İthaki Yayınları Soru Hattı

Culture serisine benim de çok merakım var. Enginlik serisinin devam kitapları, Uzun Dünya’nın devamı ve Neuromancer’ı iyi bir çevirisiyle merakla bekliyorum.

3 Beğeni

Nasıl bir seriymiş bu Culrure serisi? Birazcik bilgi verinde heycanlanalım.

Merhaba Silmarillion tekrar basılacak mı?

Arama butonunu kullanın. Bu soruya bin kere cevap verdi yayınevi yetkilisi. Forumun kurallarını da okuyunuz.

2 Beğeni

Zaman Çarkı’nı bir kenara bırakırsak, İthaki’nin popüler üçlemeler veya dörtlemeler dışında herhangi bir seriyi tamamlayacağını sanmıyorum.

12 Beğeni

Yayınevi yetkilisi 9 gün önce Silmarillion hakkında bu cevabı vermiş. Arama butonunu kullanabilirsiniz sorulmuş sorular için.

Ayrıca size verilen tepki için de ben kendi adıma özür dilerim. 2 saat önce kaydolmuşsunuz foruma ve umuyorum ki kalıcı olursunuz.

Iyi forumlar dilerim.

26 Beğeni

Rama için tarihimiz yok.

Başka Weis & Hickman basmayacağız.

• Olaf Stapledon BKK’ye katılacak.
  • Bu konuda editör arkadaşlarım ne planlıyor bilgim yok.

Poul Anderson gelecek, Robert Sheckley yüzde yüz değil.

Walter M. Miller Jr.'dan başka bir kitap basmayı düşünmüyoruz.

Ara kitap demek yanlış olur onlara. En fazla 40-50 sayfalık novellalar var, çoğu da 10-15 sayfalık öyküler. İleride Brian McClellan bunları toparlarsa bir kitapta, düşünülebilir.

Yeni seri için henüz karar vermedik.

Culture devamlıklı bir seri değil zaten. Le Guin’in Hainli Döngüsü gibi düşünün. Aynı evren, ama evrenin çok ama çok farklı yerlerinde, hatta farklı zaman dilimlerde geçen kitaplar. Hepsi Culture medeniyetiyle alakalı ama birbirleriyle bağlantıları zayıf.

O yüzden biz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz.

Evet, basılacak.

Halbuki son iki senedir elimizden geldiğince başladığımız tüm serileri bitiriyoruz. Popüler olsun olmasın.

17 Beğeni

Sayın @irbis. Başka Weis & Hickman basmayacağız derken Ejderha Mızrağı devam kitapları gelir mi ? Yoksa gelmez mi ? Kafamda soru işaret oluştu ona göre sahaflara mı yönelsem yoksa 1-2 yıl içerisinde çıkacaksa beklemeyi düşünüyorum.

1 Beğeni

Zaman çarkı serisi Yeni bahar kitabı basılacak mı basılacaksa ne kadar süre içinde basılır.

2 Beğeni

Yanlış bilmiyorsam bandrolü alınmıştı, yakında çıkacaktır.

Bilimkurgu klasiklerinde Samuel R. Delany’den bir eser görecek miyiz?

2 Beğeni

Ejderha Mızrağı dışında başka Weis - Hickman basacak mısınız sorusuna başka kitaplarını basmayacağız dedim. Merak etmeyin.

Basılacak. Her zaman olduğu gibi tarih veremiyorum.

Göreceksiniz.

10 Beğeni

Zaman Çarkı’nın ciltsiz edisyonlarının basılacağını yazmıştınız. Peki bu edisyon set olarak satışa sunulacak mı (mesela ilknokta’da)…

Bilge Adamın Korkusu yeniden basılacak mı?

Bir basılsın da, o zaman satılır.

Neden basılmasın ki?

4 Beğeni

Umarım en kısa sürede verirsiniz:)

2 Beğeni

Foruma yeni katılmış birisi olarak tepkinizi yersiz buluyorum. Şahsen bu soruyu yayınevine yönelttim. Rahatsız oluyorsanız cevap vermeye zorlayan yok sizi.

6 Beğeni

Tolkien’in kitaplarının ne zaman basılacağına dair herhangi bir gelişme var mı?

2 Beğeni

Selamlar, ,Gormenghast serisinin ilk kitabının kapağını diğer ikisine uyumlu şekilde basma planınız var mı acaba?

Ejderha Mızrağı Destanı serisinin ilk kitabı yeniden basılacak mı? Basılacaksa ne zaman? Cevaplarsanız sevinirim :smile:

1 Beğeni