İthaki Yayınları Soru Hattı

(Hakan Tetik) #3481

@irbis Ithaki olarak basılması kararlaştırılan yada kesinleşen Asimov kitapları neler. Asimov kitaplarını seri olarak okumaya başladım ama Vakıf serisi 3 ten sonrası basılmadı. robot serisi gelecek mi? Vakıf devam kitapları ne zaman gelir? “Sonsuzluğun sonu” tekil kitabı basacak mısınız? Şimdiden teşekkürler

(Hüseyin gök) #3482

Bence Robot serisine giriş için bir kitap hazırlıyorlar gibi.

unnamed%20(2)

Yada bu seriye giriş yapılabilir.

(Hakan Tetik) #3483

ortalıkta tüm kitaplar olmayınca insanın okuma hevesi kırılıyor. bazı kitaplar hiç yok. bazıları pdf olarak var. bölük pörçük herşey. keşke hepsi olsaydı da ağız tadıyla sırayla okuyabilseydik. karman çorman oldu herşey :slight_smile:

(Hüseyin gök) #3484

Çogu bende pdf olarak varda ne bilim elim gitmiyor kagıt baskı olmayınca.

(Hakan Tetik) #3485

Aynen. basılı kitap okumak, kokusu falan. bir de çocuğuma hatıra olarak bırakmak için arşivlemek istiyorum

Merhabalar sayın @irbis. Eski cevaplarınıza dayanarak, Monte Cristo Kontu’nun Eylül-Ekim aylarında çıkacağı söylenmiş. Bu kadar zaman ertelenmesinin sebebi nedir? Umarım iptal edilmemiştir de yakın bir zamanda tekrardan basarsınız.
Bir de Monte Cristo Kontu için ciltli baskıyı hala düşünmüyor musunuz?

(Emre Aygün) #3487

Sonsuzluğun Sonu’nu biz basmıyoruz. Telif hakları başka bir yayınevinde.

Bunun dışında vakıf ve robot basılacak ama tarih veremiyorum. Yurtdışıyla ilgili çözülmesini beklediğimiz bir mevzu var. Bununla birlikte elimizdeki kitapları genel olarak duyurmuyoruz. Asimovlar da buna dahil.

Monte Cristo ile ilgilenen editör arkadaşımız şu an bazı sebeplerden dolayı bizimle değil. Yazın geri dönecek ve çalışmalara devam edecek. Yazın çalışmaları bittiğinde de basılacak. Bu da en geç sonbahar demek.

Hâlâ düşünmüyoruz.

(Busee) #3488

Sonsuzluğun sonu monokl yayınlarından çıkıyor. Baskısı var rahatlıkla bulabilirsiniz.

(Hakan Tetik) #3489

Temin ettim. Tesekkurler

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #3490

@irbis • BK klasikleri’nde alternatif tarih dalında eserler görür müyüz? Örneğin; PKD - Yüksek şatodaki adam gibi!
• karanlık kitaplık serisinde Robert Aickman’a yer verecek misiniz?
•sıra cormac mccarthy’in basılmamış eserlerinde dediniz, sadece ilk kitabı basılan sınır üçlemesi ithaki modern serisinde olacak mı?
•daha önce yayınladığınız william hodgson- sınırdaki ev romanı karanlık kitaplığa eklenecek mi?
•yine önce yayınladığınız walter m. miller jr. leibowitz için bir ilahi BK klasiklerine eklenecek mi?
•zamyatin biz romanını yüzüncü yılında BK klasikleri’nde görecek miyiz?
•tipki BK klasikleri yurtdışındaki SF Masterworks’e benzediği gibi karanlik kitaplıktaki eserler de Fantasy Masterworks’e benziyor bazı açılardan. Acaba o seriden karanlık kitaplığa girecek başka eser var mı? Fantasy Masterworks liste: https://www.worldswithoutend.com/lists_fantasy_masterworks.asp

(Emre Aygün) #3491
  • Birkaç tane alternatif tarih kitabı girecek.
  • Vereceğiz diye hatırlıyorum.
  • Sıra onlara da gelecek. Ama önce sırada daha önce basılmamış iki tekil romanı var.
  • Baskısı bittiğinde eklenecek.
  • Leibowitz de eklenecek BKK’ye.
  • Yetişir mi bilmiyorum ama zamanı geldiğinde diziye girecek.
  • Karanlık Kitaplık’ın neresi Fantasy Masterworks’e benziyor ki? Fantasy Masterworks listesi içinden Karanlık Kitaplık’a koyulacak olsa olsa 4-5 kitap olur. Fantasy Masterworks listesinden BKK’ye de o kadar kitap çıkıyor zaten. Türlerin sınırları o kadar keskin değil.

(aysegul) #3492

Merhaba,
Bu yaz basmayı planladığınız devam eden serilerinizden veya yeni olan herhangi bir epik fantastik eser var mı?

(Enver Arman ★) #3493

Ne mükemmel bir haber, yaradan. Bu ne güzel bir gün.

(Kaan Aşkın) #3494

Yaklaşık 10 defa soruldu ve hepsine de sabırla cevap vermişti @irbis. Nasıl gözden kaçırdınız siz? :scream:

(Enver Arman ★) #3495

Hiç BKK’de çıkacağını okumamıştım.

Ekleme: @kaanaskin93 hakikaten konuşmuşlar. Neyse, şimdi sevinmek için sebebim oldu.:sweat_smile: Sağolun.

(Kaan Aşkın) #3496

Sanırım İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi başlıklı konuda speküle edilmişti. Karıştırmış olabilirim.

(Alp Eren) #3497

Şu an basımı olmayan bir çok Arthur C.Clarke kitabı mevcut. ‘’ Clarke Kitaplığı ‘’ gibi bir seri düşünüyor musunuz? Ya da 2001:Bir Uzay Destanı’nı dahil ettiğiniz BKK’ye 2001’in devam kitapları ne zaman eklenecek? Ayrıca Dune devam kitapları ne zaman gelecek? Artık herkes net bir açıklama bekliyor:(

(Erdem Atik) #3498

Merhaba, önceden sorulduysa özür dilerim :confused:

• Zaman Çarkı serisi yeniden basıldığında ciltli mi basılacak , yoksa karton kapak mı?
    Cevaplarsanız sevinirim :slightly_smiling_face:

(Cankut Değerli) #3499

Ciltsiz basılacak diye hatırlıyorum, yanılmıyorsam birkaç mesaj önce tekrar konuşulmuştu hatta.

(Turgay) #3500

Sanırım sadece bu yıl ciltli basılacak denilmişti. Bu yıldan sonra artık ciltsiz basılacak.