İthaki Yayınları Soru Hattı

(Ayberk Şentürk) #3521

Bilimkurgu klasiklerinde Samuel R. Delany’den bir eser görecek miyiz?

(Emre Aygün) #3522

Ejderha Mızrağı dışında başka Weis - Hickman basacak mısınız sorusuna başka kitaplarını basmayacağız dedim. Merak etmeyin.

Basılacak. Her zaman olduğu gibi tarih veremiyorum.

Göreceksiniz.

Zaman Çarkı’nın ciltsiz edisyonlarının basılacağını yazmıştınız. Peki bu edisyon set olarak satışa sunulacak mı (mesela ilknokta’da)…

Bilge Adamın Korkusu yeniden basılacak mı?

(Emre Aygün) #3525

Bir basılsın da, o zaman satılır.

Neden basılmasın ki?

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #3526

Delany’in kitabı Einstein Kesişimi olabilir mi? Daha önce İthaki basmıştı yada Metis Bilimkurgu’dan Triton?

Poul Anderson gelecek dediniz, bu Tau Zero olabilir mi acaba? Yada yine sizin bastığınız önceden Uzaya Haçlı Seferi?

Hari Kunzru’nun hangi kitabını basmayı düşüyorsunuz?

Gormenghast üçlemesi karanlık kitaplığa eklenir mi?

Umarım en kısa sürede verirsiniz:)

(Gökhan İnan) #3528

Foruma yeni katılmış birisi olarak tepkinizi yersiz buluyorum. Şahsen bu soruyu yayınevine yönelttim. Rahatsız oluyorsanız cevap vermeye zorlayan yok sizi.

(Yiğit Kağan Poyrazoğlu) #3529

Tolkien’in kitaplarının ne zaman basılacağına dair herhangi bir gelişme var mı?

(Muhammet Topcu) #3530

Selamlar, ,Gormenghast serisinin ilk kitabının kapağını diğer ikisine uyumlu şekilde basma planınız var mı acaba?

(Erdem Atik) #3531

Ejderha Mızrağı Destanı serisinin ilk kitabı yeniden basılacak mı? Basılacaksa ne zaman? Cevaplarsanız sevinirim :smile:

(Seray) #3532

Emre Bey ne güzel eksik Zaman Çarkları’nı tamamladınız fakat şimdi de 13 yok ne zaman gelir acaba :upside_down_face: @irbis

(Seray) #3533

Onun baskıları sadece belirlenen lisanslı matbaalarda yapılabiliyormuş sanırım bununla ilgili bir problem vardı o yüzden basamıyorlardı şimdilik

(M. Ihsan Tatari) bu konuyu ayırdı #3534

34 posts were split to a new topic: Cengiz Aymatov ve Ötüken Yayınları Hakkında

Cengiz Aymatov ve Ötüken Yayınları Hakkında
(Emre Aygün) #3553

Bu yıl içerisinde hepsi basılacak.

Gormenghast için bir planımız var ama henüz tam olarak netleşmedi.

Öte yandan, artık tekrar baskı sorularına cevap vermeyeceğim. Aynı şeyleri yazıyorum zaten. Hazır olduğunda basılacaklar. Bunun cevabı her zaman bu. Tolkien, Zaman Çarkı, Neil Gaiman için özellikle geçerli bu.

(Hüseyin gök) #3554

Hepsi basılacak derken baksısı tükenenlerde dahildir umarım.Geçen 2 el sitesinde 3 baskı kitaba 400tl fiyat biçmiş saygıdeğer bir arkadaş :slight_smile:

(Serkan) #3564

@irbis Evet Culture serisi birbirinden bağımsız ama bağlantıları da var. Benim sizin cevabınızdan anladığım satış rakamlarına göre bu seri 10. kitaba da ulaşabilir, 1. kitapta da kalabilir. Hak vermiyor değilim, umarım Iain M. Banks için de Asimov- Frank Harbert gibi bir durum oluşur ve bizler içinde belli bir noktaya kadar popülariteye ulaşabilir.

Çevirdiğiniz Cebirci kitabı ne yazık ki bu noktaya ulaşamadı oysa sinema sektörüne benzetecek olursam, örneğin James S.A. Corey yazdığı kitaplar Hollywood sineması ise Iain M. Banks yazdıkları Avrupa sinemasıdır.

@Muhammed_Deger Boş bir zamanında Culture serisi hakkında ufak bir yazı yazmayı düşünüyorum aslında.

@irbis Merhaba.Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana’yı bir kaç aydır bekliyordum sonunda basıldı.Peki Mars Yıllıkları’nın yeni baskısı ne zaman olacak acaba?

(Erdem Atik) #3571

Teşekkürler :slight_smile:

(m) #3572

Mars Yıllıkları
Buraya bakabilirsiniz