İthaki Yayınları Soru Hattı

Benim takip ettiğim Erika Foster serisi var mesala hep ciltsiz ama çok satan bir seri. Anı şekilde psikolojik gerilim romanları da ciltsiz oluyor. Genç yetişkin kitapları ciltli çıkıyor takip edebildiğim kadarıyla. Onları da hemen almıyorum çünkü bir süre sonra büyük indirimlere giriyor.

1 Beğeni

Merhabalar, Beren ve Luthien kitabinin, Hurin’in Cocuklarinda oldugu gibi ciltli ozel baskisi olacak mi acaba? Bir de Hurin’in Cocuklari yeni baskisinda ciltli baski olmayacagini okumustum sanirim dogru mu acaba?

2 Beğeni

Beren ve luthien ciltli çıkacak,özel baskı bir kitap.Çıkmassa zaten almayacam,2 yıllık beklentim ince kapak olursa benim için hayal kırıklığı olur.Hurinin çocukları ise ciltli çıkarmayacaklarmış.

3 Beğeni

Katiliyorum, umarim kitap karaborsacilarinin elinden kurtarir bizi ithaki.

3 Beğeni

“Silmarillion”, “Beren ve Luthien”, “Hurin’in Çocukları” ve öteki Tolkien yapıtları…

Yayımlansın da ister ciltli olsun ister ciltsiz, ister kuşe kağıda basılı olsun ister saman kağıdına basılı… Ben hepsine şiddetle talibim…

Tolkien manyağıyım kardeşim… Var mı ötesi…? :smile:

3 Beğeni

İskandinav mitolojisi gibi bir ciltli baskısı olsa kötü mü olur :smile: Bende Silmarillion var ama ciltli basarlarsa elimdekini satıp ciltlisini alırım ki birçok kişi de elinde olmasına rağmen alır bence.

7 Beğeni

Polisiye ve psikolojik gerilim kitapları İthaki ve Yabancı’nın ortak paydada buluştuğu tek yer. Haliyle aslında oradaki hedef okur kitlesi yetişkinler. Haliyle onları ciltli basmanın herhangi bir getirisi yok. Genç yetişkin kitaplarının size hitap etmemesinde hiçbir sakınca yok.

Ciltsiz olacak.

4 Beğeni

O birçok kişiden biri benim… :grinning:

1 Beğeni

Doğrusu kendi adıma gayet güzel haberler okumuş oldum. Gerek Drizzt ve Ejderha Mızrağı serilerinin devam kitaplarının basılacağı haberi, gerekse Tolkien kitaplarının ebat konusu… Harıl harıl Ejderha Mızrağı kitabı aramaktan kurtulacağız… Teşekkürler.

7 Beğeni

Son zamanlarda ejderha mızrağı hakkında çok soru soruluyor umarım bunalmamışsınızdır. Benim sorum ejderha mızrağı serisinin ara kitaplarını da basacak mısınız? Şu anlık elinizde net mi nelerin basılacağı yoksa talebe göre mi hareket edeceksiniz?

2 Beğeni

Zaman Çarkı’nı yeni kapaklar ile çıkarmadan önce çevirilerini yenilemeyi veya tekrar gözden geçirmeyi düşünüyor musunuz? Ben tekrardan başladım seriye ve inanın okurken durup da acaba burası neden böyle çevirilmiş demediğim sayfa sayısı çok nadirdir. İlk dört kitabı daha önceden okumuştum, o zamandan beri çeviride ve editörlükte bir sorun olduğunu düşünüyorum. Fazla noktalama işaretlerinden tutun da anlam ifade etmeyen cümlelere kadar. Sanki kitapları Niran Elçi çevirmemiş de sadece ismi yazılmış gibi. Eğer bir iyileştirme yapılacaksa, diğer kitapları almayacağım. Gerçi 4’ten sonrasında aynı sorun var mı, bilmiyorum. Şu şartlarda o kadar para veriliyor ama ben tamamlanmamış bir şeyi okuyormuşum gibi hissediyorum. @irbis

3 Beğeni

Sorun ilk kitaplara özgü değil, sanırım 12. kitapta Lan’in atını 3 farklı isimle görüyorduk, bu tamamlanmamış bir şeyi piyasaya sürme İthaki’nin en büyük belki de tek sorunu zaten.

2 Beğeni

Bu sorunun cevabı bayağı bir yukarılarda, geçen sene söylendiğine göre sadece ana seriler basılacak. Keza Unutulmuş Diyarlar için de aynısı geçerli, sadece Drizzt kitapları basılacak.

2 Beğeni

Barış Müstecaplıoğlu’nun serilerinin (Perg Efsaneleri, Şamanlar Diyarı) yeni baskıları yapılacak mı?

1 Beğeni

Bunaldım açıkçası. Neler basacağımız net. Ara serileri basmayacağız.

Kitaplar yenilenmeden bizzat baştan sona okuyacağım seriyi. Seri tahmini 4-5 farklı editörün elinden çıktığı için tutarlılık sıkıntıları var. Yeni edisyonlarda bunları ve diğer tüm sıkıntıları elimine edeceğiz.

Yapılmayacak bildiğim kadarıyla.

11 Beğeni

Ejderha mızrağı serisinde kayıp tarihçeler serisi yan seri olarak mı geçiyor diye sorsam :slight_smile:

1 Beğeni

Yan seri olarak alanlar da var, ana seriye dahil edenler de. Ben de bilmiyorum. İthaki’den çıkan sırayla okuyorum çünkü. Okuyan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. :slight_smile:

1 Beğeni

Aslında sormak istediğim yeniden basılacak mı olacaktı. Yan serileri vasmayacağız diye söylenmiş.

1 Beğeni

Tarihçeler yan seri olması lazım. Onlar basılmayacak.

2 Beğeni

İyi günler. Acaba Mucizeler Kenti kitabının bu ay duyurusu yapılabilir mi? Yoksa sonbahara mı kalacak program yoğunluğundan :slight_smile:

2 Beğeni