İthaki Yayınları Soru Hattı

Ciltsiz basılırsa ben de ilk kitabını alıp ZÇ ile tanışmayı düşünüyorum doğrusu.

Bir süredir Elric Ruh Hırsızı (DR, İdefix, Kidega, BKM vs) gibi sitelerde bulunmuyor. Birkaç sitede buldum ama gereksiz pahalı. Baskısı tükenmiş olduğundan mıdır? Tükenmiş ise tekrar basacak mısınız?

(Emre Aygün) #3503

Arkadaşlar bunun altını tekrar çiziyorum. Zaman Çarkı’nın şu anki ciltli baskıları devam edecek. Onları sona erdirmiyoruz. Yeni yapacağımız baskılar da sadece ciltsiz olacak. Onların ciltli baskıları olmayacak. Bunu yaklaşık 4 kere söyledim daha önce. Yeni kitapların ciltisi olmayacak, mevcut ciltli baskılar basılmaya devam edecek.

Bu konuda artık mutabık olduğumuzu umuyorum.

Var ama artık bunları önden duyurmayı düşünmüyorum.

Daha önceden duyurduğum iki kitap: Bu ay Joe Abercrombie - Bıçağın Kendisi, gelecek ay da Mucizeler Kenti.

Düşünmüyoruz, tekil Clarke kitapları BKK’ye eklenecek. Hiçbiri için net bir tarih yok.

Evet, baskısı bitmiş durumda. Bir baskı daha yapacak.

(gürkan) #3504

Acaba makul fiyata böbrek alıyormusunuz ?
Bütün serilerinizi toplar oldum da… :sweat_smile:
Ama kitap fiyatları genel olarak uçtu gitti.
Rama serisinin çıkacağını biliyorum ama yakın zamanlarda görme şansımız varmı ?
Ve Ejderha Mızrağı serisi gibi önemli eserleri olan Margaret Weis & Tracy Hickman’ın başka kitapları da gelicek mi ?
Şimdiden Teşekkürler :slight_smile:

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #3505

@irbis • Olaf Stapledon 1950 yılında öldüğüne göre 2021 yılında telifi düşecek, o tarihte BKK dizisinde görür müyüz?
• Yedikuleli Mansur kitabı yeni baskı yapılınca Pangea Kitaplığına eklenir mi?

(Yasin) #3506

Bilimkurgu klasiklerine Robert Sheckley ve Poul Anderson gelecek mi?

Ayrıca Walter M. Miller Jr’nin yayınlanmayan eserlerinden yayınlamayı düşündükleriniz var mıdır? Leibowitz’in tadı hala damağımda. Olağanüstü bir kitaptı. İyi çalışmalar diliyorum.

(Wifhty Zet) #3507

https://www.goodreads.com/series/99602-powder-mage

Barut Büyücüsü ara kitaplarıyla ilgileniyor musunuz ?

Bununla birlikte yazarın aynı evrende geçen 2. bir serisi var; “Kan ve Barutun Tanrıları”. Bu seriyle ilgili planınız var mı ?

https://www.goodreads.com/series/172832-gods-of-blood-and-powder

Böyle bi cevap vermişti

(Serkan) #3509

İthaki den heyecanla beklediğim iki seri var.

The First Law ve Culture.

Culture den korkuyorum, 10 kitaplık devasa bir seri, üstüne sohbette dönmüyor fazla. Çıkacağı gün gelsin reklamı konusunda elimden geleni yapacağım.

(Wifhty Zet) #3510

teşekkür ederim.serinin adıyla aramıştım bulamadım.

(Ayberk Şentürk) #3511

Culture serisine benim de çok merakım var. Enginlik serisinin devam kitapları, Uzun Dünya’nın devamı ve Neuromancer’ı iyi bir çevirisiyle merakla bekliyorum.

Nasıl bir seriymiş bu Culrure serisi? Birazcik bilgi verinde heycanlanalım.

(Gökhan İnan) #3513

Merhaba Silmarillion tekrar basılacak mı?

(Kaan Aşkın) #3514

Arama butonunu kullanın. Bu soruya bin kere cevap verdi yayınevi yetkilisi. Forumun kurallarını da okuyunuz.

(Kayra Ulukayın) #3515

Zaman Çarkı’nı bir kenara bırakırsak, İthaki’nin popüler üçlemeler veya dörtlemeler dışında herhangi bir seriyi tamamlayacağını sanmıyorum.

(Can) #3516

Yayınevi yetkilisi 9 gün önce Silmarillion hakkında bu cevabı vermiş. Arama butonunu kullanabilirsiniz sorulmuş sorular için.

Ayrıca size verilen tepki için de ben kendi adıma özür dilerim. 2 saat önce kaydolmuşsunuz foruma ve umuyorum ki kalıcı olursunuz.

Iyi forumlar dilerim.

(Emre Aygün) #3517

Rama için tarihimiz yok.

Başka Weis & Hickman basmayacağız.

• Olaf Stapledon BKK’ye katılacak.
  • Bu konuda editör arkadaşlarım ne planlıyor bilgim yok.

Poul Anderson gelecek, Robert Sheckley yüzde yüz değil.

Walter M. Miller Jr.'dan başka bir kitap basmayı düşünmüyoruz.

Ara kitap demek yanlış olur onlara. En fazla 40-50 sayfalık novellalar var, çoğu da 10-15 sayfalık öyküler. İleride Brian McClellan bunları toparlarsa bir kitapta, düşünülebilir.

Yeni seri için henüz karar vermedik.

Culture devamlıklı bir seri değil zaten. Le Guin’in Hainli Döngüsü gibi düşünün. Aynı evren, ama evrenin çok ama çok farklı yerlerinde, hatta farklı zaman dilimlerde geçen kitaplar. Hepsi Culture medeniyetiyle alakalı ama birbirleriyle bağlantıları zayıf.

O yüzden biz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz.

Evet, basılacak.

Halbuki son iki senedir elimizden geldiğince başladığımız tüm serileri bitiriyoruz. Popüler olsun olmasın.

(Zafer) #3518

Sayın @irbis. Başka Weis & Hickman basmayacağız derken Ejderha Mızrağı devam kitapları gelir mi ? Yoksa gelmez mi ? Kafamda soru işaret oluştu ona göre sahaflara mı yönelsem yoksa 1-2 yıl içerisinde çıkacaksa beklemeyi düşünüyorum.

(Melih) #3519

Zaman çarkı serisi Yeni bahar kitabı basılacak mı basılacaksa ne kadar süre içinde basılır.

(Cankut Değerli) #3520

Yanlış bilmiyorsam bandrolü alınmıştı, yakında çıkacaktır.