İthaki Yayınları Soru Hattı

Emre Bey ne güzel eksik Zaman Çarkları’nı tamamladınız fakat şimdi de 13 yok ne zaman gelir acaba :upside_down_face: @irbis

Onun baskıları sadece belirlenen lisanslı matbaalarda yapılabiliyormuş sanırım bununla ilgili bir problem vardı o yüzden basamıyorlardı şimdilik

1 Beğeni

34 posts were split to a new topic: Cengiz Aymatov ve Ötüken Yayınları Hakkında

Bu yıl içerisinde hepsi basılacak.

Gormenghast için bir planımız var ama henüz tam olarak netleşmedi.

Öte yandan, artık tekrar baskı sorularına cevap vermeyeceğim. Aynı şeyleri yazıyorum zaten. Hazır olduğunda basılacaklar. Bunun cevabı her zaman bu. Tolkien, Zaman Çarkı, Neil Gaiman için özellikle geçerli bu.

13 Beğeni

Hepsi basılacak derken baksısı tükenenlerde dahildir umarım.Geçen 2 el sitesinde 3 baskı kitaba 400tl fiyat biçmiş saygıdeğer bir arkadaş :slight_smile:

1 Beğeni

@irbis Evet Culture serisi birbirinden bağımsız ama bağlantıları da var. Benim sizin cevabınızdan anladığım satış rakamlarına göre bu seri 10. kitaba da ulaşabilir, 1. kitapta da kalabilir. Hak vermiyor değilim, umarım Iain M. Banks için de Asimov- Frank Harbert gibi bir durum oluşur ve bizler içinde belli bir noktaya kadar popülariteye ulaşabilir.

Çevirdiğiniz Cebirci kitabı ne yazık ki bu noktaya ulaşamadı oysa sinema sektörüne benzetecek olursam, örneğin James S.A. Corey yazdığı kitaplar Hollywood sineması ise Iain M. Banks yazdıkları Avrupa sinemasıdır.

@Muhammed_Deger Boş bir zamanında Culture serisi hakkında ufak bir yazı yazmayı düşünüyorum aslında.

5 Beğeni

@irbis Merhaba.Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana’yı bir kaç aydır bekliyordum sonunda basıldı.Peki Mars Yıllıkları’nın yeni baskısı ne zaman olacak acaba?

Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Mars Yıllıkları
Buraya bakabilirsiniz

2 Beğeni

Kidega’dan haberim vardı ama teşekkürler yine de.İlknokta’dan bir sepette Ray Bradbury’leri almak için sormuştum.

1 Beğeni

Philip pullman’ın yeni kitabını bu sene görür müyüz?

Merhabalar!
Silmarillion, Bitmemiş Öyküler, Hurin’in çocukları vs. Tolkien kitaplarının yeni baskıları gelecek mi ve gelecekse ne zaman gelecek?
Sadece sahaflarda var ve çok faiş fiyatlardalar. :frowning:

3-5 mesaj yukarıda Bu yıl içerisinde hepsi basılacak demiş irbis

5 Beğeni

Sağolasın.
İçime su serptin:)

1 Beğeni

Tahmin edeyim Murat Sönmez beyin videosundan geldin.
Yorumu atan bendim bu arada :smiley:

Aynen öyle oraya da yazdım hemen heyecandan teşekkürler burayı söylediğin için yoksa gidip 2017 baskısına 100 lira verecektim.

1 Beğeni

Yeni baskı olmaması bürokratik bir takım sebepler nedeniyle diye biliyorum, yoksa umursamazlık olduğunu sanmam. Murat bey de iletişim eksikliğini söyleyince aklıma ilk Rıhtım geldi. @irbis bey sağolsun yayınevi adına sorulara elinden geldiğince cevap veriyor.

3 Beğeni

Yukarıda adı geçen Tolkien kitapları basılacak da, umarım İthaki fiyatları yüksek tutmaz

4 Beğeni

His Dark Materials serisi yeniden basılacak mı? HBO dizisini çekiyormuş.

2 Beğeni

Yukarıda basılacağı söylenmişti diye hatırlıyorum.

2 Beğeni