İthaki Yayınları Soru Hattı

Diğer altısıyla bağı nedir peki?

“Siyah Kılıç’ın Kardeşleri” hikayesi sırasında geçen bir rüya diyarlarında geçen maceları. Aslında Elric ve Çoklu evren’in tamamı birbiri ile bağlantılı. Modem zamanlar (Ayrıntı yayınları) hikayesindeki Cornelius’da Elric ile bağlantılı.

2 Beğeni

Moralimi bozdun. Sağ ol. :smiley: Şimdi kara kara düşünmekteyim. :rofl:

@irbis iyi akşamlar , ileride David Anthony Durham “Acacia:The War With the Mein” , Jonathan French “The Grey Bastards” görme şansımız var mı ?
İleride basmayı düşündüğünüz Grimdark türünde başka (The First Law serisi hariç) seriler var mı ?
Şimdiden teşekkürler.
The First Law için haziran ayını dört gözle bekliyoruz :grinning:

5 Beğeni

Kronolojik sıraya göre okumak istiyorsan tüm seri bittikten sonra da okuyabilirsin bu üçlemeyi. Ana konuya çok etkisi olan bir hikaye olduğunu zannetmiyorum. Michael Moorcock’un kendi sitesinde ana kronolojiden hariç tutulmuş çünkü.

2 Beğeni

Keşke diyorum N.K Jemisin’in The Broken Earth üçlemesinin hakları İthaki’de olsaydı. DEX ilk kitabı berbat bir çeviriyle yayınlayıp kayıplara karışmıştı.

2 Beğeni

Asimov konusunda telif sıkıntıları olmasa planlamanıza göre sıradaki kitap hangisi olacaktı? Vakıf’ı mı tamamlayacaktınız, Robot’a mı başlayacaktınız yoksa farklı, tekil bir kitap mı gelecekti?

Ek olarak Ben, Robot’u Asimov Kitaplığı’na değil de Bilimkurgu Klasikleri’ne eklemeniz Asimov Kitaplığı diye bir seri başlatmayı düşünmeden önce yaptığınız bir şey miydi, yani ilerideki basımlarda Ben, Robot’un Asimov Kitaplığı’na eklenme ihtimali var mı yoksa bilerek, oraya daha çok uyacağını düşündüğünüz için klasiklere eklediniz ve hep oradan mı basılacak? Sanmıyorum kitabın serisini daha sonra değiştireceğinizi ama yine de merak ettim.

Şimdilik hâlâ düşünmüyoruz.

Onlara daha zaman var.

Düşünmüyoruz. Grimdark’ın grimdark olarak anılmaya başlandığı dönemden itibaren basılmış ve grimdark etiketiyle basılmış bir seri yok elimizde. Ama sizi gayet tatmin edecek birkaç karanlık fantazi serimiz var, merak etmeyin.

Ben zamanında çok istedim. Son yılların en başarılı serilerinden biridir ama kısmet olmadı. :slight_smile:

Doğrudan Vakıf serisi bitecekti. Ondan sonra diğer serilere bakacaktık.

Ben, Robot bilerek konuldu Bilimkurgu Klasikleri’ne. İleride Asimov Kitaplığı’ndan baskısı olmaz diyemem ama yakın dönem için böyle bir planımız bulunmuyor henüz.

7 Beğeni

Zaman çarkı 4.cilt için bir tahmini çıkış aralığı var mıdır ?

2 Beğeni

Siz bana aldırış etmeyin ben öyle bir köşede ağlayacağım.

20 Beğeni

@irbis son aylarda İthakinin baskı kalitesinde ciddi bir düşüş var ya da şansıma bana iyi olmayan baskılar denk geliyor.

Girdap kitabı da tıpkı Joe Hill Şeytan kitabı gibi okurken dağıldı. Girdap’ı Eksen ve Dönüş kitapları ile kıyaslayınca ne kağıt ne de ciltleme aynı değil. Ekonomik krizle mi alakalı yoksa çalıştığınız matbaayla mı ilgili bilmiyorum, kitapları okurken ciltle sayfalar ( ki ben bu konuda dikkatli ve belli bir açıdan fazla kitabı açmadan okuyan birisiyim) birbirinden ayrılıyor.

10 Beğeni

Bunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Ben gibi cahiller için kitabım açıklaması falan var mı :slight_smile: ilk baktığımda “taş kapılar” sandım :upside_down_face:

1 Beğeni

Rüzgarın Adı 10. yıl edisyonu kendisi

3 Beğeni

Olsa da biz de alsak. Taht oyunlarının ciltli resimli özel basımı geldi aklıma :neutral_face:

1 Beğeni

İnş.İthaki yayınları çıkarır şu kriz biraz azalırsa.yayın planlarında oldugunu söylemişti @irbis ama artık ne zaman çıkar o belli değil.5 yıl sonramı 10 yıl sonramı.

Bu arada Beren ve luthien bayramdan sonra gelir mi yada bu yıl @irbis:)

1 Beğeni

Arkadaşların dediği gibi, Rüzgarın Adı’nın 10. yıl edisyonu bu. Tam yapmaya hazırlanıyorduk ki ilk kriz patlak verdi. O yüzden şimdilik askıya aldık. Ama aklımızın bir köşesinde her zaman.

Bu matbaayla alakalı bir durum sanırım. Zira biz hâlâ aynı malzemeleri talep ediyoruz. Nasıl bir sıkıntı çıkıyor, ne yapıyorlar bilmiyorum açıkçası. Benim alanımın dışında ama şikayetinizi yönetime ileteceğim. Belki yapabileceğimiz bir şeyler vardır. Teşekkürler.

20 Beğeni

Size katılıyorum. Dönüş kitabı dağıldı resmen. Nasıl toparlarım onu düşünüyorum :joy:

Dönüş bende 1. baskı ve sıkıntısı yok sizde ki baskı 3. baskı olabilir mi?

Yav benim yorumum gözükmüyor mu ? Zaman çarkı 4.cilt diyorum ? Var mıdır yeni baskısının bir tarih aralığı ? Varsa paylaşabilir misiniz rica ediyorum pek muhterem @irbis efendi. :slight_smile: Girdik bir seriye, bizi karaborsacılara muhtaç etmeyin.

Tekrar baskılar konusunda tarih veremeyeceğini söylemişti daha önce.

2 Beğeni