ama gereksiz pahalı. Baskısı tükenmiş olduğundan mıdır? Tükenmiş ise tekrar basacak mısınız?

Arkadaşlar bunun altını tekrar çiziyorum. Zaman Çarkı’nın şu anki ciltli baskıları devam edecek. Onları sona erdirmiyoruz. Yeni yapacağımız baskılar da sadece ciltsiz olacak. Onların ciltli baskıları olmayacak. Bunu yaklaşık 4 kere söyledim daha önce. Yeni kitapların ciltisi olmayacak, mevcut ciltli baskılar basılmaya devam edecek.

Bu konuda artık mutabık olduğumuzu umuyorum.

Var ama artık bunları önden duyurmayı düşünmüyorum.

Daha önceden duyurduğum iki kitap: Bu ay Joe Abercrombie - Bıçağın Kendisi, gelecek ay da Mucizeler Kenti.

Düşünmüyoruz, tekil Clarke kitapları BKK’ye eklenecek. Hiçbiri için net bir tarih yok.

Evet, baskısı bitmiş durumda. Bir baskı daha yapacak.

14 Beğeni

Acaba makul fiyata böbrek alıyormusunuz ?
Bütün serilerinizi toplar oldum da… :sweat_smile:
Ama kitap fiyatları genel olarak uçtu gitti.
Rama serisinin çıkacağını biliyorum ama yakın zamanlarda görme şansımız varmı ?
Ve Ejderha Mızrağı serisi gibi önemli eserleri olan Margaret Weis & Tracy Hickman’ın başka kitapları da gelicek mi ?
Şimdiden Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

@irbis • Olaf Stapledon 1950 yılında öldüğüne göre 2021 yılında telifi düşecek, o tarihte BKK dizisinde görür müyüz?
• Yedikuleli Mansur kitabı yeni baskı yapılınca Pangea Kitaplığına eklenir mi?

1 Beğeni

Bilimkurgu klasiklerine Robert Sheckley ve Poul Anderson gelecek mi?

Ayrıca Walter M. Miller Jr’nin yayınlanmayan eserlerinden yayınlamayı düşündükleriniz var mıdır? Leibowitz’in tadı hala damağımda. Olağanüstü bir kitaptı. İyi çalışmalar diliyorum.

5 Beğeni

Barut Büyücüsü ara kitaplarıyla ilgileniyor musunuz ?

Bununla birlikte yazarın aynı evrende geçen 2. bir serisi var; “Kan ve Barutun Tanrıları”. Bu seriyle ilgili planınız var mı ?

3 Beğeni

Böyle bi cevap vermişti

1 Beğeni

İthaki den heyecanla beklediğim iki seri var.

The First Law ve Culture.

Culture den korkuyorum, 10 kitaplık devasa bir seri, üstüne sohbette dönmüyor fazla. Çıkacağı gün gelsin reklamı konusunda elimden geleni yapacağım.

12 Beğeni

teşekkür ederim.serinin adıyla aramıştım bulamadım.