İthaki Yayınları Soru Hattı

(Hüseyin gök) #3779

Merhaba @irbis emre bey.İyi bayramlar.Neil Gaiman’ın 4 sayılık The Books of Magic çizgi romanını basma planınız varmı acaba?

(Sedat Kalay) #3780

Lütfen rica ediyoruz. Çeviriler biraz dikkat edin.

Merhaba Emre bey,
Öncelikle karşımızda muhattap bulmak güzel bir durum. Ben bu başlığa şans eseri denk geldim, iyi ki de denk gelmişim. Sırf soru sorabilmek için üye oldum :see_no_evil:
Bilimkurgu Klasikleri Serisi’nden Su Adamı uzun zamandır sitede (İlknokta) “Tükendi” olarak gözüküyor. Çok okumak istiyorum ama bir türlü bulamadım. (Nadir harici seçeneklerde bulamadım)
Tekrar basımı olacak mı ? Tarih verilemeyeceğinizi belirtmişsiniz ama gelip gelmeyeceğini söyleme şansınız var mıdır ?
Teşekkürler, iyi bayramlar.

Baskısı yapılır. D&R mağazalarına bakın isterseniz. Geçen günlerde gördüm bir mağazasında.

(Tayyip) #3783

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri hariç tüm kitapların basımı yapılacak demişti Emre Bey. Takip edin baskısı gelir. Ayrıca hemen almak isterseniz Hepsiburada’da mevcut.

(İbrahim Şahin) #3784

Asimov, Drizzt veya Ejderha Mızrağı herhangi bir nedenden dolayı yarım kalırsa çok büyük amatörlük olur. Basım planı yaparlarken 1-2 sene sonrasını planlamıyorlar sanırım, sürekli bir problem çıkıyor.

(Harun Pekdemir) #3785

Yarım kalan seriler konusunda İthaki’yi son savunacak kişi benim sanırım forumda(22/27 basılma oranlı Feist kitapları sağolsun). Lakin Asimov kitapları hak sahibinin saçma istekleri (orjinal kapağa itiraz edip kitap ile alakasız bir kapağa onay vermek gibi) yüzünden gecikiyor diye biliyorum. Ejderha Mızrağı ve Karaelf serileri ise hak sahibi Hasbro’nun akredite verdiği matbaalarda basılabiliyormuş sadece. Emre Bey ülkemizde Hasbro basabilen sadece 2 matbaanın olduğunu ve bunlardan birine hiç ulaşamadıklarını söylemişti. Tahminimce diğer matbaa bu sene Hasbro tarafından uygun bulunmadıysa elleri kolları bağlı beklemek durumunda İthaki. Buna amatörlük yerine şanssızlık demeyi tercih ederim.

Locke Lamora serisinin 3. Baskıyı yapmasının sebebide bu bence. Garip şekilde Barut Büyücüsü aynı başarıyı gösteremedi. Sebebide kitap isimleri olsa gerek Scoth Lynch kitap ismi koymakta çok başarılı.

O yüzden ZÇ serisinin kapaklarını yenilemek şart.

(Muhammet Topcu) #3787

Barut büyücüsünün methini çok duydum. Ancak kapakları vasat gerçekten.

Ben seviyorum kapağını,Fansız ihtilalini hatırlatıyor bana. Kitaba gelirsek yazar kitabı yazarken bazı yerlerde çok acemilik etmiş.

Ben yukarıda ki yazıda kapağının iyi olduğunu söylemek istemiştim yanlış anladınız. :slight_smile::blush:

(Wifhty Zet) #3789

Bir tartışma başlatmak istemiyorum ama Barut Büyücüsü’nün kapakları Centilmen Piç’in kapaklarına bin basar bence. Daha derli, toplu, sade duruyor. Centilmen Piç’in ilk kitabının kapağında kocaman bir paragraf var !?

