İthaki Yayınları Soru Hattı

Temmuz içinde basılacak denmişti. Ben de bekliyorum son kitabı.

1 Beğeni

Emre bey merhabalar, Zaman Çarkı’nın ilk kitabını okudum, dikkat çeken yazım hataları var ve hep aynı tipte. Örneğin ü yerine ii yazılmış veya u yerine tı yazılmış. Bu tarz sorunlar dosya formatı çeviren yazılımlarda oluyor bildiğim kadarıyla.

Bir diğer önerim de kitapların şömizlerinde cilt numarası yazarken cildin üstünde yazmamasına dair. Cildin sırtına da örneğin roma rakamıyla kitabın sırası yazılsa şık olabilir.

1 Beğeni

Aslında Ejderha Mızrağı serisine hakim bir arkadaş hangi serilerin ana seri, hangilerinin yan seri olduğu hakkında herkesi bilgilendirse çok iyi olurdu. Buna göre bizler de basılmayacak serileri başka yerlerden temin etmeye çalışırdık.

5 Beğeni

Listenin altında ana kitaplar yazılmış.

Bu arada tarihçeler basılmayacak demiştim ama yanlış yönlendirmeyim çünkü Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği de yan kitaplar ama basılacaktı.

2 Beğeni

Buna göre kayıp tarihçeler basılacak oluyor :thinking:

Evet bu liste yararlı olacaktır. Ana seriye veya yan serilere ait olduğunu kestiremediğimiz kitap/lar olursa sorar öğreniriz sizin gibi konuya hakim arkadaşlardan. Teşekkürler

Ay sonuna yetişecek diye umuyorum. Şu an elimde 2 kitap var hazırladığım ama ikisi de ufak kitaplar. Ardından hemen Mucizeler Kenti’nin redaksiyonuna başlayacağım. Çıkacak bir sonraki fantastik kitabımız o olacak.

Ciltlerdeki tutarsızıkları hallettik diye hatırlıyorum. Bahsettiğiniz hatalar dosya formatıyla alakalı evet. Bir dönem arşivimizde bir sıkıntı çıkmıştı ve o sırada eski dosyalardan basmamız gerekti kitabı. Fakat o dönemde yeni yazılıma geçilmişti. Eğer bu hatalar hâlâ devam ediyorsa en yeni baskılarda, onları da toparlayacağım. Merak etmeyin.

8 Beğeni

Bu listeye göre sakın okumayın… Kayıp tarihçeler geçtiği zaman olarak aralara sokuşturulmuş olsa da bu sırayla okunmaz ne yazık ki.

Serinin yıllarca editörlüğünü yapmış Kayra ne diyor bakınız…

5 Beğeni

Arkadaşlar,

Siz en iyisi hiç hangisi ana seri hangisi ara seri diye belirlemeye çalışmayın. Ben size haklarını satın aldığımız ve zamanı geldiğinde basılacak kitapları söyleyeyim.

Biraz tembellik yaparak doğrudan Rıhtım başlığından kopyalıyorum:

Ejderha Mızrağı Destanı

– Güz Alacakaranlığının Ejderhalar

– Kış Gecesi Ejderhaları

– İlkbahar Şafağı Ejderhaları

Efsaneler Üçlemesi

– İkizlerin Zamanı
– İkizlerin Savaşı
– İkizlerin Sınavı

İkinci Nesil

Yaz Alevi Ejderhaları

Ruhlar Savaşı

– Batan Güneşin Ejderhaları
– Kayıp Yıldızın Ejderhaları
– Yitik Ayın Ejderhaları

Raistlin Tarihçeleri

– Ruhdöveni
– Silah Kardeşliği

Kayıp Tarihçeler

– Cüce Derinlikleri Ejderhaları
– Yüceefendi Gökleri Ejderhaları
– Kum Saati Büyücü Ejderhaları

Kitapların basılma sırası da FRPNET’te paylaşılan sırayla yayımlanacak ki zaten öyle yayımlamaya başlamıştık.

44 Beğeni

İşte bu çok iyi oldu Emre bey. Aslında en baştan hangi kitapları basacağınızı soracaktım ama belki daha önce cevaplamışsınızdır diye sormadım. Teşekkür ederiz

1 Beğeni

Listeye göre sadece Weis&Hickman yazarların kitapları basılacak anlaşılan. Zaten diğer yazarların kitaplarının (bazıları hariç) Ejderha Mızrağı dünyasına pek bir şey kattıklarını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Ben bu konuyla ilgili son bir soru sormak istiyorum Emre bey. Yeniden basacağınız kitaplar (İlkbahar Şafağı Ejd., Kış Gecesi Ejd., İkizler serisi vs) şu anda piyasada bulunan kitaplarla aynı mı olacak? Yani farklı çeviri, yazım yanlışlarının düzeltilmesi, farklı kapak vs…

Emre Bey’in daha önce Kayıp Tarihçeleri basacaklarını yazdığını hatırlıyordum teyit edilmiş oldu benim için. Okudum ama Kayıp Tarihçelerin baskısı yoktu kitaplığımda, artık basılınca alırım. Ayrıca seriye yeni başlayan arkadaşlar, frpnet okuma sırası bence de en doğrusu.

2 Beğeni

Frpnet ile Kayıp Rıhtım arasındaki tek fark ilk üçlemenin kitapları arasındaki konu boşluklarını dolduran kitaplar. Ana seri belli zaten ama bazıları o zaman atlamasından hoşlanmıyor olabilir. Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği kitaplarını okumak için illa Ruhlar Savaşı serisinin bitmesine gerek yok. Yaz Alevi Ejderhaları’ndan sonra da okunabilir.

1 Beğeni

Emre Bey teşekkürler elinize sağlık
“Güz Alacakaranlığı Ejderhalarını” bekliyorum biran önce seriye tekrar başlamak için :slight_smile:
Biraz seri olursak diyorum hani… :smiley:

2 Beğeni

Frpnet okuma sırasında İkizlerin Sınavı’ndan sonra geliyor zaten Raistlin Tarihçeleri. Emre Bey’in paylaştığı Frpnet listesi değil. Zaman atlamasından hoşlanmayanların Ruhdöveni ile başlaması gerekir :slight_smile:

1 Beğeni

Ben listeyi basım listesi olarak algılamışım.

Ana seri içinde olan zaman atlamasından bahsettim. Ben ilk kez okurken ikinci kitabın başında neden macerayı hızlı geçtiklerini anlamamıştım, rahatsız etmişti o olayları es geçmeleri.

1 Beğeni

Çok uzun zaman oldu okuyalı ama ben de ne oluyor demiştim okurken.

1 Beğeni

Keşke yan serileri de bassalardı :slight_smile:

1 Beğeni

Mucizeler kenti sırada ve üçleme bitmeye yakınken Robert Jackson Bennett’in Foundryside serisine ufak bir göz kırpılıyor mu?

3 Beğeni