İthaki Yayınları Soru Hattı

William Gibson derken, Sprawl üçlemesi mi yani :slight_smile: Harika olur

1. kitap Dalton Trumbo’dan “Johnny Silahını Kaptı” olsa keşke.
4 Beğeni

Fisrt law serisi kitap kapağını görseydik eyi olurdu :kissing_closed_eyes:

7 Beğeni

Kırılgan Şeyler’i bastığınız gibi Smoke & Mirrors da basacak mısınız?

1 Beğeni

Sanırım önümüzdeki iki hafta boyunca her gün bir kere şu siteyi ziyaret edeceğim gözlerim yaşlı, Sandman bekleye bekleye ömrüm çürüdü.

6 Beğeni

Bu hafta sonu duyurulur artık gibi.Duyurulmaz ise yuhhh yani:)

Amacımız iyi bir çeviriyle yayımlamak. Üçte biri şiir, üçte biri de akademik bir metin olan bir kitabı çevirmenin kolay bir iş olduğunu mu sanıyorsunuz? Belli ki öyle sanıyorsunuz ki ısrarla böyle bir yorum yapıyorsunuz.

Orasını bilemem. :slight_smile:

Daha iyisi olacak. Trumbo sonraya.

Ofise bir döneyim, ayarlayacağım.

Basacağız.

18 Beğeni

Yıl bitmeden gelir belki de…
Kimbilir,…
@irbis bilir. :slight_smile:

6 Beğeni

Zamanında kitapların Portekiz edisyonunu almayı kafama takmıştım acayip estetik oldukları için. İthaki basımları nasıl olacak bilmem ama bu baskıya tav oluyorum ben :hugs:

Sanatçının diğer işleri için https://www.instagram.com/deathburger/

24 Beğeni

@irbis , Emre bey, 6:45 basımı kötü diye Sprawl üçlemesini yıllardır almadım ve bir umut İthaki basar diye bekledim. Sonunda :slight_smile:

Yalnız bu çok karizmatik duruyor. Biraz düşündüm ve onca kitabımın arasında şöyle karizmatik bir set yok. :smiley: Tebrik etmek lazım. Adamlar yapmış…

4 Beğeni

@irbis Çoğu kitabın baskısı tükenmiş gözüküyor sitelerde Dune serisinin ilk kitabı, Anansi Çocukları, Deliliğin Dağlarında gibi ne zaman tekrar basılırlar?

Edit: Bir de Space Odyssey serisinin diğer kitapları ile bir gelişme var mı onu sorayım.

2 Beğeni

Dün ben de bakmıştım buna. Geçen yıl seride 40-50 arası görürüz demiş irbis bey. Kızıl Mars 45 olduğuna göre yakın zamanda görebiliriz :buyucu:

1 Beğeni

@irbis • umbrella academy serisini yayınlamayı düşüyor musunuz?
•ithaki modern 15. Kitap çok iyi bir kitap olacak dediniz, kitap adı olmasa bile yazarın adını öğrenebilir miyiz?
•rama yeniden basılınca BKK dizisine mi eklenecek yoksa ayrı olarak basılacak?

Basacağımız Gibson kitapları Bilimkurgu klasiklerine dahil olacak. Haliyle bu şekilde portreler olmayacağını söyleyebilirim. Şahaneler ama ona laf yok.

• Umbrella Academy basmayı düşünmüyoruz şimdilik.
  • Söylersem de beklentiler fazla yükselir, olmaz o yüzden. :slight_smile:
  • Rama için herhangi bir şey söylemek istemiyorum.
17 Beğeni

Düzgün bir çeviri olsun da gerisi teferruat :slight_smile:

Pynchon mı geliyor acaba ?

4 Beğeni

Okuyucular çıldırdı; gravitys rainbow istiyor.

2 Beğeni

Umarım sprawl serisidir ya. Göz kanatan malum yayınevi çevirisinden sonra muazzam olur. Bir de Emre 3. soruşum ama bir nevi güncelleme olarak düşünelim; Before Watchmen ne durumda acaba?

Şimdi şöyle bir durum var. Hatırladığım kadarıyla BKK serisinde güncel seriler hariç Hiçi ve Rama serilerinden başka seri olmayacağı söylendi.Eğer William Gibson eklenecekse kendisinin üç tane üçlemesi var. Dolayısıyla son iki tekil kitabı değilse bir seri daha eklenecek BKK’ye. @irbis Rama hakkında bir şey söylemek istemiyorum derken Rama’yı seriden çıkarıp bir William Gibson serisi ekleme gibi bir düşünceniz yoktur herhalde.Tabi ben de Rama ile beraber Sprawl’ın da seriye eklenmesini isterim.

4 Beğeni

Rama tam Bk’lik bir seri ama o 4 kitabı seriye ekleyip uzun bir süre beklemesi var bide.Dune’ye bakın.Araya onlarca kitap girdi.