Ancak çoğu kişi de sizinle aynı fikirde; bu yüzden çok şaşırıp dile getirmek istedim :smiley: Bende kaçış edebiyatı okurunun gözü yok sanırım :confused:

(Muhammet Topcu) #3790

Bir saniye, gözlerimi kavanozdan çıkarayım…

Bence kapak tasarımı biraz kişiye bağlı bir durum. Mesajınızdan anladığım kadarıyla siz sade kapaklardan hoşlanıyorsunuz ancak benim nazarımda sade kapak iyi kapak anlamına gelmiyor.

Ben şahsımca doğrudan kişi fotoğrafı olan kapaklardan haz etmiyorum. Çizim barındıran kapaklar gözümde - kavanozdakinde - daha kıymetli. Ayrıca sadeden ziyade kompakt kapakları tercih ederim.

(Abdülkadir) #3791

Amazon ve book depository Kral Katili serisinin 3.kitabını 20 Ağustos çıkış tarihli olarak güncellemişler. Serinin 3.kitabını tüm Dünya ile birlikte bizde Türkçe olarak ulaşabilecek miyiz yoksa - gösterilen tarih doğru olduğunu varsayarsak- 20 Ağustostan sonra uzun bir süre çeviri ve baskı aşamalarını bekleyecek miyiz? :smiley:

Edit: Haberi ilk duyduğumda bu senenin 20 Ağustosu sanmıştım ama 2020ymiş gerçi bu da bir şey.

(Emre ) #3792

Ben bile heyecanlandım durduk yere :d

Vakıf 4, Dune 5, Drizzt Serisi 7. kitaptan 2019 bitmeden çıkacak olan var mı?

(42. Mehmet) #3794

Gerçekten mi !!! Bakın, lütfen, rica ediyorum duygularımızla oynamayın …

(Emre Aygün) #3795

Dresden Dosyaları için söyledim. Orada Dresden Dosyaları ve dizisinin kitap satışlarına olası etkisinden bahsediyorduk.

O işi yetiştiremedik, kusura bakmayın.

Şimdilik herhangi bir yeni seri planı yapmıyoruz. Sandman ve Vaiz bittiğinde önümüze bakacağız.

Elbette basılacak, merak etmeyin.

Herhangi bir nedenden derken hiçbir şekilde elimizde olmayan nedenleri de mi bizim amatörlüğümüz sayıyorsunuz mesela?

Evet, katılıyorum. Centilmen Piç serisinin 21. yüzyıl fantazyasının en önemli üç-beş çıkış serisinden biri olmasının satışlara herhangi bir etkisi yok kesinlikle.

Satış sitelerindeki çıkış tarihlerine bir duyuru gelmediği sürece itibar etmeyiniz.

(Zeynep) #3796

@irbis iyi günler ,
•Bu yıl içinde William Gibson’ı görme şansımız var mı?
•İleride yeni modern bilimkurgu serisi - serileri görecek miyiz ?
•Bu yaz okuyucular olarak , İthaki’den büyük süprizler görür müyüz ? :blush:
Şimdiden teşekkürler.Geçmiş bayramınız da kutlu olsun.

(Emre Aygün) #3797

Teşekkürler, sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun.

• Çevirisi biraz zor Gibson’ın. Çevirisi ne zaman hazır olursa o zaman çıkaracağız.
  • Elbette göreceksiniz. Henüz basımına başlamadığımız ona yakın seri var elimizde. Zamanla onlara da başlayacağız. Ancak Bilimkurgu Klasikleri gibi yeni bir dizi planımız yok.
  • Birkaç sürprizimiz var elbette. Bir aksilik çıkmazsa İthaki Modern’in 15. kitabı güzel bir çalışma olacak. Onun dışında başka ipucu vermeyeyim.

(mert) #3798

Merhabalar, uzun zamandır Robert Charles Wilson’dan Darwinya kitabının yeni baskısını bekliyoruz. Planlarınız da yeni baskı var mı?