İthaki Yayınları Soru Hattı

Herhangi bir değişiklik olmayacak. Sadece gerekli olan yerde imla hataları düzeltilebilir. Onun dışında zaten Çiğdem Erkal çevirisi bunlar. Daha iyi bir çevirisi olmayacak hiçbir zaman.

Kırpılmıyor. Seri bir tamamlansın, ondan sonra değerlendireceğiz yeni seriyi.

9 Beğeni

Glen Cook - The Chronicles Of The Black Company
Brian Staveley - Chronicle Of The Unhewn
R. Scott Baker - The Second Apocalypse

Bu seriler arasından basmayı düşündüğünüz seriler var mı? Malazan konusu bu kadar coşmuşken inşallah bu serilerde Türkçeye kazandırılır.

5 Beğeni

1. baskı için bandrol alınmış. :thinking:
5 Beğeni

Ben Bova’nın kitapları hakkında bir düşünceniz var mı?

Ne zaman tüm iyi fantastik kitapların adlarını bildiğimi düşünsem,yeni bir tanesi çıkıyor ortaya.

1 Beğeni

Merhaba. The Shadow of the Torturer’i BKK’de 50-60 arasında görür müyüz?
Bir de 5 kitabı da basacak mısınız The Urth of the New Sun’da dahil olmak üzere yoksa sadece 4 kitap mı?

Ayrıca Vakıf serisinin devamını beklerken Asimov’un birkaç tekil romanını okumak çok güzel olurdu. Nightfall, Nemesis, The Gods Themselves gibi kitapları mesela bu sene içerisinde görebilir miyiz?

2 Beğeni

Şu Zaman Çarkı ile ilgili verdiğiniz haber günümü gün etti :slight_smile:

2 Beğeni

Operadaki Hayalet kitabını Karanlık Kitaplık serisinde görür müyüz?

3 Beğeni

merhaba,
raymond e. feist serisini yayinlamayi dusunuyormusunuz (chaoswar saga, demon war saga)? ayrica anthony ryan nin draconis memories serisini dusunuyormusunuz?

birde brandon sanderson un firtinaisigi serisini siz basiyor olsaydiniz cok guzel olacakti.

6 Beğeni

Bu konu çok geçti, çok soruldu artık adam da bıkmıştır. İthaki’nin Gediksavaşlarının herhangi bir serisini basmaya niyeti yok. Arama tuşuyla konuda arama yaparsanız sorulmuş cevapları ve verilmiş yanıtları görebilirsiniz.

3 Beğeni

cok uzucu. Serinin yayimcisinin olup, biten bir seriyi cevirmeden birakmasi gercekten hayalkirikligi, umarim drizzt serisinin sonu gelir en azindan, 32 kitabin 23 u var sanirim piyasada…

1 Beğeni

Can çıkmadık bedenden umut kesilmez derler. Haklısınız defalarca soruldu ama farklı kişilerin sormaya devam etmesi yayınevini kararını gözden geçirmeye itebilir.
Emre Bey’in ben aylar önce sorduğumda verdiği yanıt ile geçenlerde soran bir arkadaşa verdiği yanıt ton olarak farklı. Kesinlikle düşünmüyoruz derken çok fazla bürokratik engel var o yüzden de basmıyoruz demeye başladı. ( sataşma vs. olarak algılanmasın lütfen bu söylediğim,sadece kendimce bir çıkarım)
Malumunuz yayınevleri kar amacı güden kuruluşlar. Para kazanabileceğine ikna olursa İthaki neden yeniden basmasın ki? Bu yüzden okumak istediği kitapları seriyi basarken yarıda bırakmış yayınevinden basmasını isteyenleri hoş görmenizi rica ediyorum.

9 Beğeni

@irbis Neil Gaiman kitaplarının yeni baskılarının kapakları poster olsa çok güzel olmaz mı?

2 Beğeni

Dediğin şey dolar 2tl iken olurdu ama dolar 6tl iken kitap çıkarabildiklerine de şükür.Kimse krizi hissetmiyormu?Bu forumdakiler sanki hissetmiyor gibi:)

4 Beğeni

“Kişisel kullanım için” kapağı yüksek çözünürlüklü olarak tarattırıp poster olarak bastırabilirsiniz. Ben sevdiğim oyunların kapaklarını yaptırıyordum. Zamanında çok bir maliyeti olmuyordu ama şu an durum nedir bilmiyorum.

2 Beğeni

Hangi çözünürlükte olması gerekiyor?

Baskının boyutuna göre değişir ama benim emektar alet en fazla 600dpi çözünürlükte taratıyor. Bir kitap kapağı ortalama 3200x5000 çözünürlükte oluyor. 1- 1,5 metrelik poster için yeterli bir çözünürlük. Misal

Not : Fotoğrafın orijinal boyutu 3111x4926 fakat buraya yükleyince otomatik olarak düşüyor.

3 Beğeni

Siz tarayıcı ile mi tarıyorsunuz? Ben internetten hazır buluyorsunuz zannetmiştim. Ben kapak için değil de harita bastırmak istiyordum o yüzden sordum.

Evet kendi eski tarayıcımda taratıyorum. Harita elinizde varsa ve tarayıcıya sığıyorsa yapılır. Yoksa yüksek çüzünürlüklüsünü bulmak gerekli.

1 Beğeni

Hazır bulduklarımı bastırsam mı demiştim. Zaman Çarkı’nın bir haritasını buldum, altta fotoğrafın bilgilerini verdim. Galiba bastırmak için yeterli kalitede değil.
image