İthaki Yayınları Soru Hattı

hangileri bende sadece ilk yedisi ve 20 ile 21 var :smiley: hepsini okumak istiyorum ama işte basılır inşallah

Umarım en kısa zamanda çözülür sorunlar. Daha dilimize hiç çevrilmemiş bir sürü kitabı var :slight_smile:

1 Beğeni

Ufak bir düzeltme yapmak isterim. Tespitlerinizde haklısınız. Lakin araya giren 6 senelik süre o tarihlerde kitapları yayınlamakta olan Laika Yayıncılık’ın iflas ederek kapanmasından kaynaklı.

1 Beğeni

Bir kısmı öyleydi sanırım. Bu tip şeyleri hiç aklımda tutamam ben ya. :smiley:

2 Beğeni

@irbis Asimov’un yeni kitabının çıkması yaz aylarına -en geç Ağustos sonunda- yetişir mi?

Önceki cevaplarınızda BKK, Karanlık Kitaplık ve Modern serisi hariç bir serimiz daha var dediniz, o seride sonra durum nedir?

Modern serisinin gelecek kitapları Alican Bey’in Instagram’dan paylaştığı gibi mi olacak? Circe-Get in Trouble-Inherent Vice!

Peter Straub’u Karanlık Kitaplığa eklemeyi düşünüyor musunuz?

Gelecek zamanlarda Robert E. Howard, Algernoon Blackwood, Clark Ashton Smith gibi yazarları Karanlık Kitaplık serisinde görür müyüz?

3 Beğeni

Asimov için şimdilik bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Aslında artık iki serimiz var. İkisi de fantastik edebiyat odaklı olacak. Önümüzde 3-4 ay içerisinde ikisini de sizlere sunacağız.

Yakındaki kitaplara bunlar da dahil evet. Ama çıkış sırası o şekilde değil. Sıradaki kitaplardan bazıları diyelim onlara.

Düşünüyoruz.

Kısmet diyelim. :slight_smile:

21 Beğeni

Cebirci kitabının baskısı yeniden yapılacak mı? Yada hali hazırdaki bilimkurgu serisine mi katılıcak?

Kitapyurdunda satışta gözüküyor.

Evet baktım şimdi teşekkür ederim :grinning: ama sormamın asıl amacı bilimkurgu klasiklerini topluyor olmamdı. Yeni baskıyla çıkacaksa beklemeyi düşünüyorm.

Cebirci’yi ülkede bitirebilen 4-5 kişi falan var sanmıyorum bk klasiklerine ekleyeceklerini :laughing:

2 Beğeni

Cebirci’nin baskısı 6 yılda anca bitti. Tekrar basacaklarını düşünmüyorum.

Evet sayfa sayısını gördükten sonra içeriğinden korkmadım değil ama bilimkurgu ve fantastik zayıf noktam :grinning:

1 Beğeni

Pangea Kitaplığının yeni kitabını ne zaman görebiliriz acaba?

1 Beğeni

Cebirci çok güzel bir kitap ancak çok yorucu. Cümleler o kadar uzun ki okumaya başladığınızda başını unutuyorsunuz, iki paragraf süren cümle gördüm :smile:

1 Beğeni

Merhabalar,
Öncelikle yeni basmaya başladığınız First Law üçlemesinin ilk kitabında çevirmenin Artemis baskısındaki çevirmenle aynı kişi olduğunu gördüm. Artemis ikinci kitapda çevirmeni değiştirmişti. Siz bu eski çeviriyi mi kulanacaksınız yoksa ilk çevirmenden mi devam edeceksiniz?
Bir diğer sorum ise Gene Wolfe’u sizden görür müyüz? Evet ise yakın dönem planlarınızda var mıdır?
Son sorum ise uzun zaman önce sorduğum için gelişmeleri tekrar merak ettiğim Tad Williams hakkında. Kendisine yönelik bir çalışmanız var mıdır?

4 Beğeni

Merhabalar. John Scalzi serilerinin, Expanse ve Uzun Dünya serilerinin devam kitapları ile ilgili bir gelişme var mı? Ne zaman gelir kitaplar? Expanse sersinin ilk kitabının yeniden baskısında kapak değişimi yapmayı düşünüyor musunuz?
Birde bilim kurgu klasikleri veya eski tarihli seriler yerine daha güncel şu geçmiş 5-10 yıl içinde çıkmış ve yakın zamanda basmayı düşündüğünüz yeni bir bilim kurgu serisi veya kitabı var mı?

1 Beğeni

God of War ve Spider-Man’i bastıktan sonra diğer oyun kitaplarına göz atmış ama basacağınızı düşündüğüm herhangi bir eser görememiştim. Şimdi Black Panther belli olduğuna göre artık gözümüz A Novel of the Marvel Universe serisine kaydı açıkçası :slight_smile: Serinin diğer kitaplarından basmayı düşündükleriniz var mı acaba? @irbis

6 Beğeni

Michael Moorcock’un Hawkmoon Destanı’nı basma ihtimaliniz var mıdır?

1 Beğeni

Yakında çıkacak.

Barbaros Bostan’la devam edeceğiz.

Gene Wolfe şu an çeviride.

Tad Williams konusunda gelişme yok.

Üçü de çok yakında. Enginlik elimizde hazır, sırasının gelmesini bekliyor. Uzun Dünya redaksiyon sürecinde bir darbe yedi, yoksa şimdiye çıkmıştı. Yine de çok gecikmez. Scalziler de yakında.

Var. 4-5 tane var hatta. Temmuzda bu kitaplardan biri görücüye çıkacak. Onun dışında sene içerisinde çıkarmayı planladığımız iki seri daha var diye hatırlıyorum.

Bu listeden 2 kitabımız daha var diye hatırlıyorum. Kasım fuarına kadar en azından bir tane daha gelecek.

Şimdilik programımızda yok.

13 Beğeni

Thanos ile Civil War iyi gider aslında :slight_smile: