İthaki Yayınları Soru Hattı

@irbis Emre Bey peşi sıra yenilenen Gaiman’larla birlikte Amerikan Tanrıları ve Vadinin Hükümdarı yeni baskıları da hemen gelir mi? Hazır dizisi de yayınlanmışken Kıyamet Gösterisi yeni baskısı için de heyecanlanalım mı?

Elbette, daha uygun bir yer olabilir mi Bilimkurgu Klasikleri’nden başka? :slight_smile:

Basılmadı, basılacak.

Girer.

Şimdilik yakın zamanda ikinci bir Octavia Butler kitabı düşünmüyoruz.

Bunun için bir adres bulunuyor zaten. editor@ithaki.com.tr adresine tüm şikayetlerinizi, düşüncelerinizi gönderebilirsiniz. Bu mail adresiyle ben ilgileniyorum. Gelen tüm düzeltileri, yorumları, şikâyetleri muhataplarına iletiyorum. Muhatabı bizim olduğumuz kitaplarla alakalı durumlarda da bizzat düzeltilerin kontrolü ve bu hataları ortadan kaldırmak üzere ilgileniyorum.

Yakında dağıtılır.

Kıyamet Gösterisi’ni diziye yetiştirmeyi çok istedik ama sözleşmeler elimize bir türlü ulaşmadı. Yaklaşık 6 aydır sürekli hatırlatmalarımıza rağmen. Amerikan Tanrıları baskıya gitti diye biliyorum. Vadinin Hükümdarı’nı bir daha basar mıyız, yoksa ne zaman basarız bilmiyorum. Bu kararı ben vermiyorum. Bunun dışında Neil Gaiman tekrar baskıları için şunu söyleyebilirim. Sonbaharda hepsi tamamlanmış olacak.

20 Beğeni

@irbis hocam benim sorum gözden kaçtı herhalde. :blush:

Basmayacağız ne yazık ki.

1 Beğeni

@irbis Kitapyurdundaki Unutulmuş Diyarlar Anayurt ve Sürgün ün yeni baskları mıdır? İlk nokta da yok kitapyurdu ne mail ettım cevap olarak şu cevabı gönderdi;

“Kitapların baskısını firmamız yapmamaktadır. Biz kitapları yayınevinden tedarik ederek sizlere ulaştıran aracı bir firmayız. Bu konuyla ilişkin dilerseniz yayıneviyle görüşebilirsiniz.”

Evet, bunlar yeni baskılar.

6 Beğeni

Matbaa sorunu çözüldü mü öyleyse?

6 Beğeni

sayın @irbis Futbol kültürü serisi için başka basılacak kitaplar var mı ?

1 Beğeni

Ne güzel bir haber :slight_smile: Artık Güz Alacakaranlığı Ejderhaları’nı harıl harıl aramamıza gerek kalmadı

3 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar’ın yeni baskıları ile eski baskıları arasında bir fark var mıdır? Yazım hatalarının vs düzeltilmesi gibi… Yoksa birebir aynı baskı mı?

3 Beğeni

Soruldu mu bilmiyorum ama Zaman Çarkı serisi ciltli olarak yeni baskılar (özellikle baskısı tükenmiş kitaplar) olacak mı?

Sayın @irbis hocam Carmilla’yı karanlık kitaplıkta görme imkanımız var mı?

Evet, matbaa sırası geldikçe sırayla geliyor kitaplar cevap verilmişti buna.

Gaiman yenileme projesinin baskıları ve dağıtımı limitli adette mi yapılıyor? Babil’de çıkar çıkmaz stokla sınırlı ibaresi eklediler, kidega, idefix ve d&r’da hiç yok.

4 Beğeni

Hakları başka bir yayın evi deymiş, o yüzden bir planımız yok demişti Emre

Konuyla ilgili gelişmeler var fakat tamamen bir gelişme olmadan herhangi bir şeyi teyit etmek istemiyorum. Bunlar önceki matbaadan aldığımız son işlerdi.

Basılacak. Çeviriler yapıldı, şu an editöryel çalışmaları devam ediyor.

Aynı baskılar.

Neden olmasın canım?

Yakında çıkacak. Çevrildi, baskı sırası bekliyor.

Bu, her kitapta var olan bir durum? Her kitap adetli basılır, adetli dağıtılır zaten. Baskısı bittiğinde de yeni baskısı yapılır.

14 Beğeni

Aramaya güvenerek en son cevabın 28 gün önce verilmiş oluğunu gördüm. O yüzden tekrar sorabilirim sanırım ; Jules Verne kitaplığında bir gelişme var mı? Üzerinde çalışıyoruz demişsiniz ama tahmini de olsa bir tarih alabilsek iyi olurdu.
Farklı yayınevlerinden temin etmek istemiyorum.

1 Beğeni

Merhaba Emre bey,
İthakiden basılan David Hunter serilerini iştahla okudum. Fakat dilimize çevrilmemiş iki tane daha David Hunter macerası var. The Restless Dead ve The Scent Of Death.
Simon Beckett artık Yabancı Yayınlarında ama rica etsem bu iki kitap basılacak mı soru mu elden ele Yabancı Yayınlarına uzatabilir miyiz.?

2 Beğeni

@irbis Bu soruyu da yanıtlayabilir misin acaba… Kafama takıldı. Eğer sadece Babil’de satışa gireceklerse alayım ama her sitede satışa girecekse kutulu versiyonu filan olur diye beklemek istiyorum.

1 Beğeni

Belki doğrudan sizin ilgilendiğiniz bölüm değil ama ofis de konuşması geçmiş olabilir diye sormak istedim.

• Hazırlığı yapılan kitaplar için bilgi vermeniz mümkün mü?

• Blizzard yayın süresi hakkında bilgi verebilir misiniz. 1 ve 2 sayılar arasında süre biraz uzun oldu gibi. İlk sayıda bir kaç sayı derleme olacağı sonrasında güncel olacağı yazılmıştı , aylık veya mevsimlik bir periyot mu düşünülüyor.