İthaki Yayınları Soru Hattı

Amazon ve book depository Kral Katili serisinin 3.kitabını 20 Ağustos çıkış tarihli olarak güncellemişler. Serinin 3.kitabını tüm Dünya ile birlikte bizde Türkçe olarak ulaşabilecek miyiz yoksa - gösterilen tarih doğru olduğunu varsayarsak- 20 Ağustostan sonra uzun bir süre çeviri ve baskı aşamalarını bekleyecek miyiz? :smiley:

Edit: Haberi ilk duyduğumda bu senenin 20 Ağustosu sanmıştım ama 2020ymiş gerçi bu da bir şey.

11 Beğeni

Ben bile heyecanlandım durduk yere :d

1 Beğeni

Vakıf 4, Dune 5, Drizzt Serisi 7. kitaptan 2019 bitmeden çıkacak olan var mı?

3 Beğeni

Gerçekten mi !!! Bakın, lütfen, rica ediyorum duygularımızla oynamayın …

Dresden Dosyaları için söyledim. Orada Dresden Dosyaları ve dizisinin kitap satışlarına olası etkisinden bahsediyorduk.

O işi yetiştiremedik, kusura bakmayın.

Şimdilik herhangi bir yeni seri planı yapmıyoruz. Sandman ve Vaiz bittiğinde önümüze bakacağız.

Elbette basılacak, merak etmeyin.

Herhangi bir nedenden derken hiçbir şekilde elimizde olmayan nedenleri de mi bizim amatörlüğümüz sayıyorsunuz mesela?

Evet, katılıyorum. Centilmen Piç serisinin 21. yüzyıl fantazyasının en önemli üç-beş çıkış serisinden biri olmasının satışlara herhangi bir etkisi yok kesinlikle.

Satış sitelerindeki çıkış tarihlerine bir duyuru gelmediği sürece itibar etmeyiniz.

8 Beğeni

@irbis iyi günler ,
•Bu yıl içinde William Gibson’ı görme şansımız var mı?
•İleride yeni modern bilimkurgu serisi - serileri görecek miyiz ?
•Bu yaz okuyucular olarak , İthaki’den büyük süprizler görür müyüz ? :blush:
Şimdiden teşekkürler.Geçmiş bayramınız da kutlu olsun.

2 Beğeni

Teşekkürler, sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun.

• Çevirisi biraz zor Gibson’ın. Çevirisi ne zaman hazır olursa o zaman çıkaracağız.
  • Elbette göreceksiniz. Henüz basımına başlamadığımız ona yakın seri var elimizde. Zamanla onlara da başlayacağız. Ancak Bilimkurgu Klasikleri gibi yeni bir dizi planımız yok.
  • Birkaç sürprizimiz var elbette. Bir aksilik çıkmazsa İthaki Modern’in 15. kitabı güzel bir çalışma olacak. Onun dışında başka ipucu vermeyeyim.
21 Beğeni

Merhabalar, uzun zamandır Robert Charles Wilson’dan Darwinya kitabının yeni baskısını bekliyoruz. Planlarınız da yeni baskı var mı?

2 Beğeni

Merhaba, Beren ve Luthien için belli bir tatih var mı, yakında çıkar mı?

1 Beğeni

Ben bu soruyu 2 yıldan fazladır soruyorum ve hala netice yok.Bu yılda çıkmassa şaşırmam.:slight_smile:

2 Beğeni

Bence sen soruyorsun diye çıkarmıyorlar :rofl:

2 Beğeni

Valla bende işgillenmedim değil :joy::joy::joy: ilk çıktığı gün canlı takip etmiştim Alan lee’li yayını,ardından dedim bir kaç aya İthaki Tr çıkartır ama nerde.Amaçları ney çözemedim.Tolkien hayranlarının kapış kapış alacağı bir kitap çıkmıyor:)

1 Beğeni

Şimdi çikmasin,malum matba sıkintisi yaşiyorlar.

O HC baskı hazırlanıyordu benim bildiğim öyle kopma veya kötü bir baskı olaçagını sanmam.Malum Günler Haritası - Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 4 (Ciltli) çıkmıştı onda bir sıkıntı varmıydı acaba @alper bey ve @Asli_Dagli hanım:)

1 Beğeni

Bayan P. 4 kitap 2-3 gün elimde gezdi, kopma ya da açılma gibi hiç bir sıkıntı olmadı. Olan kitaplar için irbis matbaanın kullandığı yapıştırma ile ilgili olduğunu ve uyardıklarını yazmıştı, yayınevi durumun farkında olduğu için yeni baskılarda sıkıntı olmaz diye umuyorum.

2 Beğeni

İnce kapaklarda sorun hızlı düzeltilir ama iyikine ciltli baskılarıda bu hatayı yapmamışlar.Valla çıkılmazdı işin içinden :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de sıkıntılı olanların 2 tanesi karanlık kitaptan, bu akşam bir arkadaşımla konuştuk. Karanlık Seri kitaplarımı ciltleyecek, en az 20-30 sene fazladan ömür kazanır dedi. Bakalım ilk fırsatta yapacak.

:joy::joy::joy::joy: O ciltleme olayı orjinal değerini çok bozuyor ya.20-30 sene sonra o değersiz olur ama dağılmış ince kapaklı 200-300tl eder :joy::joy: Bence sakla alper sen onları.

Benim al sat ile işim olmuyor. Okumayacağım kitabı almam ama aldığım kitabı da kolay kolay kitaplığımdan çıkarmam.

1 Beğeni

Yok ya o dediğim işin esprisiydi.:slight_smile:

1 Beğeni